LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Argol Essenza Balsamica (Menthol + Melissa oil + Cinnamomum cassia oil + Caryophyllus oil + Lemon oil + Mace oil + Thyme oil + Coriander oil + Mentha piperita oil)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Argol Essenza Balsamica (OTC) płyn doustny, do sporządzania inhalacji parowej i na skórę 1 but. 8 ml n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 9,00 Cena 100% (zł): 9,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Argol Essenza Balsamica (OTC) płyn doustny, do sporządzania inhalacji parowej i na skórę 1 but. 50 ml n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 13,00 Cena 100% (zł): 13,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Argol Essenza Balsamica (OTC) płyn doustny, do sporządzania inhalacji parowej i na skórę 1 but. 100 ml n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 16,50 Cena 100% (zł): 16,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Argol Essenza Balsamica

Alba Thyment Sp. z o.o.

SKŁAD
100 g płynu zawiera: 1,5 g mentolu, 0,34 g olejku melisy lekarskiej, 0,465 g olejku cynamonowca chińskiego, 0,29 g olejku goździkowego, 0,29 g olejku cytrynowego, 0,26 g olejku osnówki muszkatołowca, 0,24 g olejku tymianku pospolitego, 0,24 g olejku kolendry siewnej, 0,375 g olejku miętowego. Preparat zawiera 57-63% etanolu. Zalecana doustna dawka preparatu (10-15 kropli) zawiera średnio 0,37 g etanolu.

Wskazania

Dla produktu w butelce ze szkła brunatnego o zawartości 50 ml i 100 ml z zakrętką z kroplomierzem
Doustnie:
- pomocniczo w łagodzeniu objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie;
- w zaburzeniach trawienia i niestrawności.
Do sporządzania inhalacji parowej:
-  w  nieżytach górnych dróg oddechowych z towarzyszącym katarem.
Do płukania jamy ustnej i gardła:
- w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej, bólach gardła, chrypce;
- pomocniczo w aftach i stanach zapalnych dziąseł.
Miejscowo na błony śluzowe jamy ustnej:
- w pojedynczych, łagodnych zmianach zapalnych i owrzodzeniach błony śluzowej jamy ustnej np. afty.
Miejscowo na skórę:
- w świądzie i podrażnieniu skóry po ukąszeniach przez owady lub dotknięciu pokrzyw.
Miejscowo do nacierania:
- w bólach głowy o charakterze migrenowym do nacierania skroni i czoła;
- w przeziębieniach i objawach grypy z towarzyszącym nieżytem górnych dróg oddechowych do nacierania szyi, karku, klatki piersiowej i pleców.
Miejscowo do masażu:
- w bólach stawowo-mięśniowych i dolegliwościach reumatycznych oraz w celu ukrwienia skóry.
Dla produktu w butelce ze szkła bezbarwnego o zawartości 8 ml, z pompką rozpylającą
Miejscowo na błony śluzowe jamy ustnej i gardła:
- w bólach gardła, doraźnie w podrażnieniu strun głosowych  i chrypce;
- w pojedynczych łagodnych zmianach zapalnych i owrzodzeniach błony śluzowej jamy ustnej np. afty.
Miejscowo na skórę:
- w świądzie i podrażnieniu skóry po ukąszeniach przez owady lub dotknięciu pokrzyw.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia
Dla produktu w butelce ze szkła brunatnego o zawartości 50 ml i 100 ml z zakrętką z kroplomierzem
Doustnie
Pomocniczo w łagodzeniu objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie: 10-15 kropli preparatu na cukrze lub na miodzie, do 3 razy dziennie.
W zaburzeniach trawienia i niestrawności: 10-15 kropli preparatu w 1/2 szklanki wody, do 3 razy dziennie.
Do sporządzania inhalacji parowej
W nieżytach górnych dróg oddechowych z towarzyszącym katarem: pół do 1 łyżeczki preparatu (2,5-5 ml) na filiżankę (150-200 ml) gorącej wody, wykonywać inhalację wdychając opary do ochłodzenia roztworu. Stosować do 3 razy dziennie.
Do płukania jamy ustnej i gardła
W stanach zapalnych gardła i jamy ustnej, w bólach gardła, chrypce, pomocniczo w aftach i stanach zapalnych dziąseł: pół łyżeczki preparatu (około 2,5 ml) w 1/2 szklanki letniej wody, płukać do 3 razy dziennie.
Zapobiegawczo: 5-7 kropli preparatu w 1/3 szklanki letniej wody, do 2 razy dziennie.
Miejscowo na błony śluzowe jamy ustnej
W pojedynczych, łagodnych zmianach zapalnych i owrzodzeniach błony śluzowej jamy ustnej np. afty: nanosić kilka kropli preparatu przy pomocy patyczków higienicznych.
Miejscowo na skórę
W świądzie i podrażnieniu skóry po ukąszeniach przez owady lub dotknięciu pokrzyw: nanosić na waciku kilka kropli preparatu.
Miejscowo do nacierania
W bólach głowy o charakterze migrenowym do nacierania skroni i czoła: wcierać kilka kropli preparatu w skronie i czoło.
W przeziębieniach i objawach grypy z towarzyszącym nieżytem górnych dróg oddechowych do nacierania szyi, karku, klatki piersiowej i pleców: wcierać 10-15 kropli preparatu w szyję, kark, klatkę piersiową i plecy.
Miejscowo do masażu
W bólach stawowo-mięśniowych i dolegliwościach reumatycznych oraz w celu ukrwienia skóry: wmasować w skórę od kilku kropli do pół łyżki stołowej preparatu w zależności od masowanej powierzchni aż do uzyskania rozgrzania. Okryć ciepło.
Dla produktu w butelce ze szkła bezbarwnego o zawartości 8 ml, z pompką rozpylającą
Miejscowo na błony śluzowe jamy ustnej i gardła
W bólach gardła, doraźnie w podrażnieniu strun głosowych  i chrypce, w pojedynczych łagodnych zmianach zapalnych i owrzodzeniach błony śluzowej jamy ustnej np. afty: spryskać gardło i jamę ustną naciskając silnie główkę pompki rozpylającej, do 3 razy dziennie.
Miejscowo na skórę
W świądzie i podrażnieniu skóry po ukąszeniach przez owady lub dotknięciu pokrzyw: spryskać skórę naciskając silnie główkę pompki rozpylającej, wmasować w skórę.
Dzieci poniżej 12. roku życia
Ze względu na brak danych i zawartość etanolu nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci poniżej 12. roku życia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować na oparzenia, otwarte rany i ostre stany zapalne skóry. Ponadto dla produktu w butelce ze szkła bezbarwnego o zawartości 8 ml, z pompką rozpylającą: nie stosować na błony śluzowe u pacjentów ze zdiagnozowanymi stanami zanikowymi błony śluzowej jamy ustnej.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Ze względu na brak danych klinicznych nie zaleca się doustnego stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią. Brak danych dotyczących stosowania zewnętrznego preparatu u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Mogą wystąpić działania niepożądane, np. spowodowane nadwrażliwością na mentol lub olejki eteryczne.

UWAGI
Nie stosować preparatu na błonę śluzową nosa; nie stosować w okolicy oka. Ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się doustnego stosowania preparatu u osób z chorobami wątroby (kamica żółciowa, zapalenie pęcherzyka żółciowego, ciężkie uszkodzenia wątroby), z wrzodami żołądka i dwunastnicy, u osób z padaczką oraz u osób uzależnionych od alkoholu. Ze względu na zawartość alkoholu, po stosowaniu doustnym preparatu nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama

banerbaner