LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Alfuzostad (Alfuzosin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Alfuzostad 10 mg (Rp) tabletki o przedłużonym uwalnianiu 10 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
24,14
Cena
100% (zł):
24,14
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Alfuzostad

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Stada Arzneimittel AG

Co zawiera Alfuzostad?

Lek Alfuzostad występuje w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu i jest dostępny na receptę.
1 tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 10 mg chlorowodorku alfuzosyny. Lek zawiera laktozę - jeżeli pacjent nie toleruje niektórych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Alfuzostad?

Alfuzosyna należy do grupy leków zwanych lekami alfa-adrenolitycznymi. Alfuzosyna powoduje rozluźnienie mięśniówki gruczołu krokowego i szyi pęcherza moczowego, co powoduje, że wypływ moczu z pęcherza moczowego jest łatwiejszy.

Kiedy stosować Alfuzostad?

Lek Alfuzostad jest stosowany u mężczyzn w leczeniu umiarkowanych do ciężkich objawów czynnościowych spowodowanych powiększeniem gruczołu krokowego, stanu zwanego również łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Jak stosować Alfuzostad?

Dawkowanie leku Alfuzostad, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować po posiłku. Tabletkę należy połykać w całości, popijając wystarczającą ilością płynu. Nie należy zgniatać, kruszyć ani żuć tabletki.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Alfuzostad?

Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki, ponieważ może to spowodować gwałtowny spadek ciśnienia tętniczego krwi, zwłaszcza jeśli pacjent przyjmuje inne leki zmniejszające ciśnienie tętnicze krwi. Następną tabletkę należy zażyć o wyznaczonej porze.

Kiedy Alfuzostad nie może być stosowany?

Leku Alfuzostad nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (alfuzosynę), inne leki z tej samej grupy (jak terazosyna, doksazosyna) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Alfuzostad nie jest wskazany dla dzieci.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Alfuzostad?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Alfuzostad lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje o zastosowaniu leku; ustali także warunki monitorowania leczenia. Należy skontaktować się z lekarzem w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. Jeśli pacjent ma mieć operację okulistyczną z powodu zaćmy, należy poinformować okulistę przed operacją, że pacjent stosuje lub stosował lek Alfuzostad. Jeśli w ciągu kilku godzin po przyjęciu leku Alfuzostad wystąpi nagły spadek ciśnienia tętniczego krwi, spowodowany zmianą pozycji ciała z leżącej na stojącą, objawiający się zawrotami głowy, osłabieniem lub nadmiernym poceniem się, należy położyć się na plecach z uniesionymi nogami, aż do całkowitego ustąpienia objawów.

Jak stosować Alfuzostad z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Alfuzostad w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Alfuzostad jest stosowany tylko u mężczyzn.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Alfuzostad?

Działania niepożądane leku Alfuzostad są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Alfuzostad i natychmiast udać się do lekarza, jeśli wystąpią objawy obrzęku naczynioruchowego, takie jak obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w połykaniu, pokrzywka i trudności w oddychaniu.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Alfuzostad?

Jeśli pacjent przyjął dużą liczbę tabletek leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub Izbą Przyjęć najbliższego szpitala w celu uzyskania porady.

Czy Alfuzostad wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Na początku leczenia lekiem Alfuzostad może wystąpić uczucie pustki w głowie, zaburzenia równowagi lub osłabienie. Nie należy prowadzić pojazdów lub wykonywać niebezpiecznych zadań, dopóki pacjent nie będzie wiedział, jak jego organizm reaguje na leczenie tym lekiem.

Jak przechowywać Alfuzostad?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Alfuzostad - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem