Dodaj do mojego indeksu leków »

Apap ból i gorączka C plus (Paracetamol+Ascorbic acid - vitamin C) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Odpłatność Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Apap ból i gorączka C plus (OTC) tabletki musujące 500 mg + 300 mg 10 szt. 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 16,00 Cena 100% (zł): 16,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Apap ból i gorączka C plus

Opis profesjonalny

Informacja dla pacjenta

US Pharmacia Sp. z o.o.

SKŁAD
1 tabletka musująca zawiera 500 mg paracetamolu i 300 mg kwasu askorbowego. Preparat zawiera aspartam. 1 tabletka zawiera 167 mg sodu.

WSKAZANIA
Krótkotrwałe leczenie objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i bóle kostno-stawowe.

DAWKOWANIE
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
Jednorazowo 1 tabletkę. Przyjmować co 4-6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.
Dzieci
Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek
Preparat jest przeciwwskazany w ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek. Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością wątroby lub nerek.
Sposób podawania
Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w 1/2 szklanki wody.

PRZECIWWSKAZANIA
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Kamica moczowa. Wirusowe zapalenie wątroby. Choroba alkoholowa. Fenyloketonuria. Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres 2 tygodni po ich odstawieniu. Stosowanie zydowudyny. Dzieci w wieku poniżej 12 lat.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Mogą wystąpić: rzadko - trombocytopenia uwarunkowana autoimmunologicznie, leukopenia, agranulocytoza, granulocytopenia, neutropenia, niedokrwistość hemolityczna; nudności, wymioty; kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa; uszkodzenie wątroby; rzadko - reakcje alergiczne, takie jak obrzęk naczynioruchowy, duszność, skurcz oskrzeli, zlewne poty, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi aż do objawów wstrząsu; niezbyt często - rumieniowe, pokrzywkowe reakcje skórne i zaczerwienienie skóry.

UWAGI
W trakcie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych