LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Allertec WZF (Cetirizine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Allertec WZF (OTC) tabletki powlekane 10 mg 7 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
10,90
Cena
100% (zł):
10,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Allertec WZF (OTC) tabletki powlekane 10 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
12,70
Cena
100% (zł):
12,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Allertec WZF (OTC) tabletki powlekane 10 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
23,70
Cena
100% (zł):
23,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Allertec WZF

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Co zawiera Allertec WZF?

Lek Allertec WZF występuje w postaci tabletek i jest dostępny bez recepty.
1 tabletka powlekana zawiera 10 mg dichlorowodorku cetyryzyny. Tabletkę można podzielić na dwie równe dawki. Lek zawiera laktozę - jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Allertec WZF?

Cetyryzyna jest lekiem przeciwalergicznym, łagodzącym objawy reakcji alergicznej.

Kiedy stosować Allertec WZF?

Lek Allertec WZF jest wskazany u dorosłych i dzieci w wieku 6 lat i powyżej w łagodzeniu objawów dotyczących nosa i oczu, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem śluzówki nosa oraz w łagodzeniu objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

Jak stosować Allertec WZF?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
    10 mg (1 tabletka Allertec WZF) raz na dobę.
  • Dzieci
    Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 5 mg (pół tabletki Allertec WZF) dwa razy na dobę. Leku Allertec WZF nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 6 lat.
Osoby w podeszłym wieku

Jeżeli czynność nerek jest prawidłowa, modyfikacja dawkowania nie jest konieczna.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

Modyfikacja dawkowania nie jest konieczna.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

U pacjentów z umiarkowanymi zaburzeniami czynności nerek zaleca się stosowanie 5 mg (pół tabletki Allertec WZF) raz na dobę. Jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba nerek, należy zwrócić się do lekarza. Jeśli u dziecka występuje choroba nerek, należy zwrócić się do lekarza, który dostosuje dawkę do potrzeb dziecka.

Sposób podawania

Lek można przyjmować przed posiłkiem, w trakcie lub po posiłku. Tabletki należy połykać, popijając szklanką wody.

Kiedy Allertec WZF nie może być stosowany?

Leku Allertec WZF nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (cetyryzynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku, lub na hydroksyzynę lub pochodne piperazyny (substancje czynne o podobnej budowie do cetyryzyny, wchodzące w skład innych leków). Leku Allertec WZF nie należy stosować, jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką chorobę nerek (ciężka niewydolność nerek z klirensem kreatyniny mniejszym niż 10 ml/min).

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Allertec WZF?

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem. Przed zastosowaniem leku Allertec WZF należy poradzić się lekarza, jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek (dawkę leku ustali lekarz); jeśli pacjent ma trudności z oddawaniem moczu (stany takie jak: uszkodzenie rdzenia kręgowego lub rozrost prostaty); jeśli pacjent choruje na padaczkę lub miał napady drgawek. Jeśli pacjent ma zaplanowane wykonanie testów alergicznych, należy zapytać lekarza, czy należy przerwać stosowanie leku na kilka dni przed badaniem - lek Allertec WZF może wpływać na wyniki testów alergicznych. Zaleca się unikać spożywania alkoholu podczas przyjmowania cetyryzyny.

Jak stosować Allertec WZF z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Allertec WZF w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz decyduje, czy można stosować lek Allertec WZF w okresie ciąży i podczas karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Allertec WZF?

Często mogą wystąpić: zmęczenie, suchość w jamie ustnej, nudności, biegunka, zawroty głowy, bóle głowy, senność, zapalenie gardła, zapalenie śluzówki nosa. Niezbyt często: ból brzucha, astenia (bardzo silne osłabienie), złe samopoczucie, zaburzenia czucia, pobudzenie, świąd, wysypka. Rzadko: przyspieszone bicie serca, obrzęki, uczulenie (czasami ciężkie - bardzo rzadko), nieprawidłowa czynność wątroby, zwiększenie masy ciała, drgawki, zachowanie agresywne, dezorientacja, depresja, omamy, bezsenność, pokrzywka. Bardzo rzadko: zmniejszenie liczby płytek krwi, zaburzenia akomodacji, niewyraźne widzenie, rotacja gałek ocznych, omdlenie, drżenie, zaburzenia smaku, długotrwałe kurcze mięśni, ruchy mimowolne, tiki, zaburzenia oddawania moczu, obrzęk naczynioruchowy, wysypka polekowa. Z nieznaną częstością: zwiększenie apetytu, myśli samobójcze, utrata pamięci, zaburzenia pamięci, zawroty głowy, zatrzymanie moczu.
Należy przerwać przyjmowanie leku Allertec WZF i niezwłocznie poinformować lekarza w przypadku wystąpienia reakcji alergicznych, w tym ciężkich reakcji i obrzęku naczynioruchowego.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Allertec WZF?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Zgłaszano następujące objawy: dezorientację, biegunkę, zawroty głowy, zmęczenie, bóle głowy, złe samopoczucie, rozszerzenie źrenic, świąd, niepokój ruchowy, uspokojenie, senność, osłupienie, przyspieszoną czynność serca, drżenie i zatrzymanie moczu.

Czy Allertec WZF wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Badania wykazały, że lek Allertec WZF stosowany w zalecanej dawce nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, odczuwanie senności oraz sprawność psychofizyczną. Pacjent powinien zwrócić uwagę na indywidualną reakcję organizmu na lek Allertec WZF i w przypadku wystąpienia senności lub uczucia zmęczenia nie prowadzić pojazdów i nie obsługiwać maszyn. U osób wrażliwych jednoczesne stosowanie leku z lekami o działaniu hamującym na ośrodkowy układ nerwowy (np. z silnymi lekami przeciwbólowymi, uspokajającymi) lub z alkoholem może nasilać wpływ leku Allertec WZF na zdolność reagowania i koncentracji.

Jak przechowywać Allertec WZF?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Allertec WZF - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Allertec WZF - powiązane artykuły

Jeśli mamy skłonność do alergii lub reakcje alergiczne przydarzały się nam w przeszłości, to powinniśmy mieć ze sobą jeden z leków przeciwalergicznych.

Więcej »

Doustne leki przeciwalergiczne dostępne bez recepty są lekami przeciwhistaminowymi, które hamują reakcję alergiczną.

Więcej »

Doustne leki przeciwalergiczne dostępne bez recepty są lekami przeciwhistaminowymi, które hamują reakcję alergiczną.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem