LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

AuroGo (Macrogol + Sodium chloride isotonic + Potassium chloride + Sodium bicarbonate)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
AuroGo (OTC) proszek do sporządzania roztworu doustnego 20 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
28,00
Cena
100% (zł):
28,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

AuroGo

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.

Co zawiera lek AuroGo?

Lek AuroGo występuje w postaci proszku, z którego przygotowuje się roztwór doustny, i jest dostępny bez recepty.
1 saszetka zawiera: 13,125 g makrogolu 3350, 350,7 mg chlorku sodu, 46,6 mg chlorku potasu i 178,5 mg wodorowęglanu sodu.

Jak działa lek AuroGo?

Lek AuroGo zawiera makrogol 3350, który zwiększa objętość masy kałowej poprzez zatrzymanie wody w jelicie, co prowadzi do normalizacji perystaltyk jelit. Sole zawarte w leku wspomagają utrzymanie prawidłowych stężeń elektrolitów i wody w organizmie.

Kiedy stosować lek AuroGo?

Lek AuroGo jest stosowany w leczeniu zaparć u dorosłych, młodzieży i osób w podeszłym wieku. Po konsultacji z lekarzem, lek AuroGo może być także stosowany w ciężkim zaparciu nazywanym zaklinowaniem stolca.

Jak stosować lek AuroGo?

Lek należy stosować zgodnie z informacją zamieszczoną w ulotce dla pacjenta albo według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli, młodzież i osoby w podeszłym wieku
    Dawkowanie leku AuroGo w przypadku zaparcia
    Dawka leku to zawartość 1 saszetki rozpuszczona w 125 ml (pół szklanki) wody. Lek należy stosować od 1 do 3 razy na dobę w zależności od ciężkości zaparcia. Zazwyczaj leczenie trwa 2 tygodnie; należy skontaktować się z lekarzem, jeśli konieczne jest stosowanie tego leku dłużej. W trakcie długotrwałego leczenia dawkę można zmniejszyć do 1 lub 2 saszetek na dobę. Jeśli zaparcie jest spowodowane przez takie choroby, jak: choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane lub przez przyjmowanie innych leków, które powodują zaparcie, lekarz może zalecić stosowanie leku AuroGo dłużej niż przez 2 tygodnie.
    Dawkowanie leku AuroGo w przypadku zaklinowania stolca
    W razie zaklinowania stolca należy stosować 8 saszetek leku AuroGo na dobę. Zawartość każdej saszetki należy rozpuścić w 125 ml (pół szklanki) wody. Należy zastosować 8 saszetek w ciągu 6 godzin, i jeśli jest to konieczne, przyjmować lek przez okres do 3 dni. Pacjenci, u których występują choroby serca, nie powinni stosować więcej niż 2 saszetki w ciągu 1 godziny. Jeśli lek jest stosowany z powodu zaklinowania stolca, łatwiej jest rozpuścić 8 saszetek w 1 litrze wody. Leczenie zaklinowania stolca nie powinno trwać dłużej niż 3 dni.
  • Dzieci
    Leku AuroGo nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Sposób podawania

Lek można stosować w dowolnym czasie z posiłkiem lub bez posiłku.

Kiedy lek AuroGo nie może być stosowany?

Leku AuroGo nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje zawarte w leku. Leku AuroGo nie należy stosować, jeśli u pacjenta występują: niedrożność jelit, perforacja ściany jelita, ciężka choroba zapalna jelit (taka jak wrzodziejące zapalenie okrężnicy, choroba Crohna lub toksyczne rozszerzenie okrężnicy).

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku AuroGo?

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli lek jest stosowany z powodu zaklinowania stolca, należy postępować zgodnie z zaleceniem lekarza.
Podczas stosowania leku AuroGo należy kontynuować przyjmowanie dużej ilości płynów; płyn przyjmowany razem z lekiem AuroGo nie może zastąpić regularnego przyjmowania płynów. Jeśli u pacjenta wystąpią działania niepożądane, takie jak obrzęk, duszność, zmęczenie, odwodnienie lub problemy z sercem, należy przerwać przyjmowanie leku AuroGo i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Leku AuroGo nie należy stosować przez dłuższy czas, chyba że tak zaleci lekarz, np. jeśli pacjent stosuje leki mogące powodować zaparcia lub w przypadku choroby wywołującej zaparcia, np. choroba Parkinsona lub stwardnienie rozsiane.

Jak stosować lek AuroGo z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Lek AuroGo może przejściowo wpływać na wchłanianie innych jednocześnie stosowanych leków.

Czy można stosować lek AuroGo w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek AuroGo może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku AuroGo?

Podczas stosowania leku mogą wystąpić następujące działania niepożądane: niestrawność, ból brzucha lub burczenie w brzuchu, wzdęcie brzucha, dolegliwości związane z gazami jelitowymi, nudności lub wymioty, ból odbytu, łagodna biegunka; zmiana stężenia płynów lub elektrolitów w organizmie (małe stężenie potasu, małe stężenie sodu); wysypka skórna, swędzenie, zaczerwienienie skóry lub pokrzywka, obrzęk dłoni, stóp lub kostek, ból głowy.
Należy przerwać przyjmowanie leku AuroGo i jak najszybciej udać się po pomoc lekarską, jeśli wystąpią objawy ciężkiej reakcji alergicznej, takie jak trudności z oddychaniem, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku AuroGo?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku może wystąpić nasilona biegunka, która może prowadzić do odwodnienia. W takiej sytuacji należy przerwać stosowanie leku i przyjmować dużo płynów. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy lek AuroGo wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek AuroGo nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek AuroGo?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25˚C. Przygotowany roztwór doustny należy przechowywać w lodówce (2-8˚C) i zużyć w ciągu 24 godzin.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

AuroGo - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

AuroGo - powiązane artykuły

Postępowanie należy zacząć od leków działających najłagodniej. Zobacz produkty na zaparcia dostępne bez recepty mogą być lekami lub wyrobami medycznymi.

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem