LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Anapran EC (Naproxen)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Anapran EC (Rp) tabletki dojelitowe 250 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
12,00
Cena
100% (zł):
12,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Anapran EC (Rp) tabletki dojelitowe 250 mg 60 szt.
Refundacja
50%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
10,68
0,00
Cena
100% (zł):
19,53
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Anapran EC (Rp) tabletki dojelitowe 500 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
22,30
Cena
100% (zł):
22,30
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Anapran EC (Rp) tabletki dojelitowe 500 mg 60 szt.
Refundacja
50%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
20,24
0,00
Cena
100% (zł):
37,82
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Anapran EC

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Adamed Pharma S.A.

Co zawiera Anapran EC?

Lek Anapran EC występuje w postaci tabletek dojelitowych w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 tabletka dojelitowa zawiera 250 mg lub 500 mg naproksenu.

Jak działa Anapran EC?

Naproksen jest lekiem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Kiedy stosować Anapran EC?

Lek Anapran EC jest wskazany w objawowym leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, ostrych zaburzeń mięśniowo-szkieletowych (np. skręcenia i uszkodzenia powysiłkowe) oraz bolesnego miesiączkowania u pacjentów w wieku powyżej 16 lat.

Jak stosować Anapran EC?

Lekarz ustali dawkę leku Anapran EC odpowiednią dla poszczególnych chorób oraz określi czas trwania leczenia.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować podczas lub po posiłku. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody. Nie należy rozgniatać ani rozgryzać tabletek.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Anapran EC?

W razie pominięcia przyjęcia leku należy pominąć dawkę, o której pacjent zapomniał i kontynuować ustalony schemat dawkowania. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Anapran EC nie może być stosowany?

Leku Anapran EC nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (naproksen), na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie wolno stosować w trzech ostatnich miesiącach ciąży.
Lek Anapran EC nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Anapran EC?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Anapran EC lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad oraz przeanalizuje wszystkie przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o zastosowaniu leczenia lekarz poda terminy wizyt w celu oceny skuteczności leczenia i objawów choroby. Nie należy przyjmować większych dawek niż zalecane dla poszczególnych wskazań. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę leku Anapran EC działającą przeciwbólowo i nie należy stosować leku dłużej niż jest to konieczne. Leki takie jak Anapran EC mogą w niewielkim stopniu zwiększać ryzyko zawału serca lub udaru; ryzyko to zwiększa długotrwałe przyjmowanie dużych dawek leku. Wszystkie wątpliwości związane ze stosowaniem leku należy omówić z lekarzem.

Jak stosować Anapran EC z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Anapran EC w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Anapran EC nie należy stosować u kobiet w 3 ostatnich miesiącach ciąży. Lekarz podejmuje decyzję o możliwości leczenia lekiem Anapran EC kobiet w pierwszych 6 miesiącach ciąży. Nie należy stosować leku u kobiet karmiących piersią. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka planuje ciążę lub jeśli ma problemy z zajściem w ciążę.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Anapran EC?

Działania niepożądane występujące podczas terapii lekiem Anapran EC są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli w trakcie leczenia lekiem Anapran EC pojawią się: ciężkie zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (w tym: krwawienie z żołądka, krwawienie z odbytu, owrzodzenie lub perforacje żołądka lub jelit, problemy z trzustką, zaostrzenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego lub choroby Leśniowskiego-Crohna); reakcje alergiczne (w tym: nagły obrzęk gardła, twarzy, dłoni lub stóp, trudności z oddychaniem, uczucie ucisku w klatce piersiowej, wysypki skórne, pęcherze lub świąd); ciężkie wysypki skórne z pęcherzami lub łuszczeniem skóry; zaburzenia wątroby (z objawami takimi jak zażółcenie skóry lub oczu, uczucie zmęczenia, utrata apetytu, nudności lub wymioty).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Anapran EC?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast zwrócić się do lekarza lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy Anapran EC wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Anapran EC może wywoływać uczucie zmęczenia, senności, zawroty głowy, problemy ze wzrokiem i zachowaniem równowagi, stany przygnębienia lub problemy ze snem - jeśli u pacjenta wystąpią takie działania niepożądane, nie powinien prowadzić pojazdów ani obsługiwać narzędzi lub maszyn.

Jak przechowywać Anapran EC?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem, w temperaturze poniżej 25°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Anapran EC - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem