LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

AuroMirta ORO (Mirtazapine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
AuroMirta ORO (Rp) tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 15 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
16,70
Cena
100% (zł):
16,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
AuroMirta ORO (Rp) tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 30 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
24,90
Cena
100% (zł):
24,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
AuroMirta ORO (Rp) tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 45 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
26,00
Cena
100% (zł):
26,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

AuroMirta ORO

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.

Co zawiera lek AuroMirta ORO?

Lek AuroMirta ORO to tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej w trzech dawkach, dostępne na receptę.
1 tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 15 mg, 30 mg lub 45 mg mirtazapiny. Lek zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny i może być szkodliwy dla osób z fenyloketonurią.

Jak działa lek AuroMirta ORO?

Mirtazapina jest lekiem przeciwdepresyjnym.

Kiedy stosować lek AuroMirta ORO?

Lek AuroMirta ORO stosuje się w leczeniu depresji u osób dorosłych.

Jak stosować lek AuroMirta ORO?

Lekarz dobierze dla pacjenta odpowiednią dawkę leku AuroMirta ORO oraz ustali czas trwania leczenia. Nie należy przerywać leczenia bez decyzji lekarza, nawet jeśli depresja ustąpiła. Odstawianie leku musi być stopniowe, a lekarz przekaże pacjentowi, w jaki sposób stopniowo zmniejszać dawkę.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku, o tej samej porze każdego dnia. Lekarz poinformuje pacjenta ile razy w ciągu doby lek AuroMirta ORO będzie przyjmowany. W przypadku przyjmowania raz na dobę, lek stosuje się wieczorem przed pójściem spać; w przypadku przyjmowania dwa razy na dobę, należy go stosować rano i wieczorem przed pójściem spać. Tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej należy wyjąć suchymi rękami i umieść na języku. Tabletka szybko rozpuszcza się i może zostać połknięta bez popijania wodą.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku AuroMirta ORO?

Postępowanie zależy od sposobu przyjmowania leku w ciągu doby.
Jeśli pacjent ma przyjmować dawkę raz na dobę, nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki, a następną dawkę należy przyjąć o zwykłej porze.
Jeśli pacjent ma przyjmować dawkę dwa razy na dobę: jeśli pacjent zapomniał przyjąć poranną dawkę, należy przyjąć ją razem z dawką wieczorną; w przypadku pominięcia dawki wieczornej nie należy jej przyjmować z następną poranną dawką, lecz należy ją pominąć i kontynuować normalne przyjmowanie dawek rano i wieczorem; jeśli pacjent zapomniał przyjąć obu dawek, nie należy przyjmować dawek pominiętych, należy pominąć obie dawki i następnego dnia kontynuować normalny schemat przyjmowania z dawkami rano i wieczorem.

Kiedy lek AuroMirta ORO nie może być stosowany?

Leku AuroMirta ORO nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (mirtazapinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie powinien być stosowany, jeśli pacjent przyjmuje lub w ciągu ostatnich 14 dni przyjmował lek należący do grupy leków nazywanych inhibitorami MAO.
Lek AuroMirta ORO nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku AuroMirta ORO?

Przed przepisaniem leku AuroMirta ORO konieczny jest wywiad lekarski. Po analizie przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku lekarz rozpocznie leczenie tym lekiem i będzie na bieżąco oceniał skuteczność leczenia i objawy choroby. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przyjmować dawek większych niż przepisane przez lekarza. Pacjent powinien poinformować lekarza, jeśli kiedykolwiek po przyjęciu leku AuroMirta ORO lub innych leków wystąpiły u niego takie objawy, jak wysypka skórna o dużym nasileniu albo łuszczenie się skóry, tworzenie się pęcherzy i (lub) owrzodzenia jamy ustnej. Jeśli w trakcie stosowania leku pacjent ma myśli o samookaleczeniu lub o samobójstwie, powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać do szpitala. Inne dawkowanie leku może być wymagane u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i nerek oraz u pacjentów w wieku powyżej 65 lat. Podczas przyjmowania leku AuroMirta ORO należy unikać spożywania alkoholu.

Jak stosować lek AuroMirta ORO z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek AuroMirta ORO w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz decyduje o możliwości zastosowania leku AuroMirta ORO u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku AuroMirta ORO?

W trakcie stosowania leku AuroMirta ORO mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęściej występujące działania niepożądane to: wzrost apetytu i zwiększenie masy ciała, uczucie senności lub senność, ból głowy oraz suchość w ustach. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku AuroMirta ORO?

W przypadku przyjęcia większej liczby tabletek leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Czy lek AuroMirta ORO wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas przyjmowania leku AuroMirta ORO mogą wystąpić zawroty głowy, senność i zmniejszenie koncentracji - nie należy prowadzić samochodu, obsługiwać skomplikowanych maszyn ani wykonywać potencjalnie niebezpiecznych czynności do momentu określenia wpływu leku na zdolność wykonywania tych czynności.

Jak przechowywać lek AuroMirta ORO?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

AuroMirta ORO - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem