LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Alprazolam Aurovitas (Alprazolam)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Alprazolam Aurovitas (Rp) tabletki 0,25 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
8,90
Cena
100% (zł):
8,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Alprazolam Aurovitas (Rp) tabletki 0,5 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
11,50
Cena
100% (zł):
11,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Alprazolam Aurovitas (Rp) tabletki 1 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
16,30
Cena
100% (zł):
16,30
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Alprazolam Aurovitas

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.

Co zawiera lek Alprazolam Aurovitas?

Lek Alprazolam Aurovitas jest dostępny w postaci tabletek w 3 dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 tabletka zawiera 0,25 mg, 0,5 mg lub 1 mg alprazolamu. Tabletkę można podzielić na 2 równe dawki. Lek zawiera laktozę - pacjenci ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinni skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania tego leku. Tabletki 0,5 mg zawierają również barwnik żółcień pomarańczową, który może powodować reakcje alergiczne.

Jak działa lek Alprazolam Aurovitas?

Alprazolam należy do grupy leków nazywanych benzodiazepinami i wykazuje działanie przeciwlękowe.

Kiedy stosować lek Alprazolam Aurovitas?

Lek Alprazolam Aurovitas jest stosowany u dorosłych do krótkotrwałego leczenia objawowego lęku. Jest wskazany tylko w sytuacjach, w których objawy są nasilone, zaburzają prawidłowe funkcjonowanie lub są bardzo uciążliwe dla pacjenta.

Jak stosować lek Alprazolam Aurovitas?

Lekarz poinformuje pacjenta, jaką dawkę leku Alprazolam Aurovitas powinien przyjmować. Leczenie powinno trwać jak najkrócej. Leczenie można przerwać tylko po decyzji lekarza, który ustali schemat stopniowego zmniejszania dawki leku.

Sposób podawania

Tabletki należy przyjmować doustnie, popijając szklanką wody lub innego płynu.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Alprazolam Aurovitas?

W razie pominięcia dawki leku należy przyjąć opuszczoną dawkę możliwie najszybciej, chyba że zbliża się pora przyjęcia kolejnej dawki. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Alprazolam Aurovitas nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (alprazolam), inne benzodiazepiny lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Alprazolam Aurovitas nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Alprazolam Aurovitas?

Przed zleceniem terapii lekiem Alprazolam Aurovitas lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad, podczas którego przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz zweryfikuje leki przyjmowane jednocześnie przez pacjenta. Lekarz poinformuje pacjenta o ograniczonym czasie terapii, o konieczności stopniowego zmniejszania dawki podczas odstawiania leku oraz o możliwości wystąpienia reakcji z odstawienia. Należy dostosować się do zaleceń lekarza dotyczących przyjmowania leku i nie przekraczać zaleconej przez niego dawki leku. Lekarz będzie systematycznie oceniał stan pacjenta i potrzebę dalszego leczenia. Należy skontaktować się z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z leczeniem. Lek może powodować uzależnienie fizyczne i psychiczne. Stosowanie leku należy przerwać i skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi niepokój, pobudzenie, drażliwość, agresywność, urojenia, wybuchy gniewu, koszmary senne, halucynacje, psychozy, niewłaściwe zachowanie, majaczenie lub inne zaburzenia zachowania. Jeśli pacjent ma planowany zabieg chirurgiczny, powinien poinformować lekarza o przyjmowaniu Alprazolam Aurovitas. W czasie przyjmowania leku Alprazolam Aurovitas nie wolno spożywać alkoholu.

Jak stosować lek Alprazolam Aurovitas z innymi lekami?

Lek Alprazolam Aurovitas może wpływać na działanie innych leków lub inne leki mogą wpływać na jego działanie, dlatego tak ważne jest poinformowanie lekarza o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Alprazolam Aurovitas w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz poinformuje pacjentki w ciąży lub karmiące piersią o wpływie leku Alprazolam Aurovitas na płód lub karmione piersią dziecko.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Alprazolam Aurovitas?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie terapii lekiem Alprazolam Aurovitas, są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęściej występującym działaniem niepożądanym leku jest zmęczenie. Największe nasilenie objawów zmęczenia występuje na początku leczenia i ulegają one złagodzeniu lub ustępują po zmniejszeniu dawki lub w trakcie dalszego leczenia. Jeśli działania niepożądane będą utrzymywać się lub będą zbyt uciążliwe, należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Lek Alprazolam Aurovitas może powodować uzależnienie fizyczne i psychiczne. W razie wytworzenia się uzależnienia fizycznego nagłe przerwanie leczenia powoduje objawy odstawienne (np. ból głowy, ból mięśni, ciężki lęk, napięcie, niepokój ruchowy, splątanie, drażliwość i w ciężkich przypadkach depersonalizację, derealizację, zwiększoną ostrość słuchu, utratę czucia, uczucie mrowienia w kończynach, nadwrażliwość na światło, dźwięki i dotyk, halucynacje).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Alprazolam Aurovitas?

W razie przyjęcia większej ilości tabletek niż zalecana lub przypadkowego przyjęcia tabletki, należy natychmiast zgłosić się do lekarza lub do szpitala.

Czy lek Alprazolam Aurovitas wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Alprazolam Aurovitas może zaburzać wydajność ruchu i innych zadań wymagających szczególnej czujności, szczególnie na początku leczenia oraz w przypadku niewystarczającej ilości snu - należy unikać prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn podczas przyjmowania leku Alprazolam Aurovitas.

Jak przechowywać lek Alprazolam Aurovitas?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Alprazolam Aurovitas - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem