LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Acerin (Salicylic acid + Lactic acid)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Acerin (OTC) płyn do stosowania na skórę 195 mg + 98 mg/g 1 op. 8 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 8,00 Cena 100% (zł): 8,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Acerin

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

SKŁAD
1 g płynu zawiera 195 mg kwasu salicylowego i 98 mg kwasu mlekowego.

Wskazania

Usuwanie odcisków i zgrubiałej skóry.

Dawkowanie

Dorośli
Namoczyć nogi w ciepłej wodzie przez 15-30 minut, a następnie po osuszeniu nałożyć pędzelkiem preparat na odcisk lub zgrubiałe miejsce na skórze. Należy uważać, aby nie dotknąć zdrowej skóry. Poczekać aż lek dobrze wyschnie. W razie konieczności nakładanie preparatu powtarzać przez kilka dni. Następnie należy wymoczyć nogi i usunąć odcisk.
Dzieci
Preparatu nie należy stosować u dzieci (brak badań).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Dzieci. Cukrzyca lub zaburzenia układu krążenia. Preparatu nie należy stosować, jeśli skóra w otoczeniu odcisku jest uszkodzona lub zmieniona chorobowo. Nie stosować na twarzy i w okolicy narządów płciowych.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Mogą wystąpić objawy podrażnienia i stan zapalny. Zastosowanie preparatu na zdrową skórę może spowodować oparzenie i ból.

UWAGI
Należy chronić przed preparatem oraz jego oparami oczy, drogi oddechowe i błony śluzowe.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama

banerbaner