LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Anoro Ellipta (Umeclidinium bromide + Vilanterol)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Anoro Ellipta (Rp) proszek do inhalacji podzielony 55 µg + 22 µg 30 dawek
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
83,56
0,00
Cena
100% (zł):
177,58
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Anoro Ellipta

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

GlaxoSmithKline Ireland Ltd.

Co zawiera lek Anoro Ellipta?

Lek Anoro Ellipta to proszek do inhalacji podzielony. Lek jest dostępny na receptę.
1 pojedyncza inhalacja zapewnia dostarczanie dawki (dawka opuszczająca ustnik) zawierającej 55 mikrogramów umeklidynium (w postaci bromku) i 22 mikrogramy wilanterolu (w postaci trifenylooctanu). Lek zawiera laktozę - pacjenci ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją niektórych cukrów powinni skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Jak działa lek Anoro Ellipta?

Lek Anoro Ellipta zawiera dwa składniki: umeklidynium i wilanterol, które są lekami rozszerzającymi oskrzela.

Kiedy stosować lek Anoro Ellipta?

Lek Anoro Ellipta jest stosowany w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) u dorosłych. Lek musi być stosowany każdego dnia zgodnie z zaleceniami lekarza aby zapewnić prawidłowe kontrolowanie objawów POChP, nawet wtedy gdy objawy nie występują.

Jak stosować lek Anoro Ellipta?

Dawkowanie leku Anoro Ellipta objaśni lekarz, który również ustali długość leczenia. Nie należy stosować więcej dawek niż zalecił lekarz. Nie należy także przerywać stosowania leku bez wiedzy lekarza, gdyż może to spowodować nasilenie się objawów choroby.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować wziewnie, raz na dobę o tej samej porze każdego dnia. Lek należy podawać wyłącznie z inhalatora dołączonego do opakowania. Należy kierować się zaleceniami przedstawionymi w instrukcji dołączonej do opakowania leku. W razie wątpliwości odnośnie prawidłowego stosowania inhalatora należy skontaktować się z osobą z personelu medycznego.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Anoro Ellipta?

Lek Anoro Ellipta należy stosować codziennie, zgodnie z zaleceniami lekarza. Gdy pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, należy przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Anoro Ellipta nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (umeklidynium lub wilanterol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Anoro Ellipta nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Anoro Ellipta?

Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Anoro Ellipta konieczna jest analiza wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Po przepisaniu leku lekarz przekaże zalecenia dotyczące dawkowania i kontroli choroby. Pacjent powinien skontaktować się z lekarzem, jeśli ma jakiekolwiek wątpliwości związane z leczeniem tym lekiem. Lek Anoro Ellipta nie jest przeznaczony do leczenia astmy. Jeśli podczas stosowania leku objawy nasilą się lub wystąpi pogorszenie kontroli choroby, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Lek Anoro Ellipta nie jest odpowiedni do opanowywania nagłego napadu duszności lub świszczącego oddechu; należy wówczas zastosować szybko działający lek wziewny rozszerzający oskrzela (taki jak salbutamol) - taki lek pacjent musi zawsze mieć przy sobie. Jeśli w trakcie stosowania leku wystąpi ból oka lub dyskomfort, nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować lek Anoro Ellipta z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Anoro Ellipta w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz określa możliwość zastosowania leku Anoro Ellipta podczas ciąży lub karmienia piersią, indywidualnie u każdej pacjentki.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Anoro Ellipta?

Działania niepożądane związane z leczeniem lekiem Anoro Ellipta zawiera ulotka dołączona do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Lek należy odstawić i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznej, takie jak: nasilenie świszczącego oddechu, kaszel lub problemy z oddychaniem, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, wysypka skórna lub zaczerwienienie skóry.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Anoro Ellipta?

W razie przypadkowego zastosowania większej ilości dawek leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Anoro Ellipta wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne, aby lek Anoro Ellipta wpływał na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Jak przechowywać lek Anoro Ellipta?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30ºC. Inhalator przechowywać w zasobniku z laminowanej folii w celu ochrony przed wilgocią i wyjąć bezpośrednio przed pierwszym użyciem. Inhalator może być stosowany nie dłużej niż 6 tygodni, licząc od dnia, w którym zasobnik został otwarty. Jeśli lek jest przechowywany w lodówce, przed użyciem należy pozostawić inhalator w temperaturze pokojowej na co najmniej godzinę.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Anoro Ellipta - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem