LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Aroma-Activ (Camphor + Menthol + Pinus oil + Juniperus oil + Turpentine oil)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Aroma-Activ (OTC) maść 1 tuba 30 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 15,00 Cena 100% (zł): 15,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Aroma-Activ

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

SKŁAD
100 g maści zawiera: 1 g kamfory racemicznej, 1 g mentolu, 0,5 g olejku sosnowego, 0,5 g olejku jałowcowego i 0,5 g olejku terpentynowego.

Wskazania

Preparat jest przeznaczony do stosowania zewnętrznego, przede wszystkim pomocniczo w łagodzeniu dolegliwości bólowych np. w bólach stawowych, nerwobólach, w bólach mięśniowych.
Preparat może być również pomocniczo stosowany w łagodnych nieżytach górnych dróg oddechowych na zasadzie inhalacji swobodnej.

Dawkowanie

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach stosowania u dorosłych lub po 1 dniu u dzieci, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.
Łagodzenie dolegliwości bólowych
Dorośli, młodzież i dzieci w wieku powyżej 6 lat
Niewielką ilością maści nacierać skórę w bolących miejscach 2 razy na dobę.
Dzieci
Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Łagodne nieżyty górnych dróg oddechowych
Dorośli, młodzież i dzieci w wieku powyżej 7 lat
Niewielką ilością maści nacierać skórę w górnej części klatki piersiowej 2 razy na dobę.
Dzieci
Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 7 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Skóra uszkodzona mechanicznie. Astma, krztusiec. Atopowe choroby skóry.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa, nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
U osób skłonnych do uczuleń mogą wystąpić podrażnienia skóry i reakcje alergiczne, lub w przypadku stosowania inhalacji swobodnej z powierzchni skóry - skurcz oskrzeli.

UWAGI
Nie należy stosować preparatu na duże powierzchnie ciała. Unikać kontaktu maści z błonami śluzowymi oczu, ust i nosa; nie nanosić na skórę twarzy i szyi.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama

banerbaner