LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Abiraterone Glenmark (Abiraterone)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 65+ 18- Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Abiraterone Glenmark (Rp) tabletki powlekane 500 mg 60 szt. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): Cena 100% (zł): Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

Wtorek, 18 października 2022

Nowości refundacyjne w programach lekowych od listopada 2022 Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022 r. – informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022...

Więcej »

Abiraterone Glenmark

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Glenmark Pharmaceuticals s.r.o.

Co zawiera lek Abiraterone Glenmark?

Lek Abiraterone Glenmark to tabletki dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 500 mg octanu abirateronu. Lek zawiera laktozę - pacjenci ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją pewnych cukrów powinni omówić to z lekarzem przed zażyciem tego leku.

Jak działa lek Abiraterone Glenmark?

Octan abirateronu jest lekiem przeciwnowotworowym, który hamuje wytwarzanie testosteronu w organizmie. Działanie to może spowolnić rozwój raka prostaty.

Kiedy stosować lek Abiraterone Glenmark?

Lek Abiraterone Glenmark jest stosowany u dorosłych mężczyzn w leczeniu raka prostaty z przerzutami do innych części ciała.
Gdy lek Abiraterone Glenmark jest stosowany na wczesnym etapie choroby reagującej na terapię hormonalną, jest on podawany razem z terapią zmniejszającą stężenie testosteronu (terapia supresji androgenowej).
W trakcie stosowania tego leku lekarz zaleci także stosowanie innego leku o nazwie prednizon lub prednizolon w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia nadciśnienia tętniczego krwi, gromadzenia nadmiaru wody w organizmie lub zmniejszenia stężenia potasu we krwi.

Jak stosować lek Abiraterone Glenmark?

Dawkowanie leku Abiraterone Glenmark i długość leczenia ustala lekarz. Lek Abiraterone Glenmark przyjmuje się razem z prednizonem lub prednizolonem. Nie należy samodzielnie przerywać przyjmowania leku Abiraterone Glenmark lub prednizonu, lub prednizolonu.

Sposób podawania

Leku Abiraterone Glenmark nie wolno przyjmować z jedzeniem. Lek musi być przyjmowany co najmniej godzinę przed lub co najmniej 2 godziny po jedzeniu. Tabletki należy połykać w całości i popijać wodą; tabletek nie należy rozkruszać.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Abiraterone Glenmark?

W przypadku zapomnienia o przyjęciu leku Abiraterone Glenmark, prednizonu lub prednizolonu, należy przyjąć zwykłą dawkę następnego dnia. Jeśli pacjent zapomni przyjąć lek Abiraterone Glenmark, prednizon lub prednizolon przez okres dłuższy niż jeden dzień, powinien jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Abiraterone Glenmark nie może być stosowany?

Leku Abiraterone Glenmark nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (octan abirateronu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku w przypadku występowania ciężkiego uszkodzenia wątroby.
Leku Abiraterone Glenmark nie stosuje się u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Abiraterone Glenmark?

Po przeanalizowaniu wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku Abiraterone Glenmark lekarz zaleci leczenie tym lekiem i poda zasady kontroli terapii. Należy porozumieć się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Abiraterone Glenmark należy powiedzieć lekarzowi o występowaniu jakichkolwiek chorób serca lub naczyń krwionośnych (w tym zaburzeń rytmu serca). Podczas leczenia lekarz będzie okresowo zlecał badania krwi w celu sprawdzenia wpływ leku na wątrobę.

Jak stosować lek Abiraterone Glenmark z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Abiraterone Glenmark z jedzeniem i piciem?

Leku Abiraterone Glenmark nie wolno przyjmować z jedzeniem, ponieważ zastosowanie leku z jedzeniem może powodować działania niepożądane.

Czy można stosować lek Abiraterone Glenmark w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Abiraterone Glenmark nie stosuje się u kobiet. Jeśli pacjent odbywa stosunki płciowe z kobietą, która może zajść w ciążę, powinien używać prezerwatywy lub innej skutecznej metody antykoncepcji. Jeśli pacjent odbywa stosunki płciowe z kobietą w ciąży, powinien używać prezerwatywy, aby chronić nienarodzone dziecko.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Abiraterone Glenmark?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Abiraterone Glenmark są opracowane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Abiraterone Glenmark i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli w trakcie leczenia pojawią się następujące objawy: osłabienie siły mięśni, drżenie mięśni lub kołatanie serca (mogą to być objawy niskiego stężenia potasu we krwi); zażółcenie skóry lub oczu, ciemny mocz, ciężkie nudności lub wymioty (mogą to być objawy zaburzeń czynności wątroby).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Abiraterone Glenmark?

W razie przyjęcia większej ilości leku niż zalecona należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala.

Czy lek Abiraterone Glenmark wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Abiraterone Glenmark nie wpływa na prowadzenie pojazdów, posługiwanie się narzędziami i obsługiwanie maszyn.

Jak przechowywać lek Abiraterone Glenmark?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem