LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Logo Naczelnej Izby Lekarskiej Logo Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Logo Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego Logo Okręgowej Izby Lekarskiej Logo Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Aceklik (Aceclofenac)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Aceklik (Rp) tabletki powlekane 100 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
12,40
Cena
100% (zł):
12,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Aceklik (Rp) tabletki powlekane 100 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
29,80
Cena
100% (zł):
29,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Aceklik

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Orion Corporation

Co zawiera lek Aceklik?

Lek Aceklik ma postać tabletek i jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 100 mg aceklofenaku.

Jak działa lek Aceklik?

Aceklofenak jest lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Kiedy stosować lek Aceklik?

Lek Aceklik stosuje się u dorosłych pacjentów w celu łagodzenia bólu i stanu zapalnego w następujących schorzeniach:
- choroba zwyrodnieniowa stawów;
- reumatoidalne zapalenie stawów;
- zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.

Jak stosować lek Aceklik?

Dawkowanie leku Aceklik i czas stosowania leczenia ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować najlepiej w czasie posiłku lub po posiłku. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając dużą ilością wody. Nie należy kruszyć ani żuć tabletki.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Aceklik?

Jeżeli została pominięta dawka leku, pacjent powinien przyjąć następną dawkę o ustalonej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Aceklik nie może być stosowany?

Leku Aceklik nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (aceklofenak) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku, jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy lub na inne leki z grupy NLPZ (takie jak ibuprofen, naproksen czy diklofenak). Lek nie może być stosowany, jeśli pacjentka jest w trzech ostatnich miesiącach ciąży.
Lek Aceklik nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Aceklik?

Przed zaordynowaniem leku Aceklik konieczny jest wywiad z lekarzem, który będzie obejmował analizę przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz zadecyduje o zastosowaniu leku i określi zalecenia dotyczące kontroli leczenia. Nie należy przyjmować większych dawek niż zalecone przez lekarza. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę leku Aceklik i nie należy stosować leku dłużej niż jest to konieczne. U pacjentów w podeszłym wieku należy zachować szczególną ostrożność z powodu zwiększonego ryzyka wystąpienia działań niepożądanych leku. Stosowanie leków takich jak Aceklik może być związane ze zwiększonym ryzykiem zawału serca lub udaru. Należy porozmawiać z lekarzem, jeśli w trakcie leczenia pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania tego leku.

Jak stosować lek Aceklik z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Aceklik w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Aceklik podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży. Podczas pierwszych sześciu miesięcy ciąży o zastosowaniu leku Aceklik może zadecydować lekarz. Nie zaleca się przyjmowania tego leku podczas karmienia piersią, chyba że lekarz uzna to za konieczne. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka planuje ciążę lub jeśli ma problemy z zajściem w ciążę.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Aceklik?

Działania niepożądane powiązane z leczeniem lekiem Aceklik są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
W razie wystąpienia jakiegokolwiek z następujących objawów należy odstawić lek Aceklik i niezwłocznie zwrócić się po pomoc medyczną: ból żołądka lub inne nietypowe objawy dotyczące żołądka, wymioty z krwią lub ciemne fusowate wymioty, czarne smoliste stolce lub krew w kale; ciężkie wysypki skórne; objawy ciężkiej reakcji alergicznej (takie jak trudności z oddychaniem, świszczący oddech, obrzęk twarzy, ust, gardła lub języka).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Aceklik?

W przypadku zastosowania większej niż przepisana dawki leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego.

Czy lek Aceklik wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Aceklik może powodować zawroty głowy, senność, zmęczenie lub zaburzenia widzenia - w przypadku wystąpienia takich objawów nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Aceklik?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Aceklik - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner