LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Acti-trin (Triprolidine + Pseudoephedrine + Dextromethorphan)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Acti-trin (OTC) syrop 1,25 mg + 30 mg + 10 mg/5 ml 1 but. 100 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
22,00
Cena
100% (zł):
22,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Acti-trin

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

Acti-trin - skład

5 ml syropu zawiera: 1,25 mg chlorowodorku triprolidyny, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny i 10 mg bromowodorku dekstrometorfanu. Preparat zawiera maltitol ciekły, benzoesan sodu, parahydroksybenzoesan metylu, żółcień chinolinową, czerwień koszenilową, czerń brylantową oraz etanol 96%.

Acti-trin - wskazania

Leczenie objawowe w stanach zapalnych górnych dróg odechowych (grypa, przeziębienie i inne infekcje górnych dróg oddechowych), przebiegających z kaszlem, obrzękiem błony śluzowej nosa i wodnistym wysiękiem z nosa.

Acti-trin - dawkowanie

  • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat
    10 ml syropu trzy lub cztery razy na dobę, nie częściej niż co 6 godzin.
  • Dzieci
    Dzieci w wieku 7 do 12 lat: 5 ml syropu trzy lub cztery razy na dobę, nie częściej niż co 6 godzin. Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u dzieci w wieku do 7 lat.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

Należy zachować ostrożność u pacjentów z łagodną lub umiarkowaną niewydolnością wątroby. Preparat jest przeciwwskazany w ciężkiej niewydolności wątroby i nerek.

Acti-trin - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Jednoczesne przyjmowanie inhibitorów MAO oraz przez 2 tygodnie po odstawieniu inhibitorów MAO. Astma oskrzelowa. Ciężka niewydolność wątroby i nerek. Niewydolność oddechowa lub ryzyko jej wystąpienia. Kaszel z dużą ilością wydzieliny oraz kaszel związany z astmą oskrzelową. Ciężkie nadciśnienie. Ciężka choroba niedokrwienna serca. Mukowiscydoza. Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci w wieku do 7 lat.

Acti-trin - ciąża i karmienie piersią

Preparat nie jest zalecany do stosowania w okresie ciąży oraz u kobiet w wieku rozrodczym nie stosujących skutecznej metody antykoncepcji. Podczas leczenia preparatem należy przerwać karmienie piersią.

Acti-trin - działania niepożądane

Bardzo rzadko: zaburzenia rytmu serca; obniżenie nastroju, zmęczenie, pobudzenie, zawroty głowy, zaburzenia snu, senność, niepokój, halucynacje; suchość błony śluzowej jamy ustnej i nosogardzieli; nudności, wymioty, zaparcia, biegunki; zatrzymanie moczu, bolesne oddawanie moczu (szczególnie u mężczyzn z objawami przerostu gruczołu krokowego); wysypka ze świądem i bez świądu, pokrzywka.

Acti-trin - uwagi

Preparat należy stosować ostrożnie u pacjentów z nadczynnością tarczycy, przerostem gruczołu krokowego, jaskrą, chorobą serca, podwyższonym ciśnieniem śródgałkowym, cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym oraz u pacjentów stosujacych inne leki sympatykomimetyczne, takie jak leki zwężające naczynia krwionośne błon śluzowych, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki hamujące łaknienie, leki psychotropowe o działaniu podobnym do amfetaminy. Podczas stosowania preparatu nie należy przyjmować leków działających hamująco na OUN (nasennych i uspokajających) oraz alkoholu i leków zawierających alkohol. Sportowców należy poinformować, że leczenie chlorowodorkiem pseudoefedryny może przyczynić się do dodatnich wyników testów antydopingowych.
Preparat może zaburzać zdolność kierowania pojazdami ze względu na możliwość wystąpienia senności i (lub) zawrotów głowy - podczas stosowania preparatu nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Acti-trin - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Acti-trin - powiązane artykuły

Poniedziałek, 12 lutego 2024

Pseudoefedryna - ryzyko poważnych neurologicznych działań niepożądanych Przedstawiciele właściwych Podmiotów Odpowiedzialnych w porozumieniu z Europejską Agencją Leków i Urzędem...

Więcej »
Środa, 6 grudnia 2023

Pseudoefedryna - nowe środki ostrożności w stosowaniu Komitet ds. Oceny Ryzyka w ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii Europejskiej Agencji Leków (Pharmacovigilance Risk...

Więcej »

Leki o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym, przeciwkaszlowym i przeciw katarowi stosujemy w infekcji z tymi objawami.

Więcej »

W przeziębieniu często stosujemy doustne leki złożone, zawierające więcej niż jedną substancję czynną i działające jednocześnie na kilka objawów infekcji.

Więcej »

Czym jest pseudoefedryna Jakie są wskazania do stosowania pseudoefedryny? Jakie są przeciwwskazania do stosowania pseudoefedryny? Jakie są ostrzeżenia i środki ostrożności przy...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem