LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Amoksiklav Quicktab (Amoxicillin and clavulanic acid)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Amoksiklav Quicktab 625 mg (Rp) tabletki do sporządzania zawiesiny doustnej lub tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 500 mg + 125 mg 14 szt.
Refundacja
50%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
11,11
0,00
Cena
100% (zł):
22,21
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Amoksiklav Quicktab 1000 mg (Rp) tabletki do sporządzania zawiesiny doustnej lub tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 875 mg + 125 mg 14 szt.
Refundacja
50%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
16,52
0,00
Cena
100% (zł):
33,03
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Amoksiklav Quicktab

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Sandoz GmbH

Co zawiera Amoksiklav Quicktab?

Lek Amoksiklav Quicktab występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.

  • Amoksiklav Quicktab 625 mg
    1 tabletka do sporządzania zawiesiny doustnej lub ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 500 mg amoksycyliny w postaci amoksycyliny trójwodnej i 125 mg kwasu klawulanowego w postaci klawulanianu potasu.
  • Amoksiklav Quicktab 1000 mg
    1 tabletka do sporządzania zawiesiny doustnej lub ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 875 mg amoksycyliny w postaci amoksycyliny trójwodnej i 125 mg kwasu klawulanowego w postaci klawulanianu potasu.
    Lek zawiera aspartam (źródło fenyloalaniny) - należy wziąć to pod uwagę u osób z fenyloketonurią. Lek zawiera olej rycynowy - może powodować dolegliwości żołądkowe i biegunkę.

Jak działa Amoksiklav Quicktab?

Lek Amoksiklav Quicktab jest antybiotykiem działającym bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia. Zawiera dwie substancje czynne - amoksycylinę i kwas klawulanowy. Amoksycylina należy do grupy antybiotyków nazywanych penicylinami; ponieważ jej działanie niekiedy może być zahamowane, lek zawiera kwas klawulanowy, aby temu przeciwdziałać.

Kiedy stosować Amoksiklav Quicktab?

Lek Amoksiklav Quicktab jest stosowany w leczeniu następujących zakażeń: zakażenia ucha środkowego i zatok przynosowych, zakażenia dróg oddechowych, zakażenia dróg moczowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich, zakażenia stomatologiczne, zakażenia kości i stawów.

Jak stosować Amoksiklav Quicktab?

Odpowiednią dla pacjenta dawkę leku Amoksiklav Quicktab, sposób podawania i długość leczenia określa lekarz. Należy kontynuować przyjmowanie leku Amoksiklav zgodnie z zaleceniem lekarza.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować na początku posiłku lub tuż przed posiłkiem. Należy zachować równe - trwające co najmniej 4 godziny - przerwy pomiędzy dawkami podawanymi w ciągu doby. Nie należy przyjmować dwóch dawek w ciągu 1 godziny. Tabletkę można wymieszać dokładnie z połową szklanki wody lub rozpuścić w jamie ustnej przed połknięciem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Amoksiklav Quicktab?

W razie pominięcia dawki leku, należy ją przyjąć zaraz po przypomnieniu sobie o tym. Nie należy przyjmować następnej dawki zbyt szybko - należy odczekać około 4 godzin do jej przyjęcia. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Amoksiklav Quicktab nie może być stosowany?

Leku Amoksiklav Quicktab nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (amoksycylinę i kwas klawulanowy), penicylinę lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy stosować, jeśli u pacjenta kiedykolwiek stwierdzono uczulenie na jakikolwiek inny antybiotyk.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Amoksiklav Quicktab?

Przed przepisaniem leku Amoksiklav Quicktab lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku oraz poda zalecenia związane z jego przyjmowaniem. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki.

Jak stosować Amoksiklav Quicktab z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Amoksiklav Quicktab w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o zastosowaniu leku Amoksiklav Quicktab w okresie ciąży i karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Amoksiklav Quicktab?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Amoksiklav Quicktab są szczegółowo opisane są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Amoksiklav Quicktab i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią następujące objawy: objawy reakcji alergicznej, takie jak obrzęk twarzy, problemy z oddychaniem, omdlenie, wysypka skórna; wodnista biegunka zazwyczaj z domieszką krwi i śluzu, bólem żołądka i (lub) gorączką (objawy zapalenia jelita grubego); ciężkie reakcje skórne.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Amoksiklav Quicktab?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Czy Amoksiklav Quicktab wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Amoksiklav Quicktab może wywołać działania niepożądane i objawy zaburzające zdolność prowadzenia pojazdów - w takiej sytuacji nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, chyba że pacjent czuje się dobrze.

Jak przechowywać Amoksiklav Quicktab?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Chronić przed wilgocią. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w oryginalnym opakowaniu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Amoksiklav Quicktab - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem