LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Alacare (5-Aminolevulinic acid)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Alacare (Rp) plaster leczniczy 8 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
284,00
Cena
100% (zł):
284,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Alacare

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Photonamic GmbH & Co. KG

Co zawiera lek Alacare?

Lek Alacare to plaster leczniczy na skórę dostępny na receptę.
1 plaster leczniczy o powierzchni 4 cm2 zawiera 8 mg kwasu 5-aminolewulinowego.

Jak działa lek Alacare?

Leczenie jest dwuetapowe i jest nazywane terapią fotodynamiczną. Obejmuje nałożenie plastra Alacare na plamy skórne i pozostawienie na 4 godziny, a następnie zastosowanie naświetlania czerwonym światłem przez kilka minut. Naświetlanie czerwonym światłem zapoczątkowuje reakcję chemiczną w zmienionych chorobowo komórkach skórnych, prowadząc do ich zniszczenia.

Kiedy stosować lek Alacare?

Lek Alacare jest stosowany do leczenia łagodnych zmian skórnych na skórze głowy lub na twarzy, nazywanych rogowaceniem słonecznym.

Jak stosować lek Alacare?

Plaster Alacare nakłada lekarz, pielęgniarka lub inny pracownik medyczny podczas pojedynczej sesji leczenia. W dniu zabiegu przed zgłoszeniem do lekarza nie należy nakładać żadnego kremu na skórę głowy lub twarzy.
Podczas pojedynczej sesji leczenia na dotkniętą zrogowaceniem słonecznym skórę zostanie nałożony plaster na 4 godziny, a następnie przez kilka minut te obszary zostaną poddane działaniu czerwonego światła. W celu ochrony oczu przed intensywnym światłem pacjent otrzyma okulary ochronne, które należy nosić podczas naświetlania światłem.

Kiedy lek Alacare nie może być stosowany?

Leku Alacare nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (kwas 5-aminolewulinowy) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy stosować u pacjentów już leczonych preparatami zawierającymi kwas 5-aminolewulinowy, u których leczenie zakończyło się niepowodzeniem.
Lek Alacare nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Alacare?

Przed podjęciem leczenia lekiem Alacare lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności dla tego leku. Lekarz wyjaśni pacjentowi zasady terapii z zastosowaniem tego leku i skontroluje zmiany po 3 miesiącach. Skuteczność leczenia może być zmniejszona, jeśli na leczonym obszarze skóry występuje stan zapalny, zakażenie, łuszczyca, egzema, choroba nowotworowa lub jeśli wykonano na nim tatuaże. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane z prowadzoną terapią. Po zastosowaniu plastra i naświetleniu, skórę należy chronić przed światłem słonecznym przez 48 godzin.

Jak stosować lek Alacare z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.

Czy można stosować lek Alacare w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz omówi z pacjentką możliwość zastosowania leku Alacare w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Alacare?

W trakcie stosowania leku Alacare mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Miejscowe działania niepożądane mogą wystąpić podczas nałożenia plastra, naświetlania leczonego miejsca i (lub) po zabiegu. W celu złagodzenia objawów podczas naświetlania można stosować chłodzenie leczonego miejsca np. za pomocą wentylatora. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać lek Alacare?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Po otwarciu lek należy przechowywać w saszetce w celu ochrony przed światłem. Po pierwszym otwarciu lek można użyć w ciągu 3 miesięcy.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Alacare - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem