LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Alymsys (Bevacizumab)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Alymsys (Rpz) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 25 mg/ml 1 fiolka 4 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Alymsys (Rpz) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 25 mg/ml 1 fiolka 16 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Alymsys

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Mabxience Research SL

Co zawiera lek Alymsys?

Lek Alymsys występuje w postaci koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji. Lek jest dostępny na receptę.
1 ml koncentratu zawiera 25 mg bewacyzumabu. 1 fiolka (4 ml) zawiera 100 mg bewacyzumabu, co odpowiada stężeniu 1,4 mg/ml. 1 fiolka (16 ml) zawiera 400 mg bewacyzumabu, co odpowiada stężeniu 16,5 mg/ml.

Jak działa lek Alymsys?

Bewacyzumab jest lekiem przeciwnowotworowym, który należy do grupy leków nazywanych przeciwciałami monoklonalnymi.

Kiedy stosować lek Alymsys?

Lek Alymsys jest stosowany w leczeniu u osób dorosłych chorych na następujące nowotwory:
- zaawansowany rak okrężnicy lub odbytnicy (lek jest stosowany w skojarzeniu z chemioterapią zawierającą fluoropirymidynę);
- rozsiany rak piersi (lek podaje się jednocześnie z lekami o nazwie paklitaksel lub kapecytabina);
- zaawansowany niedrobnokomórkowy rak płuca (lek będzie podawany łącznie ze schematem chemioterapii obejmującym stosowanie platyny);
- zaawansowany niedrobnokomórkowy rak płuca, jeśli komórki nowotworu wykazują określone mutacje białka nazywanego receptorem naskórkowego czynnika wzrostu - EGFR (lek będzie podawany w skojarzeniu z erlotynibem);
- zaawansowany rak nerki (lek podaje się jednocześnie z lekiem o nazwie interferon alfa-2a);
- zaawansowany rak jajnika, rak jajowodu lub pierwotny rak otrzewnej (lek jest podawany w skojarzeniu z karboplatyną i paklitakselem). U dorosłych chorych na zaawansowanego raka jajnika, raka jajowodu lub pierwotnego raka otrzewnej, u których doszło do nawrotu choroby co najmniej po 6 miesiącach od czasu, kiedy po raz ostatni otrzymali chemioterapię zawierającą pochodną platyny, lek Alymsys będzie podawany jednocześnie z karboplatyną i gemcytabiną lub z karboplatyną i paklitakselem. U dorosłych chorych na zaawansowanego raka jajnika, raka jajowodu lub pierwotnego raka otrzewnej, u których doszło do nawrotu choroby przed upływem 6 miesięcy od czasu, kiedy po raz ostatni otrzymali chemioterapię zawierającą pochodną platyny, lek Alymsys będzie podawany w skojarzeniu z topotekanem lub pegylowaną liposomalną doksorubicyną;
- przetrwały, nawrotowy lub przerzutowy rak szyjki macicy (lek jest stosowany w skojarzeniu z paklitakselem i cisplatyną lub alternatywnie z paklitakselem i topotekanem u chorych które nie mogą być leczone związkami platyny).

Jak stosować lek Alymsys?

Dawkowanie leku Alymsys ustala lekarz w zależności od masy ciała pacjenta i rodzaju nowotworu, jaki będzie leczony. Czas leczenia określa lekarz.

Sposób podawania

Lek będzie podany przez lekarza lub pielęgniarkę do żyły w postaci infuzji (kroplówki). Pierwsza infuzja będzie podawana w czasie 90 minut. Jeżeli pacjent dobrze tolerował pierwsze podanie, druga infuzja może być podawana w czasie 60 minut. Kolejne infuzje można podawać w czasie 30 minut.

Kiedy lek Alymsys nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (bewacyzumab) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku, produkty wytwarzane z komórek jajnika chomika chińskiego lub na inne rekombinowane ludzkie lub humanizowane przeciwciała. Nie wolno go stosować, jeśli pacjentka jest w ciąży.
Nie zaleca się stosowania leku Alymsys u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Alymsys?

Leczenie będzie prowadzone przez lekarza doświadczonego w stosowaniu terapii przeciwnowotworowych, który przedstawi pacjentowi zasady prowadzenia takiego leczenia. Lekarz będzie regularnie kontrolował odpowiedź pacjenta na leczenie oraz będzie wykonywał badania krwi w celu kontrolowania działań niepożądanych leku. Należy porozumieć się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem tego leku.

Jak stosować lek Alymsys z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Alymsys w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Alymsys może spowodować uszkodzenie nienarodzonego dziecka. Nie wolno go stosować w czasie ciąży. Kobiety muszą stosować skuteczne metody antykoncepcji podczas terapii lekiem Alymsys i co najmniej przez 6 miesięcy po otrzymaniu ostatniej dawki leku (należy omówić z lekarzem odpowiednie metody antykoncepcji). Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania tego leku, musi natychmiast zgłosić to lekarzowi. Nie wolno karmić piersią podczas terapii lekiem Alymsys i co najmniej przez 6 miesięcy od otrzymania ostatniej dawki leku.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Alymsys?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Alymsys, są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi leku są: nadciśnienie, zmęczenie lub osłabienie, biegunka i ból brzucha. Najcięższymi działaniami niepożądanymi są: perforacja przewodu pokarmowego, krwawienie i tętnicza choroba zakrzepowo-zatorowa. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Alymsys wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Alymsys mogą wystąpić senność i omdlenia - nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn do czasu ustąpienia tych objawów.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Alymsys - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Alymsys - powiązane artykuły

Wtorek, 18 października 2022

Nowości refundacyjne w programach lekowych od listopada 2022 Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022 r. – informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem