LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Acatar Care Kids (Oxymetazoline)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Acatar Care Kids (OTC) aerozol do nosa, roztwór 0,25 mg/ml 1 but. 15 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
23,50
Cena
100% (zł):
23,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Acatar Care Kids

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

US Pharmacia Sp. z o.o.

Acatar Care Kids - skład

1 ml roztworu zawiera 0,25 mg chlorowodorku oksymetazoliny. 1 dawka aerozolu zawiera 11,25 mikrograma chlorowodorku oksymetazoliny. Preparat nie zawiera substancji konserwujących.

Acatar Care Kids - wskazania

Obrzęk błon śluzowych występujący w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, naczynioruchowym zapaleniu błony śluzowej nosa, alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok przynosowych, zapaleniu trąbki słuchowej, zapaleniu ucha środkowego.

Acatar Care Kids - dawkowanie

  • Dzieci
    Dzieci w wieku powyżej 1. roku życia do 6 lat: 1 dawka aerozolu do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę. Preparatu nie należy stosować dłużej niż 5 do 7 dni. Ponowne leczenie można rozpocząć po kilkudniowej przerwie.
    Preparatu nie należy stosować u niemowląt w pierwszym roku życia.
Sposób podawania

Preparat jest przeznaczony do podawania donosowego. Jedno opakowanie preparatu powinno być używane tylko przez jedną osobę.

Acatar Care Kids - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Suche zapalenie błony śluzowej nosa. Preparatu nie należy stosować u pacjentów po zabiegach chirurgicznych prowadzonych drogą przeznosową, np. przezklinowe usunięcie przysadki i po zabiegach chirurgicznych przebiegających z odsłonięciem opony twardej.
W następujących przypadkach preparat można zastosować wyłącznie po uprzednim dokładnym rozważeniu stosunku korzyści do ryzyka: leczenie inhibitorami MAO (obecnie lub w ciągu ostatnich 2 tygodni) oraz leczenie innymi lekami, które mogą zwiększać ciśnienie krwi; zwiększone ciśnienie śródgałkowe, szczególnie w przypadku jaskry z zamkniętym kątem przesączania; ciężkie choroby serca i naczyń krwionośnych (np. choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze); guz chromochłonny nadnerczy; zaburzenia metaboliczne (np. nadczynność tarczycy, cukrzyca).

Acatar Care Kids - ciąża i karmienie piersią

Należy zachować ostrożność podczas stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie należy zwiększać zalecanej dawki.

Acatar Care Kids - działania niepożądane

Często: pieczenie lub suchość błony śluzowej nosa, kichanie, zwłaszcza u pacjentów wrażliwych. Niezbyt często: kołatanie serca, tachykardia, wzrost ciśnienia tętniczego po miejscowym (donosowym) stosowaniu preparatu. Rzadko: ból głowy, bezsenność lub zmęczenie. W rzadkich przypadkach po ustąpieniu działania leku może dojść do nasilenia obrzęku błony śluzowej nosa (przekrwienia reaktywnego). Przedłużone lub częste stosowanie oksymetazoliny, jak również stosowanie w dawkach większych niż zalecane, może prowadzić do reaktywnego przekrwienia z polekowym zapaleniem błony śluzowej nosa; takie działanie może wystąpić już po 5-7 dniach leczenia i, w przypadku dalszego stosowania leku, doprowadzić do trwałego uszkodzenia błony śluzowej nosa. Długotrwałe stosowanie lub nadużywanie oksymetazoliny może także prowadzić do tachyfilaksji.

Acatar Care Kids - uwagi

Podczas stosowania oksymetazoliny, przez długi okres lub w dawkach większych niż zalecane, mogą wystąpić działania ogólne dotyczące układu krążenia i OUN; w takich przypadkach zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu może być zaburzona.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Acatar Care Kids - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Acatar Care Kids - powiązane artykuły

Leki do nosa w postaci kropli lub aerozolu to głównie preparaty nawilżające i regulujące gęstość oraz zmniejszające ilość wydzieliny kataralnej.

Więcej »

Czym jest oksymetazolina Jakie są wskazania do miejscowego zastosowania oksymetazoliny? Jakie są przeciwwskazania do miejscowego zastosowania oksymetazoliny? Jakie są ostrzeżenia...

Więcej »

Katar należy do najczęstszych dolegliwosci wakacyjnych i jest dolegliwością powszechną i niegroźną. U dzieci uciążliwość kataru jest większa niż u dorosłych. Najczęściej jest to łagodna infekcja wirusowa.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem