Informacje dotyczące rynku leków, zaleceń ostrożności oraz wycofania leków z rynku:

Denosumab refundacja - komunikat Ministra Zdrowia

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi interpretacji zakresu wskazań objętych refundacją dla leku Prolia (denosumabum) Minister Zdrowia, po zasięgnięciu opinii Zespołu Ekspertów ds. Osteoporozy, działającym przy Konsultancie Krajowym w dziedzinie reumatologii, wskazuje, iż w zakresie refundacyjnym właściwym jest uznanie następującej interpretacji poszczególnych kryteriów przedmiotowego wskazania:

Więcej »

Nowy Urzędowy Wykaz Produktów Leczniczych na dzień 13 marca 2015

Informacja Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych z dnia 16 marca 2015 r. w sprawie Urzędowego Wykazu Produktów Leczniczych.
Nowy wykaz jest już dostępny w serwisie LekInfo24.pl.

Więcej »

Ostre i nawracające obturacyjne zapalenie oskrzeli u dzieci zniknęło z marcowej listy refundacyjnej, jako wskazanie do refundacji budezonidu wziewnego.

Oznacza to, że wziewne preparaty budezonidu, od 1 marca 2015, powinny być przepisywane dzieciom z ostrym i nawracającym obturacyjnym zapaleniem oskrzeli na 100%.

Więcej »

Nowe listy refundacyjne od marca 2015. Już 20 lista leków refundowanych!

Minister Zdrowia opublikował obwieszczenie w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 marca 2014 r.
Serwis LekInfo24 został zaktualizowany 1 marca 2015 o nowe dane dotyczące refundacji leków.
Zobacz podsumowanie obwieszczenia w zakresie leków dostępnych w aptekach.

Więcej »

Komunikat do fachowych pracowników ochrony zdrowia dotyczący produktów leczniczych zawierających substancję czynną walproinian

Komunikat Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych do fachowych pracowników ochrony zdrowia dotyczący produktów leczniczych zawierających substancję czynną walproinian w związku z ryzykiem zaburzeń rozwoju dziecka będących wynikiem przebiegu ciąży

Więcej »
Źródła: Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia, Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPLWMiPB) oraz Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF)
Archiwum komunikatów »

Aktualności serwisu LekInfo24.pl

Nowy Zarząd Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

W trakcie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia OWPTP, które odbyło się w dniu 11 lutego 2015 roku w Warszawie przeprowadzono wybory do władz towarzystwa: Przewodniczącego Oddziału, Członków Zarządu, Członków Komisji Rewizyjnej.

Więcej »

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2015. Jesteśmy z Wami już 3 lata, od wprowadzenia ustawy refundacyjnej.

Redakcja LekInfo24.pl składa Państwu serdeczne życzenia wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz z okazji zbliżającego się Nowego Roku 2015. Dziękujemy Państwu za naszą obecność w Waszych komputerach i telefonach. Platforma informacji o lekach LEKInfo24.pl zyskała w tym czasie wśród lekarzy szerokie grono stałych użytkowników – ponad 50 000 unikalnych użytkowników oraz ponad 200 000 odsłon miesięcznie.

Więcej »

Serwis LEKInfo24 w twoim telefonie - aplikacja LEKInfo24 PRO dla profesjonalistów

Pełną informację o lekach każdy lekarz zawsze musi mieć przy sobie w każdej pracy oraz w każdej sytuacji, gdy jest proszony o poradę. Taką możliwość daje bezpłatna aplikacja LekInfo24 PRO na telefony i tablety w platformie Android, stworzona specjalnie dla profesjonalistów.

Archiwum aktualności »

Partnerzy:

 • partner
 • partner
 • partner
 • partner
 • partner
 • partner
 • partner
 • partner
 • partner
 • partner
 • partner