LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Adynovi (Rurioctocog alfa pegol)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Adynovi (Rpz) proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 250 j.m. 1 fiolka + 1 fiolka 2 ml rozp.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Adynovi (Rpz) proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 500 j.m. 1 fiolka + 1 fiolka 2 ml rozp.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Adynovi (Rpz) proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 1000 j.m. 1 fiolka + 1 fiolka 2 ml rozp.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Adynovi (Rpz) proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 2000 j.m. 1 fiolka + 1 fiolka 5 ml rozp.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Adynovi (Rpz) proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 3000 j.m. 1 fiolka + 1 fiolka 5 ml rozp.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Adynovi

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Baxalta Innovations GmbH

Co zawiera lek Adynovi?

Lek Adynovi to proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań w pięciu dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 fiolka z proszkiem zawiera 250 j.m., 500 j.m., 1000 j.m., 2000 j.m. lub 3000 j.m. substancji rurioktokog alfa pegol (pegylowany ludzki czynnik krzepnięcia VIII). Fiolka z rozpuszczalnikiem zawiera 2 ml wody do wstrzykiwań.

Jak działa lek Adynovi?

Rurioktokog alfa pegol działa w organizmie w taki sam sposób jak ludzki czynnik krzepnięcia VIII. Zastępuje on brakujący czynnik VIII, wspomagając w ten sposób proces krzepnięcia krwi i zapewniając tymczasową kontrolę zaburzeń krwawienia.

Kiedy stosować lek Adynovi?

Lek Adynovi jest stosowany w leczeniu krwawień i zapobieganiu krwawieniom u osób dorosłych i dzieci w wieku od 12 lat z hemofilią A (dziedzicznym zaburzeniem krzepnięcia krwi spowodowanym brakiem czynnika VIII).

Jak stosować lek Adynovi?

Lekarz ustala dawkę leku Adynovi zależnie od masy ciała pacjenta oraz od wskazania (profilaktyka lub leczenie krwawień) i dostosowuje na podstawie odpowiedzi pacjenta na leczenie. Zazwyczaj leczenie zastępcze lekiem Adynovi trwa całe życie. Nie należy samodzielnie przerywać stosowania leku.

Sposób podawania

Lek jest zazwyczaj wstrzykiwany dożylnie przez lekarza lub pielęgniarkę. Lekarz może zdecydować o samodzielnym wstrzykiwaniu leku przez pacjenta lub przez inną osobę, ale tylko po odpowiednim przeszkoleniu w zakresie przygotowania leku i techniki wykonywania wstrzyknięć. Należy ściśle przestrzegać zaleceń przedstawionych w instrukcji dołączonej do opakowania leku. Proszek leku jest rozpuszczany przez zmieszanie go z wodą do wstrzykiwań (dołączoną do każdego opakowania leku) w celu przygotowania roztworu do wstrzyknięcia. Roztwór należy wstrzyknąć do żyły powoli, z szybkością wyznaczaną przez komfort pacjenta i nieprzekraczającą 10 ml na minutę. Lek jest przeznaczony wyłącznie do jednorazowego użycia. Pozostały niewykorzystany roztwór należy usunąć we właściwy sposób.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Adynovi?

Nie należy wstrzykiwać dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Należy wstrzyknąć kolejną dawkę leku zgodnie z planem i kontynuować podawanie leku według zaleceń lekarza.

Kiedy lek Adynovi nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom, u których występuje nadwrażliwość (alergia) na substancję czynną (rurioktokog alfa pegol) lub oktokog alfa - substancję o podobnej strukturze, lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy stosować leku u osób ze stwierdzoną alergią na białka myszy lub chomika.
Lek Adynovi nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Adynovi?

Leczenie lekiem Adynovi rozpoczyna i nadzoruje lekarz z doświadczeniem w leczeniu hemofilii. Po weryfikacji przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem tego leku, lekarz zadecyduje o rozpoczęciu leczenia. Należy ściśle przestrzegać zaleceń przekazanych przez lekarza. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza.

Jak stosować lek Adynovi z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Adynovi?

Działania niepożądane towarzyszące terapii lekiem Adynovi są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. W przypadku pacjentów, którzy wcześniej byli leczeni czynnikiem VIII mogą powstawać przeciwciała przeciw czynnikowi VIII, co może spowodować, że lek przestanie odpowiednio działać i wystąpi utrzymujące się krwawienie - w takim przypadku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast przerwać wstrzykiwanie leku i skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy ciężkiej reakcji alergicznej (w tym: wysypka, pokrzywka, pęcherze, uogólniony świąd, obrzęk warg i języka, problemy z oddychaniem, świszczący oddech, ucisk w klatce piersiowej, ogólne złe samopoczucie, zawroty głowy i utrata przytomności).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Adynovi?

Jeśli pacjent wstrzyknął większą niż zalecana dawkę leku Adynovi, powinien jak najszybciej powiadomić o tym lekarza.

Czy lek Adynovi wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Adynovi nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Adynovi?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w lodówce (2-8°C) w opakowaniu zewnętrznym w celu ochrony przed światłem. W okresie ważności fiolka z proszkiem może być przechowywana w temperaturze pokojowej (do 30°C) jednorazowo przez okres nieprzekraczający 3 miesięcy. Po przechowywaniu w temperaturze pokojowej leku nie wolno ponownie umieszczać w lodówce. Po sporządzeniu roztworu nie należy przechowywać go w lodówce. Lek należy zużyć w ciągu 3 godzin po całkowitym rozpuszczeniu proszku. Nie należy stosować leku, jeśli rozwór nie jest całkowicie klarowny lub jeśli proszek nie został w całości rozpuszczony.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Adynovi - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Adynovi - powiązane artykuły

Wtorek, 18 kwietnia 2023

Nowa lista refundacyjna - nowości refundacyjne w programach lekowych od 1 maja 2023 Nowa lista refundacyjna na dzień 1 maja 2023 r. – informacje ogólne Nowa lista...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem