LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Amylan (Amoxicillin and clavulanic acid)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Amylan (Rp) tabletki powlekane 500 mg + 125 mg 14 szt.
Refundacja
50%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
8,18
0,00
Cena
100% (zł):
16,35
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Amylan (Rp) tabletki powlekane 875 mg + 125 mg 14 szt.
Refundacja
50%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
12,61
0,00
Cena
100% (zł):
25,22
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Amylan

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Mylan Ireland Ltd.

Co zawiera Amylan?

Lek Amylan występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 500 mg amoksycyliny w postaci amoksycyliny trójwodnej i 125 mg kwasu klawulanowego w postaci klawulanianu potasu. 1 tabletka powlekana zawiera 875 mg amoksycyliny w postaci amoksycyliny trójwodnej i 125 mg kwasu klawulanowego w postaci klawulanianu potasu.

Jak działa Amylan?

Lek Amylan jest antybiotykiem działającym bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia. Zawiera dwie różne substancje: amoksycylinę i kwas klawulanowy. Amoksycylina należy do penicylin i jej działanie niekiedy może być zahamowane, czemu przeciwdziała kwas klawulanowy (druga substancja czynna).

Kiedy stosować Amylan?

Lek Amylan jest stosowany w leczeniu następujących zakażeń: zakażenia ucha środkowego i zatok przynosowych, zakażenia dróg oddechowych, zakażenia dróg moczowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich, zakażenia kości i stawów, zakażenia stomatologiczne.

Jak stosować Amylan?

Dawkowanie leku Amylan, schemat przyjmowania i czas leczenia ustala lekarz. Należy kontynuować przyjmowanie leku Amylan przez okres zalecony przez lekarza.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować podczas posiłku. Należy zachować równe, trwające co najmniej 4 godziny odstępy między dawkami podawanymi w ciągu doby; nie należy przyjmować 2 dawek w odstępie 1 godziny jedna od drugiej. Tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Tabletkę można dzielić wzdłuż linii podziału w celu ułatwienia połknięcia; należy przyjąć obie części tabletki w tym samym czasie.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Amylan?

Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, powinien ją przyjąć w momencie przypomnienia. Nie należy przyjmować następnej dawki zbyt szybko, należy odczekać około 4 godzin przed przyjęciem kolejnej dawki. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Amylan nie może być stosowany?

Leku Amylan nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (amoksycylinę i kwas klawulanowy), penicylinę lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy stosować, jeśli u pacjenta kiedykolwiek stwierdzono ciężkie reakcje uczuleniowe na jakikolwiek inny antybiotyk.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Amylan?

Przed przepisaniem leku Amylan lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz poda informacje o zaleceniach związanych z terapią. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku.

Jak stosować Amylan z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Amylan w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o zastosowaniu leku Amylan u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Amylan?

Działania niepożądane występujące podczas leczenia lekiem Amylan są zawarte w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Amylan i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią takie objawy jak: obrzęk twarzy lub gardła (obrzęk naczynioruchowy) powodujący trudności z oddychaniem lub przełykaniem; wysypka skórna; zapalenie jelita grubego powodujące wodnistą biegunkę zwykle z krwią i śluzem, bólem żołądka i (lub) gorączką; ciężkie reakcje skórne.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Amylan?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Czy Amylan wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Amylan może powodować działania niepożądane, które mogą zaburzać zdolność do prowadzenia pojazdów. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, chyba że pacjent czuje się dobrze.

Jak przechowywać Amylan?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Tabletki należy przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Amylan - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem