LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Asolfena (Solifenacin)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Asolfena (Rp) tabletki powlekane 5 mg 30 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 50,20 Cena 100% (zł): 50,20 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Asolfena (Rp) tabletki powlekane 10 mg 30 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 92,00 Cena 100% (zł): 92,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Asolfena

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Krka d.d., Novo mesto

Co zawiera Asolfena?

Lek Asolfena występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 5 mg lub 10 mg bursztynianu solifenacyny. Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Asolfena?

Solifenacyna zmniejsza aktywność pęcherza nadreaktywnego; umożliwia to dłuższe przerwy między kolejnymi potrzebami skorzystania z toalety i zwiększa ilość moczu, jaką można utrzymać w pęcherzu.

Kiedy stosować lek Asolfena?

Lek Asolfena jest przeznaczony do leczenia objawów schorzenia nazywanego pęcherzem nadreaktywnym. Do objawów tych należą: silna nagła potrzeba oddania moczu bez wcześniejszych objawów ostrzegawczych, konieczność częstego oddawania moczu lub popuszczanie moczu z powodu nieskorzystania z toalety na czas.

Jak stosować lek Asolfena?

Lekarz ustala dawkowanie leku Asolfena, sposób jego przyjmowania oraz czas stosowania.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków. Tabletkę należy połknąć w całości i popić wodą; tabletek nie wolno kruszyć ani rozgryzać.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Asolfena?

W przypadku pominięcia przyjęcia dawki leku o zwykłej porze, pacjent powinien ją przyjąć niezwłocznie, gdy sobie o tym przypomni, o ile nie nadeszła pora przyjęcia kolejnej dawki leku. Nigdy nie należy przyjmować więcej niż jednej dawki dziennie. Nie należy przyjmować podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Asolfena nie może być stosowany?

Leku Asolfena nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (solifenacynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Nie należy stosować leku Asolfena u dzieci lub młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Asolfena?

Przed przepisaniem leku Asolfena lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad, podczas którego przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku, zadecyduje o zastosowaniu leku oraz określi zalecenia dotyczące kontroli leczenia. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać zaordynowanej przez lekarza dawki leku.

Jak stosować lek Asolfena z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Asolfena w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Asolfena u kobiet w ciąży lub kobiet karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Asolfena?

Działania niepożądane leku Asolfena są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Przyjmowanie leku Asolfena należy przerwać i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną w przypadku zauważenia objawów obrzęku naczynioruchowego z występowaniem problemów z oddychaniem, a także reakcji anafilaktycznej lub ciężkiej reakcji skórnej (np. powstawanie pęcherzy i złuszczania skóry).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Asolfena?

W sytuacji przyjęcia zbyt dużej dawki leku lub przypadkowego połknięcia przez dziecko, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy Asolfena wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Asolfena może powodować nieostre widzenie, a czasem także senność lub uczucie zmęczenia - w przypadku, gdy wystąpią takie działania niepożądane nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Asolfena?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem