LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Agamree (Vamorolone)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Agamree (Rpz) zawiesina doustna 40 mg/ml 1 but. 100 ml + 1 adapter do butelki + 2 strzykawki doustne
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Agamree

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Santhera Pharmaceuticals (Deutschland) GmbH

Co zawiera lek Agamree?

Lek Agamree ma postać zawiesiny doustnej i jest dostępny na receptę.
1 ml zawiesiny doustnej zawiera 40 mg wamorolonu. Lek zawiera benzoesanu sodu.

Jak działa lek Agamree?

Wamorolon jest kortykosteroidem, który łagodzi stan zapalny poprzez blokowanie wytwarzania substancji zapalnych nazywanych cytokinami. Sposób działania leku u pacjentów z dystrofią mięśniową Duchenne’a nie jest w pełni poznany.

Kiedy stosować lek Agamree?

Lek Agamree jest stosowany u pacjentów w wieku 4 lat i starszych w leczeniu choroby o nazwie dystrofia mięśniowa Duchenne’a (DMD).

Jak stosować lek Agamree?

Dawka leku Agamree jest ustalana przez lekarza w zależności od masy ciała i wieku pacjenta. Nie należy przerywać stosowania leku bez wcześniejszego skonsultowania się z lekarzem. Jeśli leczenie ma zostać przerwane, lekarz zaleci stopniowe zmniejszanie dawki, aby uniknąć działań niepożądanych.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Do opakowania leku dołączone są 2 strzykawki doustne i tylko te strzykawki należy stosować do pobrania dawki leku. Przed pobraniem leku do strzykawki należy energicznie wstrząsnąć butelką. Po pobraniu dawki do strzykawki doustnej należy natychmiast i powoli podać lek bezpośrednio do ust. Po przyjęciu zalecanej dawki należy rozmontować strzykawkę doustną, przepłukać strzykawkę i tłok pod zimną wodą z kranu i wysuszyć na powietrzu. Umytą strzykawkę doustną należy przechowywać w opakowaniu do następnego użycia. Strzykawkę doustną należy stosować przez maksymalnie 45 dni; po tym czasie należy ją wyrzucić i użyć drugiej strzykawki doustnej znajdującej się w opakowaniu. Należy zapoznać się z instrukcją podawania leku dołączoną do opakowania i przestrzegać zaleceń w niej zawartych.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Agamree?

W razie pominięcia dawki leku należy przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy przyjmować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Agamree nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (wamorolon) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie może być stosowany u pacjentów z ciężkim zaburzeniem wątroby oraz u osób, które w ciągu ostatnich 6 tygodni otrzymały szczepienie żywą szczepionką (taką jak przeciw odrze, śwince, różyczce lub ospie wietrznej).
Leku Agamree nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Agamree?

Leczenie będzie rozpoczynał lekarz specjalista z doświadczeniem w leczeniu dystrofii mięśniowej Duchenne’a. Przed rozpoczęciem stosowania leku Agamree lekarz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz przedstawi jak będzie wyglądała kontrola leczenia. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Należy powiadomić lekarza, jeśli pacjent nigdy nie chorował na ospę wietrzną lub nie był szczepiony przeciwko tej chorobie. Należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Agamree przed szczepieniem żywą szczepionką. Wszystkie wątpliwości dotyczące stosowania tego leku należy omówić z lekarzem.

Jak stosować lek Agamree z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Agamree z jedzeniem i piciem?

Podczas przyjmowania leku Agamree należy unikać spożywania grejpfrutów i soku grejpfrutowego, ponieważ produkty te mogą one wpłynąć na działanie leku.

Czy można stosować lek Agamree w ciąży i okresie karmienia piersią?

Decyzję o ewentualnym zastosowaniu leku Agamree w okresie ciąży podejmuje lekarz. Kobiety mogące zajść w ciążę powinny stosować skuteczną antykoncepcję w trakcie stosowania tego leku. Podczas stosowania leku Agamree należy przerwać karmienie piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Agamree?

Działania niepożądane towarzyszące stosowaniu leku Agamree są szczegółowo omówione w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane tego leku to: cechy cushingoidalne (bardziej zaokrąglony, opuchnięty wygląd twarzy), wymioty, zwiększony apetyt, zwiększenie masy ciała i drażliwość. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Agamree?

W razie przyjęcia zbyt dużej ilości leku należy skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalem.

Czy lek Agamree wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Agamree nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Należy jednak porozmawiać z lekarzem, czy sama choroba pozwala na wykonywanie tych czynności.

Jak przechowywać lek Agamree?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Po pierwszym otwarciu butelkę należy przechowywać w pozycji pionowej w lodówce (2-8°C) przez maksymalnie 3 miesiące. Lek niewykorzystany w ciągu 3 miesięcy od pierwszego otwarcia butelki należy wyrzucić.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Agamree - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem