LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Aklief (Trifarotene)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Aklief (Rp) krem 50 µg/g 1 poj. 30 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
103,50
Cena
100% (zł):
103,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Aklief

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Galderma Polska Sp. z o.o.

Co zawiera Aklief?

Lek Aklief występuje w postaci kremu na skórę i jest dostępny na receptę.
1 g kremu zawiera 50 mikrogramów trifarotenu. Lek zawiera glikol propylenowy - może powodować podrażnienie skóry.

Jak działa Aklief?

Trifaroten należy do leków zwanych retynoidami.

Kiedy stosować Aklief?

Lek Aklief jest wskazany w leczeniu trądziku pospolitego twarzy i (lub) tułowia u osób w wieku 12 lat i starszych, w przypadku występowania licznych zaskórników (otwartych i zamkniętych), grudek i krost zapalnych.

Jak stosować Aklief?

Dawkowanie leku Aklief i czas stosowania ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek Aklief należy stosować tylko na skórę twarzy i (lub) tułowia; nie należy go stosować na innych obszarach ciała. Po nałożeniu leku należy natychmiast umyć ręce.

Kiedy Aklief nie może być stosowany?

Leku Aklief nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (trifaroten) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie wolno stosować u pacjentek planujących zajście w ciążę lub u pacjentek, które są w ciąży.
Lek Aklief nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Aklief?

Przed przepisaniem leku Aklief lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem, po czym zadecyduje czy lek może być zastosowany. Jeśli objawy utrzymują się, należy poradzić się lekarza. Zaleca się stosowanie preparatu nawilżającego od początku leczenia aby zapobiec wystąpieniu reakcji skórnych związanych z jej wysuszeniem, takich jak zaczerwienienie, łuszczenie, suchość, pieczenie skóry. Jeśli takie reakcje wystąpią, oprócz stosowania preparatu nawilżającego, może być konieczne rzadsze stosowanie kremu lub tymczasowe przerwanie stosowania, o czym zadecyduje lekarz. Nie należy stosować leku Aklief na skaleczenia, zadrapania, otarcia lub wyprysk skóry, a także na skórę poparzoną słońcem. Należy unikać kontaktu kremu z oczami, powiekami, ustami oraz śluzówkami. Krem należy ostrożnie nakładać na wrażliwe obszary skóry, takie jak szyja lub pachy. Na skórze leczonej kremem Aklief należy unikać wykonywania zabiegów depilacji metodą woskowania. W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem.. Podczas leczenia należy unikać długotrwałej ekspozycji na światło słoneczne, nie należy korzystać z solarium oraz nie należy stosować fototerapii. Jeśli nie można uniknąć ekspozycji na światło słoneczne, należy stosować na leczonych obszarach skóry kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym ze współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej co najmniej 30 oraz należy nakładać odzież ochronną.

Jak stosować Aklief z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Należy zachować ostrożność podczas jednoczesnego stosowania kosmetyków lub leków przeciwtrądzikowych o działaniu złuszczającym, drażniącym lub wysuszającym, ponieważ może nasilić się działanie drażniące na skórę.

Czy można stosować Aklief w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Aklief nie wolno stosować u kobiet w ciąży ani u kobiet planujących zajście w ciążę. Kobiety, które zaszły w ciążę w czasie stosowania leku Aklief, powinny przerwać leczenie tym lekiem i jak najszybciej poinformować o tym lekarza. O możliwości zastosowania leku Aklief u kobiet karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Aklief?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Aklief, są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Aklief i skontaktować się lekarzem, jeśli pojawią się objawy reakcji alergicznej na lek.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Aklief?

W przypadku stosowania leku w nadmiernej ilości zwiększa się ryzyko wystąpienia znacznego podrażnienia, złuszczania i zaczerwienienia skóry - w takiej sytuacji należy skontaktować się z lekarzem. W razie przypadkowego zastosowania leku przez dziecko lub przypadkowego połknięcia kremu (przez osobę dorosłą lub dziecko) należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub szpitalnym oddziałem zatruć.

Jak przechowywać Aklief?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Krem można stosować przez 6 miesięcy po pierwszym otwarciu opakowania.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Aklief - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem