LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Abagat (Dabigatran etexilate)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Abagat (Rp) kapsułki twarde 110 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
95,00
Cena
100% (zł):
95,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Abagat (Rp) kapsułki twarde 150 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
99,00
Cena
100% (zł):
99,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Abagat

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Polfarmex S.A.

Co zawiera lek Abagat?

Lek Abagat jest dostępny w postaci kapsułek w dwóch dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 kapsułka zawiera 110 mg lub 150 mg eteksylanu dabigatranu (w postaci mezylanu).

Jak działa lek Abagat?

Eteksylan dabigatranu należy do grupy leków przeciwzakrzepowych. Jego działanie polega na blokowaniu substancji odpowiedzialnej za powstawanie zakrzepów krwi.

Kiedy stosować lek Abagat?

 • Abagat 110 mg
  Lek Abagat 110 mg jest stosowany u dorosłych w celu:
  - zapobiegania powstawania zakrzepów krwi w żyłach po przebytej operacji wszczepienia protezy stawu biodrowego lub kolanowego;
  - zapobiegania powstawania zakrzepów krwi w mózgu (udar) i innych naczyniach krwionośnych w organizmie, jeśli u pacjenta występuje migotanie przedsionków niezwiązane z wadą zastawkową oraz co najmniej jeden dodatkowy czynnik ryzyka;
  - leczenia zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc oraz zapobiegania powtórnemu powstawaniu zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc.
  Lek Abagat 110 mg jest stosowany u dzieci w wieku 8 lat lub starszych, które potrafią połykać kapsułki w całości, w celu leczenia zakrzepów krwi oraz w celu zapobiegania nawrotom zakrzepów krwi.
 • Abagat 150 mg
  Lek Abagat 150 mg jest stosowany u dorosłych w celu:
  - zapobiegania powstawania zakrzepów krwi w mózgu (udar) i innych naczyniach krwionośnych w organizmie, jeśli u pacjenta występuje migotanie przedsionków niezwiązane z wadą zastawkową oraz co najmniej jeden dodatkowy czynnik ryzyka;
  - leczenia zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc oraz zapobiegania powtórnemu powstawaniu zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc.
  Lek Abagat 150 mg jest stosowany u dzieci w wieku 8 lat lub starszych, które potrafią połykać kapsułki w całości, w celu leczenia zakrzepów krwi oraz w celu zapobiegania nawrotom zakrzepów krwi.

Jak stosować lek Abagat?

Lekarz określa odpowiednią dawkę leku Abagat oraz czas stosowania. Nie należy przerywać przyjmowania leku bez porozumienia z lekarzem; przedwczesne przerwanie leczenia zwiększa ryzyko powstania zakrzepu krwi.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Kapsułki należy połykać w całości i popijać szklanką wody. Nie należy ich łamać, rozgryzać ani wysypywać peletek z kapsułki, ponieważ może to zwiększyć ryzyko krwawienia. Należy przestrzegać zaleceń odnośnie sposobu podawania leku zawartych w ulotce dołączonej do opakowania.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Abagat?

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

 • Abagat 110 mg
  Zapobieganie powstawaniu zakrzepów krwi po operacji wymiany stawu kolanowego lub biodrowego: pozostałe dawki dobowe leku należy przyjąć o tej samej porze następnego dnia.
  Zapobieganie zwężeniu naczyń w mózgu i ciele przez powstawanie zakrzepów krwi, które tworzą się podczas nieprawidłowej pracy serca i leczenie zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc oraz zapobieganie powtórnemu powstawaniu zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc u osób dorosłych: pominiętą dawkę można przyjąć do 6 godzin przed zaplanowaną dawką; jeśli do kolejnej zaplanowanej dawki pozostało mniej niż 6 godzin, nie należy przyjmować pominiętej dawki.
  Leczenie zakrzepów krwi oraz zapobieganie nawrotom zakrzepów krwi u dzieci: pominiętą dawkę można przyjąć do 6 godzin przed zaplanowaną dawką; jeśli do kolejnej zaplanowanej dawki pozostało mniej niż 6 godzin, nie należy przyjmować pominiętej dawki.
 • Abagat 150 mg
  Pominiętą dawkę można przyjąć do 6 godzin przed zaplanowaną dawką; jeśli do kolejnej zaplanowanej dawki pozostało mniej niż 6 godzin, nie należy przyjmować pominiętej dawki.

Kiedy lek Abagat nie może być stosowany?

Leku Abagat nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (eteksylan dabigatranu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Abagat nie jest zalecany dla dzieci w wieku poniżej 8 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Abagat?

Przed przepisaniem pacjentowi leku Abagat lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o leczeniu lekarz przekaże zalecenia dotyczące kontroli terapii. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Pacjenci, u których ma zostać wykonany zabieg chirurgiczny, muszą ściśle przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących przyjmowania leku Abagat. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli po przyjęciu leku u pacjenta wystąpi niestrawność. Wszystkie wątpliwości związane ze stosowaniem leku należy omówić z lekarzem.

Jak stosować lek Abagat z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Abagat w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmie decyzję, czy lek Abagat będzie mogła przyjmować pacjentka w ciąży. Kobiety w wieku rozrodczym powinny zapobiegać zajściu w ciążę podczas przyjmowania tego leku. W trakcie stosowania leku Abagat nie należy karmić piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Abagat?

W ulotce dołączonej do opakowania leku Abagat są omówione działania niepożądane związane z jego przyjmowaniem. Większość działań niepożądanych dotyczy takich objawów, jak siniaki lub krwawienia. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Abagat?

Przyjęcie zbyt dużej dawki tego leku zwiększa ryzyko krwawienia. W razie przyjęcia zbyt wieku kapsułek należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Abagat wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Abagat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Abagat?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Abagat - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem