LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Apteczka na wyjazd wakacyjny

Leki przeciwalergiczne


Leki stosowane doraźnie w alergii

Doustne leki przeciwalergiczne do samodzielnego stosowania u pacjentów z alergią, to leki przeciwhistaminowe dostępne na receptę, których część, w niewielkich opakowaniach, dostępna jest bez recepty. Samodzielne stosowanie tych leków odbywa się pod kontrolą lekarską. Działanie tych leków polega na hamowaniu zwiększania się ilości histaminy we krwi lub hamowania jej działania na komórki i w związku z tym zmniejszanie reakcji alergicznej. Histamina jest związkiem chemicznych występującym w organizmie, odpowiedzialnym za wywołanie reakcji alergicznej. 

Przed zastosowaniem tych leków należy być pewnym, że objawy są pochodzenia alergicznego. Leki przeciwhistaminowe mogą być również stosowane do nosa w łagodnym alergicznym nieżycie nosa, a także w postaci kropli do oczu w alergicznym zapaleniu spojówek.Leki przeciwalergiczne w postaci aerozolu do nosa oraz kropli do nosa lub kropli do oczu powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami lekarza. 


Leki przeciwalergiczne dostępne bez recepty dla dzieci od 6 lat i dla dorosłych

Leki przecialergiczne dla dzieci powyżej 12 lat i dorosłych


Powiązane artykuły

Leczenie odczynów po ukąszeniach Leczenie odczynów po ukąszeniu jest objawowe i ma na celu złagodzenie odczynu alergiczno-zapalnego powstałego na skutek drażniącego działania...

Więcej »

Dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk, mgr farm. Ilona Ślugaj


banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem