LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Agrocia (Minoxidil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Agrocia (OTC) roztwór na skórę 50 mg/ml 1 but. 60 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
32,40
Cena
100% (zł):
32,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Agrocia

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Medical Valley Invest AB

Agrocia - skład

1 ml roztworu zawiera 50 mg minoksydylu. 1 ml roztworu odpowiada 10 rozpyleniom za pomocą pompki dozującej. 1 ml roztworu zawiera 520 mg glikolu propylenowego oraz 243 mg etanolu.

Agrocia - wskazania

Leczenie łysienia androgenowego u mężczyzn.
Minoksydylu w dawce 50 mg/ml nie wolno stosować u kobiet, ze względu na możliwość wystąpienia niepożądanego owłosienia w innych częściach ciała.

Agrocia - dawkowanie

  • Dorośli mężczyźni
    Zalecana dawka dobowa to 1 ml roztworu (10 rozpyleń aerozolu za pomocą pompki dozującej) dwa razy na dobę, nanoszonego na owłosioną skórę głowy, zaczynając od środka leczonej powierzchni. Należy zawsze stosować zalecaną dawkę dobową, niezależnie od wielkości powierzchni owłosionej skóry głowy objętej łysieniem. Maksymalna dawka dobowa wynosi 2 ml. Odpowiedź na leczenie minoksydylem różni się u poszczególnych pacjentów; do uzyskania zauważalnego wzrostu włosa konieczne może być stosowanie preparatu przez okres 4 miesięcy. Podczas długotrwałego stosowania, efekty leczenia pozostają niezmienne w czasie. Jeśli po 6 miesiącach nie obserwuje się poprawy wzrostu włosów, leczenie należy przerwać. Przerwanie leczenia może spowodować zahamowanie wzrostu włosów i powrót do początkowego stanu łysienia przed rozpoczęciem leczenia w ciągu 3 do 4 miesięcy.
  • Dzieci i młodzież
    Nie zaleca się stosowania minoksydylu u dzieci i młodzieży, ponieważ nie przeprowadzono badań u tych pacjentów.
Osoby w podeszłym wieku

Nie zaleca się stosowania minoksydylu u osób w wieku powyżej 65 lat, ponieważ nie przeprowadzono badań u tych pacjentów.

Sposób podawania

Preparat należy stosować wyłącznie na skórę głowy. Nanosić na suchą owłosioną skórę głowy, rozpoczynając od środka leczonej powierzchni. Nie stosować na inną część ciała. Preparat nanosi się za pomocą pompki dozującej. Zaleca się dokładne umycie rąk wodą po naniesieniu preparatu.

Agrocia - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Agrocia - ciąża i karmienie piersią

Preparat jest wskazany do stosowania wyłącznie u mężczyzn. Nie zaleca się stosowania minoksydylu w okresie ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Agrocia - działania niepożądane

Bardzo często: ból głowy. Często: miejscowe podrażnienie (złuszczanie, rumień, wysypka), świąd, kontaktowe zapalenie skóry, suchość skóry, obrzęk, wysypka przypominająca trądzik, pieczenie i nadmierne owłosienie; duszność; ból mięśniowo-szkieletowy; depresja. Niezbyt często: wyprysk, zmiana struktury włosów, zmiana koloru włosów; zawroty głowy; podrażnienie oczu. Bardzo rzadko: przemijające wypadanie włosów, nierównomierny wzrost włosów; zmiany ciśnienia tętniczego krwi, zwiększenie częstości akcji serca; ból w klatce piersiowej. Częstość nieznana: reakcje alergiczne, w tym obrzęk naczynioruchowy.

Agrocia - uwagi

Preparat należy stosować tylko na zdrową skórę głowy; nie należy stosować minoksydylu, jeśli występuje stan zapalny, podrażnienie lub zakażenie skóry głowy, na miejsca objęte łuszczycą, w przypadku silnego oparzenia słonecznego lub ciężkiego uszkodzenia skóry głowy oraz na ogoloną skórę głowy, ze względu na ryzyko zwiększonego wchłaniania. Preparat nie jest również wskazany w przypadku stosowania opatrunków okluzyjnych lub innych leków podawanych miejscowo na skórę głowy. Minoksydyl nie jest wskazany u osób, u których w wywiadzie rodzinnym nie występuje wypadanie włosów, wypadanie włosów jest nagłe i (lub) częściowe lub przyczyna wypadania włosów nie jest znana, a także, gdy wypadanie włosów jest związane z niektórymi metodami leczenia, takimi, jak chemioterapia. Przed zastosowaniem preparatu należy wykluczyć zaburzenia endokrynologiczne, podstawowe choroby ogólne lub niedożywienie. Podczas leczenia zaleca się regularne monitorowanie ciśnienia krwi i tętna u pacjentów z chorobami serca lub układu krążenia. Należy zachować ostrożność u pacjentów z rozpoznaną chorobą układu krążenia lub zaburzeniami rytmu serca. Należy unikać kontaktu preparatu z oczami i błonami śluzowymi. Należy unikać wdychania rozpylonej mgiełki roztworu powstałej podczas aplikacji preparatu. Nie wolno narażać leczonego obszaru skóry na światło słoneczne (nawet podczas zachmurzenia) lub lampy emitujące promieniowanie UVA.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Agrocia - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem