LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Arsenic trioxide Accord (Arsenic trioxide)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 65+ 18- Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Arsenic trioxide Accord (Rpz) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 1 mg/ml 10 fiolek 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): Cena 100% (zł): Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Arsenic trioxide Accord

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Accord Healthcare S.L.U.

Co zawiera lek Arsenic trioxide Accord?

Lek Arsenic trioxide Accord to koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji, który jest dostępny na receptę.
1 ml koncentratu zawiera 1 mg trójtlenku arsenu. 1 fiolka (10 ml) zawiera 10 mg trójtlenku arsenu.

Jak działa lek Arsenic trioxide Accord?

Substancją czynną leku jest trójtlenek arsenu, który jest lekiem przeciwnowotworowym.

Kiedy stosować lek Arsenic trioxide Accord?

Lek Arsenic trioxide Accord stosuje się w leczeniu osób dorosłych z nowo zdiagnozowaną ostrą białaczką promilelocytową (APL) z niskim lub pośrednim ryzykiem oraz u osób dorosłych, u których nie wystąpiła reakcja na wcześniejsze leczenie.

Jak stosować lek Arsenic trioxide Accord?

Dawkowanie ustala lekarz na podstawie masy ciała pacjenta. Lekarz ustala długość leczenia lekiem Arsenic trioxide Accord. Leczenie składa się z dwóch etapów: indukcyjnego i konsolidacyjnego.

Sposób podawania

Lek podaje lekarz lub pielęgniarka w postaci wlewu dożylnego (kroplówki) przez 1-2 godziny. Wlew leku może być przedłużony, gdy wystąpią działania niepożądane.

Kiedy lek Arsenic trioxide Accord nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (trójtlenek arsenu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Arsenic trioxide Accord nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Arsenic trioxide Accord?

Stosowanie leku Arsenic trioxide Accord będzie nadzorował lekarz doświadczony w leczeniu ostrych białaczek. Lekarz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności dla tego leku i objaśni zasady kontroli leczenia. Należy zwrócić się do lekarza w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących leczenia.

Jak stosować lek Arsenic trioxide Accord z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Arsenic trioxide Accord w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz objaśni pacjentce w ciąży lub karmiącej piersią ryzyko związane z terapią lekiem Arsenic trioxide Accord. Lek przyjmowany przez kobiety w ciąży może być szkodliwy dla płodu. Pacjentki w wieku rozrodczym podczas leczenia lekiem Arsenic trioxide Accord i przez 6 miesięcy po jego zakończeniu muszą stosować skuteczną antykoncepcję. Mężczyźni również powinni stosować skuteczną antykoncepcję i należy im zalecić, aby nie podejmowali prób poczęcia dziecka podczas leczenia lekiem Arsenic trioxide Accord i przez 3 miesiące po jego zakończeniu. Nie należy karmić piersią podczas leczenia lekiem Arsenic trioxide Accord i przez 2 tygodnie od otrzymania ostatniej dawki leku.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Arsenic trioxide Accord?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie terapii lekiem Arsenic trioxide Accord, są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi tego leku są: zmęczenie, ból, gorączka, ból głowy, nudności, wymioty, biegunka, zawroty głowy, ból mięśni, drętwienie lub mrowienie, wysypka lub świąd, zwiększone stężenie cukru we krwi, obrzęk, skrócenie oddechu, przyspieszone bicie serca, nieprawidłowy zapis EKG pracy serca, zmniejszone stężenie potasu lub magnezu we krwi, nieprawidłowe wyniki badań czynności wątroby. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Arsenic trioxide Accord wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Po podaniu leku Arsenic trioxide Accord pacjent może odczuwać dyskomfort lub gorsze samopoczucie - jeśli pojawią się takie objawy, przed prowadzeniem pojazdu lub obsługiwaniem maszyn należy odczekać do ich ustąpienia.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem