LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Anvildis (Vildagliptin)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Anvildis (Rp) tabletki 50 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
28,00
Cena
100% (zł):
28,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Anvildis (Rp) tabletki 50 mg 56 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
20,61
0,00
Cena
100% (zł):
41,07
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Anvildis

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Vipharm S.A.

Co zawiera lek Anvildis?

Lek Anvildis występuje w postaci tabletek i jest dostępny na receptę.
1 tabletka zawiera 50 mg wildagliptyny. Lek zawiera laktozę - pacjenci, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa lek Anvildis?

Wildagliptyna jest lekiem przeciwcukrzycowym, czyli zmniejszającym stężenie cukru (glukozy) we krwi. Należy do grupy leków nazywanych inhibitorami dipeptydylopeptydazy 4 (DPP-4).

Kiedy stosować lek Anvildis?

Lek Anvildis jest stosowany w leczeniu dorosłych pacjentów z cukrzycą typu 2, którym do opanowania choroby nie wystarcza stosowanie diety i wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Lek Anvildis może być stosowany jako jedyny lek przeciwcukrzycowy lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwcukrzycowymi.

Jak stosować lek Anvildis?

Lekarz określa odpowiednią dawkę leku Anvildis oraz ustala czas trwania leczenia. Nie należy przerywać stosowania leku, jeśli nie zaleci tego lekarz.

Sposób podawania

Tabletki należy połykać w całości i popijać wodą.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Anvildis?

Jeśli pacjent zapomniał przyjąć dawkę leku, powinien ją przyjąć zaraz po przypomnieniu sobie o tym. Następnie powinien przyjąć kolejną dawkę leku o zwykłej porze. Jeśli zbliża się pora przyjęcia kolejnej dawki leku, nie należy przyjmować dawki pominiętej. Nie należy przyjmować podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Anvildis nie może być stosowany?

Leku Anvildis nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (wildagliptynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Anvildis nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Anvildis?

Po wywiadzie lekarskim oraz przeanalizowaniu wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku Anvildis, lekarz zaleci leczenie tym lekiem i poda zasady kontroli terapii. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem. Nie należy przyjmować większych dawek niż zalecane przez lekarza. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas leczenia wystąpi ciężki i uporczywy ból brzucha (objawy ostrego zapalenia trzustki) lub pojawią się nowe pęcherze lub owrzodzenia na skórze. Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Anvildis, w odstępach trzymiesięcznych w czasie pierwszego roku leczenia, a następnie okresowo, należy wykonać badania określające czynność wątroby. W trakcie leczenia istotne jest kontynuowanie diety i ćwiczeń fizycznych oraz przestrzeganie zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry i stóp, zaleconych przez lekarza.

Jak stosować lek Anvildis z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Należy poinformować lekarza o przyjmowaniu innego leku przeciwcukrzycowego - pochodnej sulfonylomocznika, ponieważ może być konieczne zmniejszenie jego dawki, jeśli będzie stosowany razem z lekiem Anvildis.

Czy można stosować lek Anvildis w ciąży i okresie karmienia piersią?

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią, przed zastosowaniem leku Anvildis, powinny skonsultować się z lekarzem.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Anvildis?

W trakcie stosowania leku Anvildis mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Anvildis i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi jakikolwiek z następujących objawów niepożądanych: obrzęk naczynioruchowy (z objawami takimi jak: obrzęk twarzy, języka lub gardła, problemy z oddychaniem lub połykaniem, nagła wysypka lub pokrzywka); zapalenie wątroby (objawami są: zażółcenie skóry i oczu, nudności, utrata apetytu lub ciemno zabarwiony mocz); zapalenie trzustki (objawy obejmują silny i uporczywy ból brzucha w okolicy żołądka, który może promieniować do pleców, oraz nudności i wymioty).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Anvildis?

W razie przyjęcia większej ilości tabletek niż zalecona przez lekarza należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Anvildis wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jeśli podczas stosowania leku Anvildis wystąpią zawroty głowy, nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Anvildis?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących warunków przechowywania leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Anvildis - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Anvildis - powiązane artykuły

Piątek, 16 grudnia 2022

Nowości refundacyjne na liście aptecznej od 1 stycznia 2023 Lista refundacyjna na dzień 1 stycznia 2023 r. – informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 stycznia 2023 r....

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem