LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Asmanex Twisthaler (Mometasone)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Asmanex Twisthaler (Rp) proszek do inhalacji 400 µg/dawkę inh. 60 dawek 75+: S Ciąża: C Odpłatność: R Opłata pacjenta (zł): 30,29 Cena 100% (zł): 96,01 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Asmanex Twisthaler

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Organon Polska Sp. z o.o.

Co zawiera Asmanex Twisthaler?

Lek Asmanex Twisthaler występuje w postaci proszku do inhalacji i jest dostępny na receptę.
1 dawka inhalacyjna leku zawiera 400 mikrogramów furoinianu mometazonu. Lek zawiera laktozę - pacjenci ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją niektórych cukrów powinni skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Jak działa Asmanex Twisthaler?

Lek Asmanex Twisthaler zawiera furoinian mometazonu, który jest wziewnym kortykosteroidem zmniejszającym stan zapalny, obrzęk i podrażnienie płuc.

Kiedy stosować Asmanex Twisthaler?

Lek Asmanex Twisthaler jest stosowany do zapobiegania objawom astmy u osób dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i więcej.

Jak stosować Asmanex Twisthaler?

Lekarz dobiera odpowiednią dawkę leku Asmanex Twisthaler dla każdego pacjenta na podstawie stopnia ciężkości astmy. Dawkowanie leku będzie nadzorowane przez lekarza przez cały czas terapii. Nie należy samodzielnie zmieniać dawki leku przepisanej przez lekarza. Nie należy także nagle przerywać stosowania leku bez wiedzy lekarza, gdyż może to spowodować nasilenie się objawów choroby.

Sposób podawania

Lek należy stosować każdego dnia, zgodnie z zaleceniami lekarza. Lek należy przyjmować wziewnie za pomocą inhalatora Twisthaler, po zapoznaniu się z instrukcją obsługiwania urządzenia dołączoną do opakowania leku. W razie wątpliwości odnośnie prawidłowego stosowania inhalatora należy skontaktować się z osobą z personelu medycznego. Po inhalacji leku należy przepłukać jamę ustną wodą, co pomoże zapobiec powstawaniu pleśniawek.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Asmanex Twisthaler?

Istotne jest regularne stosowanie leku Asmanex Twisthaler zgodnie z zaleceniami lekarza. Gdy pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, powinien przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Asmanex Twisthaler nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (furoinian mometazonu), inne kortykosteroidy lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Asmanex Twisthaler nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Asmanex Twisthaler?

Przed przepisaniem leku Asmanex Twisthaler lekarz przeanalizuje wszystkie przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o zastosowaniu leku lekarz przekaże informacje dotyczące dawkowania, długości leczenia i kontroli choroby. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z leczeniem tym lekiem należy zwrócić się do lekarza. W sytuacji gdy po rozpoczęciu stosowania leku objawy nasilą się lub wystąpi pogorszenie kontroli astmy, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Lek Asmanex Twisthaler nie jest odpowiedni do przerywania nagłego napadu astmy - w takiej sytuacji należy zastosować szybko działający lek wziewny rozszerzający oskrzela (np. salbutamol) - taki lek pacjent powinien zawsze mieć przy sobie. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli w trakcie stosowania leku wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia.

Jak stosować Asmanex Twisthaler z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Asmanex Twisthaler w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz oceni możliwość zastosowania leku Asmanex Twisthaler u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Asmanex Twisthaler?

Działania niepożądane występujące podczas leczenia lekiem Asmanex Twisthaler są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Lekarz zaleci stosowanie najmniejszej dawki leku Asmanex Twisthaler, która zapewnia kontrolę astmy, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Asmanex Twisthaler i niezwłocznie zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli wystąpią objawy ciężkiej reakcji alergicznej, takie jak: obrzęk oczu, twarzy, warg, języka lub gardła mogący powodować trudności z przełykaniem lub oddychaniem; wysypka skórna; nagły świszczący oddech i trudności w oddychaniu; zawroty głowy i omdlenia.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Asmanex Twisthaler?

W razie przypadkowego zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Czy Asmanex Twisthaler wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Asmanex Twisthaler nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Asmanex Twisthaler?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30ºC. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią. Lek zachowuje trwałość przez 2 miesiące po pierwszym otwarciu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem