LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Acatar Allergy (Azelastine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Acatar Allergy (OTC) aerozol do nosa, roztwór 1 mg/ml 1 but. 10 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
30,50
Cena
100% (zł):
30,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Acatar Allergy

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

US Pharmacia Sp. z o.o.

Co zawiera Acatar Allergy?

Lek Acatar Allergy występuje w postaci aerozolu do nosa i jest dostępny bez recepty.
1 rozpylenie aerozolu zawiera 0,14 mg chlorowodorku azelastyny. Lek zawiera edetynian disodu - może wywołać reakcje alergiczne u pacjentów nadwrażliwych.

Jak działa Acatar Allergy?

Azelastyna jest lekiem przeciwhistaminowym. Zapobiega działaniu histaminy wytwarzanej przez organizm w wyniku reakcji alergicznej.

Kiedy stosować Acatar Allergy?

Lek Acatar Allergy jest stosowany w leczeniu objawowym sezonowego, alergicznego zapalenia śluzówki nosa i zaostrzeń niesezonowego (całorocznego) alergicznego zapalenia śluzówki nosa.

Jak stosować Acatar Allergy?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli i dzieci w wieku 6 lat lub więcej
    1 rozpylenie leku Acatar Allergy do każdego otworu nosowego 2 razy dziennie. Czas trwania leczenia jest określany przez lekarza. Bez nadzoru lekarza lek Acatar Allergy nie powinien być stosowany dłużej niż 4 tygodnie.
  • Dzieci w wieku poniżej 6 lat
    Leku Acatar Allergy nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Sposób podawania

Lek jest przeznaczony tylko do stosowania do nosa. Rozpylenie należy wykonać, trzymając głowę pionowo; nie należy przechylać głowy do tyłu. Ze względów higienicznych opakowanie leku powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta.

Kiedy Acatar Allergy nie może być stosowany?

Leku Acatar Allergy nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (azelastynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku Acatar Allergy nie wolno stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Acatar Allergy?

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po upływie 3 dni, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować Acatar Allergy z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Acatar Allergy w ciąży i okresie karmienia piersią?

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku Acatar Allergy.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Acatar Allergy?

Po zastosowaniu leku często może wystąpić nieprzyjemny smak w ustach, zazwyczaj w wyniku nieprawidłowego podania (z głową odchyloną do tyłu), który w rzadkich przypadkach może wywołać nudności. Niezbyt często: uczucie dyskomfortu w nosie związane ze stanem zapalnym śluzówki nosa (np. pieczenie, świąd), kichanie i krwawienie z nosa. Rzadko: nudności. Bardzo rzadko: zmęczenie, zawroty głowy lub osłabienie, wysypka, świąd, pokrzywka, reakcje nadwrażliwości.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Acatar Allergy?

W przypadku zastosowania zbyt dużej dawki leku lub przypadkowego doustnego przyjęcia leku (zwłaszcza przez dziecko) należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przedawkowaniu lub w razie przypadkowego przyjęcia doustnego mogą wystąpić objawy ze strony ośrodkowego układu nerwowego (pobudzenie, drżenie, drgawki).

Czy Acatar Allergy wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Acatar Allergy bardzo rzadko mogą wystąpić takie objawy, jak zmęczenie, znużenie, zawroty głowy lub osłabienie, które mogą być wywołane samą chorobą lub stosowaniem tego leku - w takich przypadkach nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn. Spożycie alkoholu lub przyjmowanie innych leków może dodatkowo nasilić te działania.

Jak przechowywać Acatar Allergy?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Po pierwszym użyciu lek można stosować nie dłużej niż 6 miesięcy.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Acatar Allergy - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Acatar Allergy - powiązane artykuły

W łagodzeniu objawów alergicznego nieżytu nosa i zapalenia spojówek stosowane są leki przeciwalergiczne w postaci aerozolu lub kropli do nosa lub oczu.

Więcej »

W łagodzeniu objawów alergicznego nieżytu nosa i zapalenia spojówek stosowane są leki przeciwalergiczne w postaci aerozolu lub kropli do nosa lub oczu.

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem