LekInfo24 - serwis fachowej informacji o lekach: aktualizacja PAŹDZIERNIK 2020 (refundacja 01.09.2020)

reklama

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Bezpieczeństwo leczenia - aktualne komunikaty, leki (serie) wycofane z rynku lub czasowo niedostępne

Źródło: Główny Inspektorat Farmaceutyczny, Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia.
Więcej komunikatów »

Indeks leków na receptę, refundowanych, nierefundowanych i bez recepty

Platforma internetowa i mobilna LekInfo24.pl to wirtualna baza leków zawierająca m.in. informacje o lekach na receptę, bez recepty oraz informacje o lekach refundowanych. To internetowa, farmaceutyczna baza danych gotowa do bezpośredniego i natychmiastowego wykorzystania jej przez lekarzy.

W serwisie LekInfo24.pl znajdują się na bieżąco aktualizowane informacje o lekach refundowanych, nierefundowanych i OTC, w pełni zgodne z wymogami Prawa Farmaceutycznego, a także obowiązującymi aktami prawnymi wydanymi przez Ministerstwo Zdrowia, Urząd Rejestracji Leków, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz zgodne z Charakterystykami Produktów Leczniczych. Opisy leków refundowanych zawierają bezpośrednie linki do ChPL.

Indeks leków LekInfo24.pl jest stale aktualizowany. Jako jedyny tego rodzaju serwis w Polsce prowadzimy bieżącą weryfikację produktów farmaceutycznych na rynku. Jako wykaz leczniczy online, dostępny również w wersji mobilnej, służymy farmaceutom i lekarzom różnych specjalizacji. Lista umożliwia specjalistom wystawiającym receptę sprawdzić takie informacje, jak m.in. pojemność opakowania, odpłatność, a także wskazania refundacyjne czy opis dawkowania.

Więcej o LekInfo24.pl i o wydawnictwie »

Wykaz bezpłatnych leków dla seniorów

W naszym serwisie znajdą Państwo listy bezpłatnych leków dla seniorów, wraz z informacjami o tych lekach. LekInfo24 zawiera listę produktów leczniczych według nazw handlowych oraz indeksy terapeutyczne według poszczególnych schorzeń. Indeks jest na bieżąco aktualizowany i uwzględnia wszystkie zmiany zawarte w obwieszczeniach Ministerstwa Zdrowia.

Dla kogo przeznaczone są bezpłatne leki?

Bezpłatne leki przeznaczone są dla osób po 75 roku życia. Rozwiązanie to jest regulowane przez odpowiednie ustawy i rozporządzenia Ministra Zdrowia. Wśród darmowych środków farmaceutycznych dla seniorów znajdują się preparaty stosowane w miażdżycy, nadciśnieniu tętniczym, osteoporozie, chorobie Parkinsona i Alzheimera, przeroście prostaty i nie tylko. Całkowitą refundacją są również objęte preparaty farmaceutyczne wykorzystywane w zaburzeniach lękowych i psychozach, a także arytmii serca u seniorów.

Wymienione środki są wydawane emerytom za darmo w aptekach na podstawie recepty wystawionej przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub uprawnioną pielęgniarkę.

Przejdź do indeksu leków dla seniorów 75 plus »

Partnerzy:

 • partner
 • partner
 • partner
 • partner
 • partner
 • partner
 • partner
 • partner
 • partner
 • partner
 • partner

Odwiedź nasz nowy serwis: jakleczymy.pl