LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

ApoZolpin (Zolpidem)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
ApoZolpin (Rp) tabletki powlekane 10 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
14,50
Cena
100% (zł):
14,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
ApoZolpin (Rp) tabletki powlekane 10 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
21,20
Cena
100% (zł):
21,20
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
ApoZolpin (Rp) tabletki powlekane 10 mg 50 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
34,40
Cena
100% (zł):
34,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

ApoZolpin

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.

Co zawiera lek ApoZolpin?

Lek ApoZolpin to tabletki, które są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 10 mg zolpidemu (w postaci winianu). Tabletkę można podzielić na dwie równe dawki. Lek zawiera laktozę - pacjent ze stwierdzoną nietolerancją pewnych cukrów powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek ApoZolpin?

Zolpidem jest lekiem działającym podobnie do benzodiazepin, wykazuje działanie nasenne i uspokajające.

Kiedy stosować lek ApoZolpin?

Lek ApoZolpin jest stosowany do krótkotrwałego leczenia bezsenności u osób dorosłych, tylko wtedy, gdy zaburzenie to jest ciężkie, zaburzające prawidłowe funkcjonowanie lub powodujące skrajne cierpienie u pacjenta.

Jak stosować lek ApoZolpin?

Dawkowanie leku ApoZolpin i czas leczenia określa lekarz. Leczenie powinno trwać jak najkrócej. Nie należy nagle przerywać przyjmowania leku bez konsultacji z lekarzem. Jeśli konieczne będzie zakończenie leczenia, zmniejszanie dawki musi się odbywać stopniowo, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Sposób podawania

Przepisaną dawkę leku należy przyjąć bezpośrednio przed snem. Nie należy przyjmować kolejnej dawki leku w ciągu tej samej nocy. Nie przekraczać przyjmowania 1 tabletki na 24 godziny. Tabletki należy przyjmować doustnie, popijając płynem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku ApoZolpin?

Jeśli pacjent nie przyjmie dawki leku bezpośrednio przed pójściem spać, ale przypomni sobie w nocy, może przyjąć zapomnianą dawkę leku tylko wtedy, gdy wciąż będzie miał zapewnione 8 godzin nieprzerwanego snu. Jeśli nie jest to możliwe, należy przyjąć następną dawkę leku przed pójściem spać kolejnej nocy. Nie należy stosować dawki podwójnej, w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek ApoZolpin nie może być stosowany?

Leku ApoZolpin nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (zolpidem) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku ApoZolpin nie należy stosować u osób w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku ApoZolpin?

Przed zastosowaniem leku ApoZolpin konieczny jest wywiad lekarski oraz weryfikacja przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem, a także weryfikacja wszystkich leków stosowanych przez pacjenta. Lekarz omówi z pacjentem zasady prowadzenia terapii lekiem ApoZolpin, w tym ograniczenia czasu terapii, stopniowe zmniejszanie dawki podczas odstawiania leku oraz możliwość wystąpienia reakcji z odstawienia. Nie należy przyjmować dawek większych niż przepisane przez lekarza oraz dokładnie przestrzegać zaleceń dotyczących terapii. Jeśli leczenie zaburzeń snu nie jest skuteczne po 7-14 dniach, może to wskazywać na inną chorobę. Maksymalny okres leczenia wynosi 4 tygodnie (w wyjątkowych przypadkach lekarz będzie mógł wydłużyć okres leczenia). W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku należy skontaktować się z lekarzem. Szczególne środki ostrożności są wymagane podczas stosowania leku ApoZolpin przez osoby w wieku 65 lat lub starsze. W trakcie stosowania leku ApoZolpin może rozwinąć się uzależnienie; zwiększone ryzyko uzależnienia istnieje u osób ze skłonnością do nadużywania alkoholu, substancji niedozwolonych lub leków i zwiększa się wraz z dawką i długością leczenia. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent był w przeszłości uzależniony od leków lub alkoholu, a w trakcie leczenia niezwłocznie zgłosić lekarzowi pierwsze oznaki uzależnienia lub nadużywania leku ApoZolpin. Jeśli pacjent ma myśli o samookaleczeniu lub samobójcze, należy skontaktować się z lekarzem lub natychmiast udać się do szpitala. Należy przerwać stosowanie leku i porozumieć się z lekarzem, jeśli wystąpi niepokój ruchowy, pobudzenie, drażliwość, agresja, urojenia, gniew, koszmary senne, omamy, psychozy, nieadekwatne zachowania i nasilenie bezsenności. Należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku ApoZolpin i skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek nietypowe zachowania pacjenta w czasie snu, w tym chodzenie we śnie. W czasie przyjmowania leku ApoZolpin nie wolno spożywać alkoholu.

Jak stosować lek ApoZolpin z innymi lekami?

Lek ApoZolpin może wpływać na działanie innych leków lub inne leki mogą wpływać na jego działanie, dlatego tak ważne jest poinformowanie lekarza o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek ApoZolpin w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz poinformuje pacjentki w ciąży lub karmiące piersią o wpływie leku ApoZolpin na płód lub karmione piersią dziecko.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku ApoZolpin?

Działania niepożądane obserwowane podczas leczenia lekiem ApoZolpin są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku ApoZolpin?

W sytuacji przyjęcia większej liczby tabletek niż zalecona lub przypadkowego przyjęcia leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub najbliższym oddziałem ratunkowym szpitala.

Czy lek ApoZolpin wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek ApoZolpin może powodować zaburzenia psychomotoryczne, występujące następnego dnia po jego przyjęciu. Zaleca się zachowanie przynajmniej 8-godzinnej przerwy między przyjęciem leku ApoZolpin a prowadzeniem pojazdu, obsługiwaniem maszyn oraz pracą na wysokościach. Nie należy spożywać alkoholu ani substancji psychoaktywnych podczas przyjmowania leku ApoZolpin, gdyż może to nasilić zaburzenia psychomotoryczne.

Jak przechowywać lek ApoZolpin?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

ApoZolpin - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem