LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

ABE (Salicylic acid + Lactic acid)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
ABE (OTC) płyn na skórę 89 mg + 89 mg/g 1 but. 8 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 8,30 Cena 100% (zł): 8,30 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

ABE

Grupa Inco S.A.

SKŁAD
1 g płynu na skórę zawiera 89 mg kwasu salicylowego i 89 mg kwasu mlekowego (w postaci 90% roztworu kwasu mlekowego).

Wskazania

Usuwanie odcisków, nagniotków, zgrubiałej skóry.

Dawkowanie

Dorośli
Posmarować płynem wyłącznie powierzchnię odciska lub zrogowaciałej skóry, zwracając uwagę, aby płyn nie dostał się na zdrową skórę. Po posmarowaniu odczekać chwilę, aż płyn zaschnie w postaci białej błonki. Stosować dwa razy na dobę - rano i wieczorem. Leczenie trwa około tygodnia. Przed nałożeniem płynu nie stosować na miejsca poddawane działaniu preparatu żadnych kosmetyków. Po zakończonej kuracji wymoczyć nogi, złuszczony odcisk powinien dać się łatwo usunąć.
Dzieci
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat. U dzieci w wieku od 2 do 12 lat stosować tylko pod kontrolą lekarza.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Pacjenci z cukrzycą. Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci w wieku poniżej 2 lat. Nie stosować na podrażnioną, zakażoną lub zmienioną zapalnie skórę.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Ze względu na brak badań dotyczących stosowania u kobiet w ciąży i karmiących piersią, preparat nie może być stosowany w okresie ciąży i karmienia.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
W obrębie skóry otaczającej może wystąpić pieczenie i nadżerki pozostawiające przemijające przebarwienia.

UWAGI
Należy chronić przed preparatem oraz jego oparami oczy, drogi oddechowe i błony śluzowe. Preparat jest łatwopalny - przechowywać z dala od ognia i źródeł ciepła.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama

banerbaner