LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Abiraterone Stada (Abiraterone)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Abiraterone Stada (Rp) tabletki powlekane 500 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
4005,00
Cena
100% (zł):
4005,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Abiraterone Stada

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Stada Arzneimittel AG

Co zawiera lek Abiraterone Stada?

Lek Abiraterone Stada to tabletki dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 500 mg octanu abirateronu. Lek zawiera laktozę - pacjenci z nietolerancją pewnych cukrów powinni skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Abiraterone Stada?

Octan abirateronu jest lekiem przeciwnowotworowym, który hamuje wytwarzanie testosteronu w organizmie. Działanie to może spowolnić rozwój raka prostaty.

Kiedy stosować lek Abiraterone Stada?

Lek Abiraterone Stada stosuje się u dorosłych mężczyzn w leczeniu raka gruczołu krokowego z przerzutami do innych części ciała.
Gdy lek Abiraterone Stada jest stosowany na wczesnym etapie choroby reagującej na terapię hormonalną, jest on podawany razem z terapią zmniejszającą stężenie testosteronu (terapia supresji androgenowej).
Lek Abiraterone Stada stosuje się z innym lekiem zawierającym prednizon lub prednizolon, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego krwi, gromadzenia nadmiaru wody w organizmie lub zmniejszenia stężenia potasu we krwi.

Jak stosować lek Abiraterone Stada?

Lekarz zleci dawkowanie leku Abiraterone Stada razem z lekiem zawierającym prednizon lub prednizolon. Leczenie należy prowadzić tak długo jak to wyznaczy lekarz. Nie należy samodzielnie przerywać leczenia lekiem Abiraterone Stada lub prednizonem, lub prednizolonem.

Sposób podawania

Leku Abiraterone Stada nie wolno przyjmować z jedzeniem. Lek należy przyjąć co najmniej godzinę przed lub co najmniej 2 godziny po jedzeniu. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą. Nie należy rozkruszać tabletek.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Abiraterone Stada?

Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku Abiraterone Stada, prednizonu lub prednizolonu, należy przyjąć zwykłą dawkę następnego dnia. Jeśli pacjent zapomni przyjąć lek Abiraterone Stada, prednizon lub prednizolon przez okres dłuższy niż jeden dzień, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Abiraterone Stada nie może być stosowany?

Leku Abiraterone Stada nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (octan abirateronu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy stosować leku, jeśli pacjent ma ciężkie uszkodzenie wątroby.
Leku Abiraterone Stada nie stosuje się u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Abiraterone Stada?

Przed przepisaniem leku Abiraterone Stada lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Należy zgłosić się do lekarza w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Przed rozpoczęciem leczenia należy powiedzieć lekarzowi o istniejących chorobach serca (w tym zaburzeniach rytmu serca) lub naczyń krwionośnych. W trakcie leczenia u pacjenta będą okresowo wykonywane badania krwi w celu sprawdzenia wpływu leku na wątrobę.

Jak stosować lek Abiraterone Stada z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Abiraterone Stada z jedzeniem i piciem?

Leku Abiraterone Stada nie wolno przyjmować razem z jedzeniem - przyjmowanie leku z jedzeniem może powodować działania niepożądane.

Czy można stosować lek Abiraterone Stada w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Abiraterone Stada nie stosuje się u kobiet. Jeśli pacjent odbywa stosunki płciowe z kobietą, która jest w ciąży lub z kobietą, która może zajść w ciążę, powinien używać prezerwatywy lub innej skutecznej metody antykoncepcji.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Abiraterone Stada?

Ulotka dołączona do opakowania zawiera działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Abiraterone Stada. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Abiraterone Stada i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas leczenia pojawią się objawy obniżonego stężenia potasu we krwi (w tym: osłabienie siły mięśni, drżenie mięśni, kołatanie serca) albo objawy zaburzeń czynności wątroby (w tym: zażółcenie skóry lub oczu, ciemny mocz, ciężkie nudności lub wymioty).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Abiraterone Stada?

Jeśli pacjent przyjmie większą ilość leku niż przepisana przez lekarza należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala.

Czy lek Abiraterone Stada wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Abiraterone Stada nie ma wpływu na prowadzenie pojazdów, posługiwanie się narzędziami i obsługiwanie maszyn.

Jak przechowywać lek Abiraterone Stada?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Abiraterone Stada - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Abiraterone Stada - powiązane artykuły

Wtorek, 18 października 2022

Nowości refundacyjne w programach lekowych od listopada 2022 Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022 r. – informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem