LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Amlator (Atorvastatin + Amlodipine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Amlator (Rp) tabletki powlekane 10 mg + 5 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
15,50
Cena
100% (zł):
15,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Amlator (Rp) tabletki powlekane 10 mg + 10 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
19,60
Cena
100% (zł):
19,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Amlator (Rp) tabletki powlekane 20 mg + 5 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
19,60
Cena
100% (zł):
19,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Amlator (Rp) tabletki powlekane 20 mg + 10 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
28,60
Cena
100% (zł):
28,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Amlator

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Gedeon Richter Plc.

Co zawiera Amlator?

Lek Amlator występuje w postaci tabletek w czterech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

 • Amlator 10 mg + 5 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 10 mg atorwastatyny (w postaci atorwastatyny z L-lizyną) i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Amlator 10 mg + 10 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 10 mg atorwastatyny (w postaci atorwastatyny z L-lizyną) i 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Amlator 20 mg + 5 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 20 mg atorwastatyny (w postaci atorwastatyny z L-lizyną) i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Amlator 20 mg + 10 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 20 mg atorwastatyny (w postaci atorwastatyny z L-lizyną) i 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).

Jak działa Amlator?

Lek Amlator zawiera 2 substancje czynne: atorwastatynę i amlodypinę. Atorwastatyna należy do grupy leków zwanych statynami, które regulują stężenie lipidów (tłuszczów). Amlodypina należy do grupy leków zwanych antagonistami wapnia, które działają rozkurczająco na naczynia krwionośne.

Kiedy stosować Amlator?

Lek Amlator jest stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego u pacjentów dorosłych (z przewlekłą stabilną chorobą niedokrwienną serca (lub bez niej) i (lub) dławicą Prinzmetala), u których współistnieje jeden z następujących stanów:
- podwyższony poziom cholesterolu (tzw. pierwotna hipercholesterolemia) lub podwyższony poziom cholesterolu oraz trójglicerydów (tzw. złożona lub mieszana hiperlipidemia);
- dziedzicznie podwyższony poziom cholesterolu (tzw. homozygotyczna rodzinna hipercholesterolemia);
- zapobieganie zdarzeniom sercowo-naczyniowym u pacjentów dorosłych, u których ryzyko wystąpienia pierwszego zdarzenia sercowo-naczyniowego jest oceniane jako duże, wraz z działaniami mającymi na celu redukcję innych czynników ryzyka.
Lek Amlator nie jest przeznaczony do rozpoczynania leczenia. Lekarz może zadecydować o zastosowaniu leku Amlator, jeśli stwierdzi, że obie substancje czynne stosowane osobno są odpowiednie dla danego pacjenta, lub jeśli pacjent przyjmował już leki zawierające te substancje czynne.
W czasie stosowania leku Amlator należy kontynuować dietę o obniżonej zawartości cholesterolu i ćwiczenia fizyczne.

Jak stosować Amlator?

Dawkowanie leku Amlator, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz. Nie należy przerywać stosowania leku Amlator bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek Amlator można przyjmować podczas posiłków lub niezależnie od posiłków. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą. Mogą być one przyjmowane o dowolnej porze dnia, należy jednak starać się przyjmować tabletkę każdego dnia o tej samej porze. Nie należy przyjmować leku Amlator z sokiem grejpfrutowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Amlator?

W razie pominięcia dawki leku Amlator, należy przyjąć kolejną dawkę w przewidzianym czasie. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Amlator nie może być stosowany?

Leku Amlator nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (atorwastatynę i amlodypinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem na inny lek z grupy antagonistów wapnia lub na inne leki podobne do atorwastatyny stosowane do zmniejszenia poziomu lipidów we krwi.
Lek Amlator nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Amlator?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Amlator lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem, zadecyduje czy pacjent może przyjmować lek oraz określi zalecenia dotyczące kontroli leczenia. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. Należy przerwać stosowanie leku Amlator i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek nietypowe bóle mięśni, które trwają dłużej niż można się było spodziewać. Podczas przyjmowania leku Amlator należy unikać spożywania nadmiernej ilości alkoholu.

Jak stosować Amlator z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować Amlator z jedzeniem i piciem?

Pacjenci przyjmujący lek Amlator nie powinni spożywać soku grejpfrutowego ani grejpfrutów, ponieważ mogą one spowodować zwiększenie stężenia substancji czynnej - amlodypiny we krwi, co może wywołać nieprzewidziane nasilenie działania leku Amlator obniżającego ciśnienie krwi.

Czy można stosować Amlator w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Amlator, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Amlator, należy natychmiast przerwać stosowanie leku i poinformować o tym lekarza. Kobiety w wieku rozrodczym podczas przyjmowania leku Amlator, powinny stosować skuteczne metody zapobiegania ciąży.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Amlator?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Amlator, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku Amlator i skontaktować się z lekarzem w razie wystąpienia następujących objawów: obrzęk twarzy, języka lub gardła powodujący znaczne trudności w oddychaniu i (lub) połykaniu; ciężkie reakcje skórne, w tym silna wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie skóry całego ciała, silny świąd, pęcherze, łuszczenie się i obrzęk skóry, zapalenie śluzówek lub inne reakcje alergiczne; zawał serca, nietypowe bicie serca; osłabienie mięśni, tkliwość lub ból mięśni.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Amlator?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy Amlator wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Stosowanie leku Amlator zazwyczaj nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn. Jeśli lek Amlator powodują nudności, zawroty głowy, zmęczenie lub ból głowy i niewyraźne widzenie, nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Amlator?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Amlator - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem