LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Aktualności serwisu LekInfo24.pl

Aktualna lista Ministerstwa Zdrowia zawiera 208 produktów leczniczych i wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na dzień 15 maja 2018

NOWOŚĆ! WSZYSTKIE LEKI ZAGROŻONE BRAKIEM DOSTĘPNOŚCI OZNACZONE SĄ W BAZIE LEKINFO24 ŻÓŁTYM KÓŁKIEMW porównaniu do listy na dzień 15 marca 2018 lista majowa zwiększyła się o 31 preparatów. 

W związku z występującymi brakami niektórych leków, w Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia (Dz. Urz. Min. Zdr. 2018.15) opublikowano obwieszenie w sprawie wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Preparaty, które znajdują się na liście nie mogą być wywożone za granicę. 

W porównaniu do poprzedniej listy obecna lista zwiększyła się o 31 pozycji, m.in. leki Atimos, Eliquis, Lyrica, DuoResp Spiromax. Na liście znalazł się lek Zinnat w postaci zawiesiny w dawce 250 mg/5 ml, który od dłuższego czasu był trudno dostępny w aptekach.

W przypadku odmowy realizacji zamówienia na produkty objęte wykazem zagrożonych brakiem dostępności na terytorium RP, podmiot składający zamówienie (apteka) przekazuje niezwłocznie kopię odmowy do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego oraz dokumenty związane z zamówieniem lub odmową w formie elektronicznej lub pisemnej powinien przechowywać przez okres 3 lat i udostępniać na żądanie organów Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej . 

W załączeniu pełna lista opublikowana przez Ministerstwo Zdrowia (Dz. Urz. Min. Zdr. 2018.39)

Źródło: Ministerstwo Zdrowia


banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem