LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Acne-Derm krem (Azelaic acid)

Produkt nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Acne-Derm krem (Kosm) krem 200 mg/g 1 tuba 20 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
25,20
Cena
100% (zł):
25,20
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Acne-Derm krem

Zakłady Farmaceutyczne UNIA Spółdzielnia Pracy

Acne-Derm krem - skład

Produkt zawiera 20% kwas azelainowy i glicerol.

Acne-Derm krem - zastosowanie

Kosmetyk Acne-Derm krem jest stosowany do pielęgnacji skóry z trądzikiem pospolitym oraz do pielęgnacji skóry z przebarwieniami.

Acne-Derm krem - sposób użycia

Stosować krem 2 razy dziennie (rano i wieczorem) na dokładnie umytą i osuszoną skórę. Jednorazowo należy nakładać pasek kremu o długości 4 cm (1 g kremu), delikatnie wcierając krem w zmienione miejsca skóry. Maksymalnie na dobę można zastosować pasek kremu o długości 8 cm (2 g kremu). Podczas nakładania kremu należy chronić oczy, usta i błony śluzowe. Po nałożeniu kremu należy dokładnie umyć ręce. W razie konieczności równoczesnego stosowania innych preparatów na skórę, zaleca się stosować je między kolejnymi podaniami kremu Acne-Derm.
Osoby ze skórą wrażliwą przez pierwszy tydzień stosowania powinny stosować krem tylko raz dziennie wieczorem. W przypadku podrażnienia skóry należy zmniejszyć ilość nakładanego kremu lub stosować go raz dziennie, do czasu ustąpienia objawów podrażnienia; jeżeli to konieczne, należy przerwać stosowanie kremu na kilka dni. W przypadku zmian trądzikowych występujących na klatce piersiowej i (lub) plecach nie należy stosować więcej niż 10 g kremu na dobę (nie więcej niż pół tubki kremu na dobę).

Acne-Derm krem - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kwas azelainowy lub pozostałe składniki kosmetyku. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Nie należy stosować kremu Acne-Derm w okresie ciąży i karmienia piersią.

Acne-Derm krem - środki ostrożności

Po zastosowaniu kremu należy unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Należy stosować jednocześnie kremy z filtrami UVA i UVB, ponieważ promieniowanie słoneczne może nasilać zmiany trądzikowe i powodować ponowne przebarwienia skóry.

Acne-Derm krem - działania niepożądane

Na początku stosowania kremu mogą wystąpić: miejscowe podrażnienia skóry, świąd, uczucie pieczenia, zaczerwienienie i łuszczenie skóry (jeśli objawy utrzymują się, krem należy stosować raz dziennie). Rzadko może wystąpić: kontaktowe zapalenie skóry, zapalenie mieszków włosowych, białe plamy lub rozjaśnienie skóry w miejscu stosowania kremu u osób o ciemnej karnacji, reakcje nadwrażliwości na światło, alergiczne reakcje skórne (np. wysypka) - jeśli wystąpią takie objawy, stosowanie kremu należy przerwać.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Acne-Derm krem - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem