LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Auglavin PPH (Amoxicillin and clavulanic acid)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Auglavin PPH (Rp) tabletki powlekane 500 mg + 125 mg 14 szt.
Refundacja
50%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
9,97
0,00
Cena
100% (zł):
18,54
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Auglavin PPH (Rp) tabletki powlekane 875 mg + 125 mg 14 szt.
Refundacja
50%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
16,01
0,00
Cena
100% (zł):
31,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Auglavin PPH (Rp) proszek do sporządzania zawiesiny doustnej 400 mg + 57 mg/5 ml 1 but. 70 ml
Refundacja
50%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
8,84
0,00
Cena
100% (zł):
17,67
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Auglavin PPH (Rp) proszek do sporządzania zawiesiny doustnej 400 mg + 57 mg/5 ml 1 but. 140 ml
Refundacja
50%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
16,66
0,00
Cena
100% (zł):
33,32
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Auglavin PPH (Rp) proszek do sporządzania zawiesiny doustnej 875 mg + 125 mg 14 saszetek
Refundacja
50%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
16,52
0,00
Cena
100% (zł):
33,03
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Auglavin PPH

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Co zawiera Auglavin PPH?

Lek Auglavin PPH występuje w postaci tabletek (dwie dawki) oraz zawiesiny doustnej (dwie dawki). Wszystkie pozycje leku są dostępne na receptę.

  • Auglavin PPH tabletki
    1 tabletka powlekana zawiera 500 mg amoksycyliny w postaci amoksycyliny trójwodnej i 125 mg kwasu klawulanowego w postaci klawulanianu potasu. 1 tabletka powlekana zawiera 875 mg amoksycyliny w postaci amoksycyliny trójwodnej i 125 mg kwasu klawulanowego w postaci klawulanianu potasu.
  • Auglavin PPH zawiesina w butelce
    5 ml sporządzonej zawiesiny doustnej zawiera 400 mg amoksycyliny w postaci amoksycyliny trójwodnej i 57 mg kwasu klawulanowego w postaci klawulanianu potasu. Lek zawiera aspartam (źródło fenyloalaniny) - należy wziąć to pod uwagę u osób z fenyloketonurią. Lek zawiera maltodekstrynę, źródło glukozy- jeśli u pacjenta stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
  • Auglavin PPH zawiesina w saszetkach
    1 saszetka zawiera 875 mg amoksycyliny w postaci amoksycyliny trójwodnej i 125 mg kwasu klawulanowego w postaci klawulanianu potasu. Lek zawiera aspartam (źródło fenyloalaniny) - należy wziąć to pod uwagę u osób z fenyloketonurią. Lek zawiera maltodekstrynę, źródło glukozy- jeśli u pacjenta stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Auglavin PPH?

Lek Auglavin PPH jest antybiotykiem działającym bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia. Zawiera dwie różne substancje: amoksycylinę i kwas klawulanowy. Amoksycylina należy do penicylin i jej działanie niekiedy może być zahamowane, czemu przeciwdziała kwas klawulanowy (druga substancja czynna).

Kiedy stosować Auglavin PPH?

Lek Auglavin PPH jest stosowany w leczeniu następujących zakażeń: zakażenia ucha środkowego i zatok przynosowych, dróg oddechowych, dróg moczowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich, kości i stawów, zakażenia stomatologiczne.

Jak stosować Auglavin PPH?

Dawkę leku Auglavin PPH, sposób przyjmowania i czas trwania leczenia ustala lekarz. Należy kontynuować przyjmowanie leku Auglavin PPH przez okres określony przez lekarza.

Sposób podawania

Tabletki
Tabletki należy przyjmować na początku posiłku lub tuż przed posiłkiem. Należy zachować równe, trwające co najmniej 4 godziny, odstępy między dawkami podawanymi w ciągu doby; nie należy przyjmować 2 dawek w ciągu 1 godziny. Tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Tabletkę można przełamać wzdłuż linii podziału w celu ułatwienia połknięcia i przyjąć obie części tabletki w tym samym czasie.
Zawiesina doustna w butelce
Przed podaniem każdej dawki należy zawsze dobrze wstrząsnąć butelką ze sporządzoną zawiesiną. Zawiesinę należy podawać na początku posiłku lub tuż przed posiłkiem. Należy zachować równe, co najmniej 4-godzinne, odstępy pomiędzy dawkami podawanymi w ciągu doby; nie należy podawać 2 dawek w ciągu 1 godziny. Do opakowania leku dołączona jest łyżka miarowa 5 lub 10 ml, miarka 5 ml i dozownik strzykawkowy 6 ml.
Zawiesina doustna w saszetkach
Zawiesinę należy przyjmować na początku posiłku lub tuż przed posiłkiem. Należy zachować równe, trwające co najmniej 4 godziny, odstępy między dawkami podawanymi w ciągu doby; nie należy przyjmować 2 dawek w ciągu 1 godziny. Bezpośrednio przed przyjęciem leku należy rozpuścić zawartość saszetki w połowie szklanki wody, dobrze wymieszać i natychmiast wypić otrzymaną zawiesinę.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Auglavin PPH?

W przypadku pominięcia dawki leku, należy ją przyjąć jak najszybciej po przypomnieniu sobie. Nie należy przyjmować następnej dawki zbyt wcześnie, należy odczekać około 4 godzin do jej przyjęcia. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Auglavin PPH nie może być stosowany?

Leku Auglavin PPH nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (amoksycylinę i kwas klawulanowy), penicylinę lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy stosować, jeśli u pacjenta kiedykolwiek stwierdzono ciężką reakcję uczuleniową na jakikolwiek inny antybiotyk.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Auglavin PPH?

Przed przepisaniem leku Auglavin PPH lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz poinformuje o zaleceniach związanych z terapią. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku.

Jak stosować Auglavin PPH z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Auglavin PPH w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz decyduje o zastosowaniu leku Auglavin PPH u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Auglavin PPH?

Działania niepożądane związane z przyjmowaniem leku Auglavin PPH zawiera ulotka dołączona do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Auglavin PPH i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią takie objawy jak: obrzęk twarzy lub okolicy jamy ustnej (obrzęk naczynioruchowy) powodujący trudności z oddychaniem; wysypka skórna; zapalenie jelita grubego powodujące wodnistą biegunkę zazwyczaj z domieszką krwi i śluzu, bólem żołądka i (lub) gorączką; ciężkie reakcje skórne.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Auglavin PPH?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Czy Auglavin PPH wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Auglavin PPH może powodować działania niepożądane i wywoływać objawy zaburzające zdolność prowadzenia pojazdów. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, chyba że pacjent czuje się dobrze.

Jak przechowywać Auglavin PPH?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Tabletki należy przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią. Butelkę z proszkiem do sporządzania zawiesiny należy przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC; sporządzoną zawiesinę należy przechowywać w lodówce do 7 dni, w temperaturze od 2 do 8ºC. Proszek w saszetce należy przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed i wilgocią a sporządzoną zawiesinę doustną należy zużyć natychmiast po przygotowaniu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Auglavin PPH - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem