LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Anaftin żel (Aloe vera + Hyaluronic acid)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Anaftin żel (WM) żel do stosowania w jamie ustnej 1 op. 8 ml n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 15,00 Cena 100% (zł): 15,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Anaftin żel

Berlin-Chemie AG

SKŁAD
Produkt zawiera aloes zwyczajny, hialuronian sodu, poliwinylopirolidon (PVP), dwupotasową sól kwasu glicyryzynowego.

ZASTOSOWANIE
Wyrób medyczny Anaftin żel jest przeznaczony do leczenia niewielkich zmian w jamie ustnej, takich jak aftowe zapalenie jamy ustnej, owrzodzenia aftowe, zmiany w jamie ustnej wynikające ze stosowania aparatów ortodontycznych i protez zębowych. Jest również wskazany do stosowania w przypadku rozległych owrzodzeń aftowych. Anaftin żel jest szczególnie wskazany w przypadku pojedynczych owrzodzeń jamy ustnej i ograniczonych, miejscowych zmian. Produkt jest przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci (jeśli potrafią prawidłowo zastosować produkt).

SPOSÓB PODAWANIA
Stosować miejscowo - 1-2 krople żelu nakładać na okolicę owrzodzenia lub zmiany. Należy unikać bezpośredniego kontaktu aplikatora ze zmianą. Nie należy dotykać zmiany językiem przez co najmniej 2 minuty, aby mogła utworzyć się warstwa ochronna. Stosować 3-4 razy dziennie lub częściej, jeśli to konieczne. Dla uzyskania najlepszych rezultatów należy unikać jedzenia i picia przez co najmniej 1 godzinę po zastosowaniu żelu.

PRZECIWWSKAZANIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Nadwrażliwość na składniki produktu. W przypadku ciąży przed zastosowaniem produktu należy poradzić się lekarza. W przypadku częstych nawrotów owrzodzeń jamy ustnej wskazana jest konsultacja lekarska.

UWAGI
Każda tubka produktu powinna być używana tylko przez jednego pacjenta, aby uniknąć zanieczyszczenia aplikatora i żelu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

reklama

banerbaner