LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Abevmy (Bevacizumab)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Abevmy (Rpz) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 25 mg/ml 1 fiolka 4 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Abevmy (Rpz) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 25 mg/ml 1 fiolka 16 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Abevmy

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Mylan IRE Healthcare Ltd.

Co zawiera lek Abevmy?

Lek Abevmy jest koncentratem do sporządzania roztworu do infuzji. Lek jest dostępny na receptę.
1 ml koncentratu zawiera 25 mg bewacyzumabu. 1 fiolka 4 ml zawiera 100 mg bewacyzumabu, co odpowiada stężeniu 1,4 mg/ml. 1 fiolka 16 ml zawiera 400 mg bewacyzumabu, co odpowiada stężeniu 16,5 mg/ml.

Jak działa lek Abevmy?

Bewacyzumab jest lekiem przeciwnowotworowym, który należy do grupy leków nazywanych przeciwciałami monoklonalnymi.

Kiedy stosować lek Abevmy?

Lek Abevmy jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu następujących rodzajów nowotworów:
- rak okrężnicy lub odbytnicy z przerzutami, w skojarzeniu z chemioterapią zawierającą fluoropirymidynę;
- rak piersi z przerzutami, w skojarzeniu z paklitakselem lub kapecytabiną;
- zaawansowany niedrobnokomórkowy rak płuca, podawany łącznie ze schematem chemioterapii obejmującym stosowanie platyny;
- zaawansowany niedrobnokomórkowy rak płuca u pacjentów, u których komórki nowotworu wykazują określone mutacje w genie białka nazywanego receptorem naskórkowego czynnika wzrostu (EGFR); lek jest podawany w skojarzeniu z erlotynibem;
- zaawansowany rak nerki, w skojarzeniu z interferonem alfa-2a;
- zaawansowany rak jajnika, rak jajowodu lub pierwotny rak otrzewnej, w skojarzeniu z karboplatyną i paklitakselem. U dorosłych chorych na zaawansowanego raka jajnika, raka jajowodu lub pierwotnego raka otrzewnej, u których doszło do nawrotu choroby co najmniej po 6 miesiącach od czasu, kiedy po raz ostatni otrzymali chemioterapię zawierającą pochodną platyny, lek Abevmy będzie podawany jednocześnie z karboplatyną lub gemcytabiną lub z karboplatyną i paklitakselem. U dorosłych chorych na zaawansowanego raka jajnika, raka jajowodu lub pierwotnego raka otrzewnej, u których doszło do nawrotu choroby przed upływem 6 miesięcy od czasu, kiedy po raz ostatni otrzymali chemioterapię zawierającą pochodną platyny, lek Abevmy będzie podawany w skojarzeniu z paklitakselem lub topotekanem, lub pegylowaną liposomalną doksorubicyną;
- przetrwały, nawrotowy lub przerzutowy rak szyjki macicy; lek jest stosowany w skojarzeniu z paklitakselem i cisplatyną lub alternatywnie z paklitakselem i topotekanem u chorych, które nie mogą być leczone związkami platyny).

Jak stosować lek Abevmy?

Dawkowanie leku Abevmy określa lekarz zależnie od masy ciała pacjenta i rodzaju nowotworu, jaki będzie leczony.

Sposób podawania

Lekarz lub pielęgniarka poda lek w formie infuzji dożylnej (kroplówki). Pierwsza infuzja będzie podawana w ciągu 90 minut. Jeżeli pacjent dobrze tolerował pierwsze podanie, druga infuzja może być podawana w ciągu 60 minut. Kolejne można podawać w ciągu 30 minut.

Kiedy lek Abevmy nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (bewacyzumab) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku, produkty wytwarzane z komórek jajnika chomika chińskiego lub na inne rekombinowane ludzkie lub humanizowane przeciwciała. Leku nie wolno stosować u pacjentek w ciąży.
Nie zaleca się stosowania leku Abevmy u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Abevmy?

Leczenie będzie nadzorował lekarz mający doświadczenie w stosowaniu terapii przeciwnowotworowych. Lekarz objaśni pacjentom zasady prowadzenia takiego leczenia. Podczas leczenia lekarz będzie regularnie kontrolował odpowiedź pacjenta na leczenie oraz będzie wykonywał badania krwi w celu kontrolowania działań niepożądanych leku. Należy porozumieć się z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku.

Jak stosować lek Abevmy z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Abevmy w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Abevmy może spowodować uszkodzenie nienarodzonego dziecka. Nie wolno stosować leku Abevmy w trakcie ciąży. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczne metody antykoncepcji w czasie terapii lekiem Abevmy i co najmniej przez 6 miesięcy od momentu podania ostatniej dawki leku (lekarz prowadzący poinformuje pacjentkę o metodach antykoncepcji). Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę w trakcie terapii tym lekiem, musi natychmiast poinformować o tym lekarza. Nie wolno karmić piersią w trakcie terapii lekiem Abevmy i co najmniej przez 6 miesięcy od momentu podania ostatniej dawki leku.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Abevmy?

Działania niepożądane powiązane z terapią lekiem Abevmy są omówione w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane leku to: wysokie ciśnienie krwi, zmęczenie lub osłabienie, biegunka i ból brzucha. Najpoważniejsze działania niepożądane to: perforacja przewodu pokarmowego, krwotok i tętnicza choroba zakrzepowo-zatorowa. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Abevmy wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Abevmy może być przyczyną senności i omdlenia - nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn do czasu ustąpienia tych objawów.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Abevmy - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Abevmy - powiązane artykuły

Wtorek, 18 października 2022

Nowości refundacyjne w programach lekowych od listopada 2022 Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022 r. – informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem