LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Adproctin (Calcium dobesilate)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Adproctin (OTC) kapsułki twarde 500 mg 30 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 21,00 Cena 100% (zł): 21,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Adproctin

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy Galena

Skład

1 kapsułka zawiera 500 mg jednowodnego dobezylanu wapnia.

Wskazania

Objawowe leczenie żylaków odbytu (hemoroidów).

Dawkowanie

  • Dorośli
    Zalecana dawka dobowa to 500 do 1000 mg jednowodnego dobezylanu wapnia (1 lub 2 kapsułki). Czas trwania leczenia zależy od stopnia nasilenia objawów i rozwoju choroby. Nie stosować dłużej niż 4 tygodnie bez porozumienia z lekarzem. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, powinien zwrócić się do lekarza.
  • Dzieci i młodzież
    Preparatu nie należy stosować u dzieci i młodzieży (bezpieczeństwo stosowania i skuteczność nie były badane w tych grupach).
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

Nie oceniano skuteczności i bezpieczeństwa dobezylanu wapnia u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby - należy zachować ostrożność przy stosowaniu preparatu u tych pacjentów.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

Nie oceniano skuteczności i bezpieczeństwa dobezylanu wapnia u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek - należy zachować ostrożność przy stosowaniu preparatu u tych pacjentów. U pacjentów z ciężką niewydolnością nerek, zwłaszcza poddawanych dializie, należy stosować zmniejszone dawki preparatu.

Sposób podawania

Preparat należy przyjmować w trakcie głównych posiłków.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Preparatu nie należy stosować u dzieci i młodzieży.

Ciąża i karmienie piersią

Preparat może być stosowany u kobiet w ciąży wyłącznie wtedy, gdy potencjalna korzyść z takiej terapii przewyższa ryzyko dla płodu. Stosowanie preparatu w pierwszym trymestrze ciąży jest przeciwwskazane. Przed rozpoczęciem stosowania preparatu kobieta powinna przerwać karmienie piersią.

Działania niepożądane

Rzadko: ból w nadbrzuszu, nudności, biegunki, wymioty; reakcje skórne; bóle stawów; ból i zawroty głowy; gorączka. Bardzo rzadko: zahamowanie czynności szpiku z agranulocytozą. Odnotowano przypadki reakcji alergicznych miejscowych (wysypki) i uogólnionych (pokrzywka).

Uwagi

Należy stosować ostrożnie u pacjentów z czynną chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy albo z przewlekłym zapaleniem błony śluzowej żołądka. Wskazana jest okresowa kontrola czynności żołądka i dwunastnicy.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem