LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Abiraterone Orion (Abiraterone)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Abiraterone Orion (Rp) tabletki powlekane 500 mg 56 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): Cena 100% (zł): Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

Piątek, 16 grudnia 2022

Nowości refundacyjne w programach lekowych od 1 stycznia 2023 Lista refundacyjna na dzień 1 stycznia 2023 r. – informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 stycznia 2023...

Więcej »

Abiraterone Orion

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Orion Corporation

Co zawiera lek Abiraterone Orion?

Lek Abiraterone Orion występuje w postaci tabletek dostępnych na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 500 mg octanu abirateronu. Lek zawiera laktozę, dlatego pacjenci, u których występuje nietolerancja pewnych cukrów, powinni skonsultować się z lekarzem przed zażyciem tego leku.

Jak działa lek Abiraterone Orion?

Octan abirateronu jest lekiem przeciwnowotworowym, który hamuje wytwarzanie testosteronu w organizmie. Działanie to może spowolnić rozwój raka prostaty.

Kiedy stosować lek Abiraterone Orion?

Lek Abiraterone Orion jest stosowany u dorosłych mężczyzn w leczeniu raka prostaty z przerzutami do innych części ciała.
Jeśli lek Abiraterone Orion jest stosowany na wczesnym etapie choroby reagującej na terapię hormonalną, jest on podawany razem z terapią zmniejszającą stężenie testosteronu (terapia supresji androgenowej).
W trakcie stosowania tego leku lekarz zaleci także stosowanie innego leku o nazwie prednizon lub prednizolon, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego krwi, gromadzenia nadmiaru wody w organizmie lub zmniejszenia stężenia potasu we krwi.

Jak stosować lek Abiraterone Orion?

Dawkowanie leku Abiraterone Orion i czas terapii określa lekarz. Lek Abiraterone Orion przyjmuje się razem z lekiem o nazwie prednizon lub prednizolon. Nie należy przerywać przyjmowania tego leku lub prednizonu, lub prednizolonu bez konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Tego leku nie wolno przyjmować razem z jedzeniem. Lek należy przyjmować co najmniej 2 godziny po jedzeniu i nie wolno spożywać posiłków przez co najmniej godzinę po przyjęciu tego leku. Tabletki należy przyjmować jako pojedynczą dawkę raz na dobę na pusty żołądek. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą; nie należy rozkruszać tabletek.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Abiraterone Orion?

Jeśli pacjent zapomni przyjąć lek Abiraterone Orion, prednizon lub prednizolon, należy przyjąć zwykłą dawkę następnego dnia. Jeśli pacjent zapomni przyjąć lek Abiraterone Orion, prednizon lub prednizolon przez okres dłuższy niż jeden dzień, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Abiraterone Orion nie może być stosowany?

Leku Abiraterone Orion nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (octan abirateronu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie wolno stosować leku u pacjentów z ciężkim uszkodzeniem wątroby.
Lek Abiraterone Orion nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Abiraterone Orion?

Przed zleceniem stosowania leku Abiraterone Orion lekarz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Abiraterone Orion należy powiedzieć lekarzowi o występowaniu jakichkolwiek chorób serca (w tym zaburzeń rytmu serca) lub chorób naczyń krwionośnych. Podczas stosowania leku lekarz będzie okresowo zlecał badania krwi, aby sprawdzić wpływ leku na wątrobę.

Jak stosować lek Abiraterone Orion z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Abiraterone Orion z jedzeniem i piciem?

Leku Abiraterone Orion nie wolno przyjmować razem z jedzeniem - przyjmowanie leku z jedzeniem może powodować działania niepożądane.

Czy można stosować lek Abiraterone Orion w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Abiraterone Orion nie stosuje się u kobiet. Jeśli pacjent odbywa stosunki płciowe z kobietą będącą w ciąży lub z kobietą, która może zajść w ciążę, należy używać prezerwatywy lub innej skutecznej metody antykoncepcji.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Abiraterone Orion?

W ulotce dołączonej do opakowania są przedstawione działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie przyjmowania leku Abiraterone Orion. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast zaprzestać stosowanie leku Abiraterone Orion i natychmiast skontaktować się z lekarzem w razie pojawienia się następujących objawów: osłabienie siły mięśni, drżenie mięśni lub kołatanie serca (objawy niskiego stężenia potasu we krwi); zażółcenie skóry lub oczu, ciemny mocz, ciężkie nudności lub wymioty (objawy zaburzeń czynności wątroby).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Abiraterone Orion?

W sytuacji przyjęcia większej ilości leku niż zalecona należy natychmiast zgłosić się do lekarza lub do najbliższego szpitala.

Czy lek Abiraterone Orion wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Abiraterone Orion nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów, posługiwania się narzędziami i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Abiraterone Orion?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem