LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Allerduo (Azelastine + Fluticasone)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Allerduo (Rp) aerozol do nosa, zawiesina 137 µg + 50 µg/dozę 1 but. 23 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
54,00
Cena
100% (zł):
54,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Allerduo

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Stada Arzneimittel AG

Co zawiera lek Allerduo?

Lek Allerduo to aerozol do nosa dostępny na receptę.
Po każdym naciśnięciu dozownika jest uwalnianych 137 mikrogramów chlorowodorku azelastyny i 50 mikrogramów propionianu flutykazonu. Lek zawiera chlorek benzalkoniowy - może powodować podrażnienie i obrzęk śluzówki nosa.

Jak działa lek Allerduo?

Lek Allerduo zawiera dwie substancje czynne: azelastynę i flutykazon. Azelastyna jest lekiem przeciwhistaminowym, zmniejszającym objawy alergicznego nieżytu nosa. Flutykazon należy do grupy leków zwanych kortykosteroidami, które zmniejszają stan zapalny.

Kiedy stosować lek Allerduo?

Lek Allerduo jest wskazany do łagodzenia objawów sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego. Jest on stosowany w sytuacji, gdy zastosowanie samego donosowego leku przeciwhistaminowego lub kortykosteroidu nie zostanie uznane za wystarczające. Lek Allerduo łagodzi objawy alergii, takie jak: wydzielina z nosa, wydzielina z nozdrzy tylnych, kichanie, swędzenie i uczucie zatkania nosa.

Jak stosować lek Allerduo?

Zasady dawkowania leku Allerduo i czas stosowania przekaże lekarz.

Sposób podawania

Przed zastosowaniem leku Allerduo należy oczyścić nos. Należy dokładnie przeczytać instrukcję dołączoną do opakowania i stosować lek wyłącznie zgodnie z zaleceniami.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Allerduo?

Jeśli pacjent opuści dawkę leku, powinien zastosować lek natychmiast po przypomnieniu sobie o tym, a następnie zastosować kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Allerduo nie może być stosowany?

Leku Allerduo nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (azelastynę i flutykazon) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Nie zaleca się stosowania leku Allerduo u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Allerduo?

Przed wprowadzeniem leczenia lekiem Allerduo lekarz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o zastosowaniu leczenia lekarza przekaże zalecenia związane ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać zaleconej przez lekarza dawki. Należy zgłosić się do lekarza w przypadku utrzymywania się objawów. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli w trakcie stosowania leku wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia. Należy unikać kontaktu leku z oczami. Wszystkie wątpliwości związane ze stosowaniem leku należy omówić z lekarzem.

Jak stosować lek Allerduo z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Allerduo w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o zastosowaniu leku Allerduo u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Allerduo?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Allerduo są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Allerduo?

W razie zastosowania zbyt dużej dawki leku należy skontaktować się z lekarzem. W razie przypadkowego połknięcia leku (szczególnie przez dziecko) należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym.

Czy lek Allerduo wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Bardzo rzadko po zastosowaniu leku Allerduo może wystąpić uczucie zmęczenia i zawroty głowy; mogą być one spowodowane samą chorobą lub stosowaniem leku Allerduo. Nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn w razie pojawienia się takich objawów. Należy wziąć pod uwagę, że picie alkoholu może nasilić takie działanie.

Jak przechowywać lek Allerduo?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek można stosować przez 6 miesięcy po pierwszym otwarciu butelki.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Allerduo - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem