LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Abiraterone Vipharm (Abiraterone)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Abiraterone Vipharm (Rp) tabletki powlekane 500 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
8450,00
Cena
100% (zł):
8450,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Abiraterone Vipharm

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Vipharm S.A.

Co zawiera lek Abiraterone Vipharm?

Lek Abiraterone Vipharm to tabletki dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 500 mg octanu abirateronu. Lek zawiera laktozę, dlatego pacjenci, u których występuje nietolerancja pewnych cukrów, powinni skonsultować się z lekarzem przed zażyciem tego leku.

Jak działa lek Abiraterone Vipharm?

Octan abirateronu jest lekiem przeciwnowotworowym, który hamuje wytwarzanie testosteronu w organizmie. Działanie to może spowolnić rozwój raka prostaty.

Kiedy stosować lek Abiraterone Vipharm?

Lek Abiraterone Vipharm jest stosowany u dorosłych mężczyzn w leczeniu raka prostaty z przerzutami do innych części ciała.
Gdy lek Abiraterone Vipharm jest stosowany na wczesnym etapie choroby reagującej na terapię hormonalną, jest on podawany razem z terapią zmniejszającą stężenie testosteronu (terapia supresji androgenowej).
W trakcie stosowania tego leku lekarz zaleci także stosowanie innego leku o nazwie prednizon lub prednizolon w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia nadciśnienia tętniczego krwi, gromadzenia nadmiaru wody w organizmie lub zmniejszenia stężenia potasu we krwi.

Jak stosować lek Abiraterone Vipharm?

Dawkowanie leku Abiraterone Vipharm i czas terapii określa lekarz. Lek Abiraterone Vipharm przyjmuje się razem z lekiem o nazwie prednizon lub prednizolon. Nie należy samodzielnie przerywać przyjmowania leku Abiraterone Vipharm lub prednizonu, lub prednizolonu.

Sposób podawania

Leku Abiraterone Vipharm nie wolno przyjmować razem z jedzeniem. Lek należy przyjmować co najmniej godzinę przed lub co najmniej 2 godziny po jedzeniu. Tabletki należy połykać w całości i popijać wodą; tabletek nie należy rozkruszać przed połknięciem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Abiraterone Vipharm?

Jeśli pacjent zapomni przyjąć lek Abiraterone Vipharm, prednizon lub prednizolon, powinien przyjąć zwykłą dawkę następnego dnia. Jeśli pacjent zapomni przyjąć lek Abiraterone Vipharm, prednizon lub prednizolon przez okres dłuższy niż jeden dzień, powinien jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Abiraterone Vipharm nie może być stosowany?

Leku Abiraterone Vipharm nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (octan abirateronu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku u pacjentów z ciężkim uszkodzeniem wątroby.
Lek Abiraterone Vipharm nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Abiraterone Vipharm?

Przed zleceniem stosowania leku Abiraterone Vipharm lekarz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Abiraterone Vipharm należy powiedzieć lekarzowi o występowaniu jakichkolwiek chorób serca (w tym zaburzeń rytmu serca) lub chorób naczyń krwionośnych. Podczas stosowania leku lekarz będzie okresowo zlecał badania krwi, aby sprawdzić wpływ leku na wątrobę.

Jak stosować lek Abiraterone Vipharm z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Abiraterone Vipharm z jedzeniem i piciem?

Leku Abiraterone Vipharm nie wolno przyjmować razem z jedzeniem - przyjmowanie leku z jedzeniem może powodować działania niepożądane.

Czy można stosować lek Abiraterone Vipharm w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Abiraterone Vipharm nie stosuje się u kobiet. Jeśli pacjent odbywa stosunki płciowe z kobietą w ciąży lub z kobietą, która może zajść w ciążę, należy używać prezerwatywy lub innej skutecznej metody antykoncepcji.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Abiraterone Vipharm?

W ulotce dołączonej do opakowania są przedstawione działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie przyjmowania leku Abiraterone Vipharm. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Abiraterone Vipharm i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli w trakcie leczenia pojawią się następujące objawy: osłabienie siły mięśni, drżenie mięśni lub kołatanie serca (mogą to być objawy niskiego stężenia potasu we krwi); zażółcenie skóry lub oczu, ciemny mocz, ciężkie nudności lub wymioty (mogą to być objawy zaburzeń czynności wątroby).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Abiraterone Vipharm?

W razie przyjęcia większej ilości leku niż zalecona należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala.

Czy lek Abiraterone Vipharm wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Abiraterone Vipharm nie wpływa na prowadzenie pojazdów, posługiwanie się narzędziami i obsługiwanie maszyn.

Jak przechowywać lek Abiraterone Vipharm?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Abiraterone Vipharm - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Abiraterone Vipharm - powiązane artykuły

Wtorek, 18 października 2022

Nowości refundacyjne w programach lekowych od listopada 2022 Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022 r. – informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem