LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Abiraterone Richter (Abiraterone)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Abiraterone Richter (Rp) tabletki powlekane 500 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Abiraterone Richter

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.

Co zawiera lek Abiraterone Richter?

Lek Abiraterone Richter występuje w postaci tabletek. Lek jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 500 mg octanu abirateronu. Lek zawiera laktozę - pacjenci z nietolerancją pewnych cukrów powinni skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Abiraterone Richter?

Octan abirateronu jest lekiem przeciwnowotworowym, który hamuje wytwarzanie testosteronu w organizmie. Działanie to może spowolnić rozwój raka prostaty.

Kiedy stosować lek Abiraterone Richter?

Lek Abiraterone Richter stosuje się u dorosłych mężczyzn w leczeniu raka gruczołu krokowego z przerzutami do innych części ciała.
Gdy lek Abiraterone Richter jest stosowany na wczesnym etapie choroby reagującej na terapię hormonalną, jest podawany razem z terapią zmniejszającą stężenie testosteronu (terapia supresji androgenowej).
W trakcie stosowania tego leku lekarz zaleci także stosowanie innego leku zawierającego prednizon lub prednizolon w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia nadciśnienia tętniczego krwi, gromadzenia nadmiaru wody w organizmie lub zmniejszenia stężenia potasu we krwi.

Jak stosować lek Abiraterone Richter?

Lekarz ustali odpowiednie dawkowanie leku Abiraterone Richter razem z lekiem zawierającym prednizon lub prednizolon. Leczenie należy prowadzić przez czas który zaleci lekarz. Nie należy przerywać przyjmowania leku Abiraterone Richter lub prednizonu, lub prednizolonu bez porozumienia z lekarzem.

Sposób podawania

Leku Abiraterone Richter nie wolno przyjmować razem z jedzeniem. Lek należy przyjąć co najmniej godzinę przed lub co najmniej 2 godziny po jedzeniu. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą. Tabletek nie należy rozkruszać.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Abiraterone Richter?

W razie pominięcia dawki leku Abiraterone Richter, prednizonu lub prednizolonu, należy przyjąć zwykłą dawkę następnego dnia. Jeśli pacjent zapomni przyjąć lek Abiraterone Richter, prednizon lub prednizolon przez okres dłuższy niż jeden dzień, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Abiraterone Richter nie może być stosowany?

Leku Abiraterone Richter nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (octan abirateronu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być stosowany u pacjentów z ciężkim uszkodzeniem wątroby.
Leku Abiraterone Richter nie stosuje się u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Abiraterone Richter?

Przed przepisaniem terapii z zastosowaniem leku Abiraterone Richter lekarz oceni przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Należy porozumieć się z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Przed rozpoczęciem leczenia tym lekiem należy poinformować lekarza o występowaniu jakichkolwiek zaburzeń serca lub naczyń krwionośnych (w tym zaburzeń rytmu serca). W trakcie leczenia lekarz będzie okresowo zlecał badania krwi w celu sprawdzenia wpływu leku na wątrobę.

Jak stosować lek Abiraterone Richter z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Abiraterone Richter z jedzeniem i piciem?

Leku Abiraterone Richter nie wolno przyjmować razem z jedzeniem - przyjmowanie leku z jedzeniem może powodować działania niepożądane.

Czy można stosować lek Abiraterone Richter w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Abiraterone Richter nie stosuje się u kobiet. Jeśli pacjent odbywa stosunki płciowe z kobietą, która jest w ciąży lub z kobietą, która może zajść w ciążę, powinien używać prezerwatywy oraz innej skutecznej metody antykoncepcji.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Abiraterone Richter?

Ulotka dołączona do opakowania zawiera działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Abiraterone Richter. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Abiraterone Richter i jak najszybciej porozumieć się z lekarzem, jeśli podczas leczenia pojawią się objawy obniżonego stężenia potasu we krwi (takie jak: osłabienie siły mięśni, drżenie mięśni, kołatanie serca) lub objawy zaburzeń czynności wątroby (takie jak: zażółcenie skóry lub oczu, ciemny mocz, ciężkie nudności lub wymioty).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Abiraterone Richter?

W sytuacji przyjęcia większej ilości leku niż przepisana przez lekarza należy jak najszybciej porozumieć się z lekarzem lub udać się do szpitala.

Czy lek Abiraterone Richter wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Abiraterone Richter nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów, posługiwania się narzędziami i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Abiraterone Richter?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Abiraterone Richter - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Abiraterone Richter - powiązane artykuły

Wtorek, 18 października 2022

Nowości refundacyjne w programach lekowych od listopada 2022 Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022 r. – informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem