LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Azel-Drop Alergia (Azelastine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Azel-Drop Alergia (OTC) krople do oczu, roztwór 0,5 mg/ml 1 but. 6 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
38,90
Cena
100% (zł):
38,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Azel-Drop Alergia

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Bausch+Lomb Ireland Ltd.

Co zawiera lek Azel-Drop Alergia?

Lek Azel-Drop Alergia występuje w postaci kropli do oczu i jest dostępny bez recepty.
1 ml roztworu kropli do oczu zawiera 0,5 mg chlorowodorku azelastyny. 1 kropla zawiera 0,015 mg chlorowodorku azelastyny. Lek zawiera chlorek benzalkoniowy - może powodować podrażnienie oczu i zmienia zabarwienie soczewek kontaktowych.

Jak działa lek Azel-Drop Alergia?

Azelastyna jest lekiem przeciwhistaminowym. Zapobiega działaniu histaminy wytwarzanej przez organizm w wyniku reakcji alergicznej.

Kiedy stosować lek Azel-Drop Alergia?

Lek Azel-Drop Alergia może być stosowany w celu leczenia lub zapobiegania objawom sezonowego, alergicznego zapalenie spojówek u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 4 lat.
Lek Azel-Drop Alergia może być także stosowany w celu leczenia objawów całorocznego, alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Jak stosować lek Azel-Drop Alergia?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Należy kontynuować stosowanie leku Azel-Drop Alergia po ustąpieniu objawów tak długo, jak długo trwa narażenie na substancje uczulające (np. pyłki, kurz). Leku Azel-Drop Alergia nie należy stosować dłużej niż 6 tygodni.

Sezonowe, alergiczne zapalenie spojówek
 • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 4 lat
  Zazwyczaj stosowana dawka to 1 kropla leku Azel-Drop Alergia do każdego oka 2 razy dziennie (rano i wieczorem). W razie konieczności dawkę tę można zwiększyć do 1 kropli do każdego oka podawanej 4 razy dziennie. Lek Azel-Drop Alergia można podać profilaktycznie przed przewidywanym narażeniem na alergen.
 • Dzieci
  Lek Azel-Drop Alergia nie powinien być stosowany u dzieci w wieku poniżej 4 lat do leczenia sezonowego alergicznego zapalenia spojówek.
Niesezonowe (całoroczne), alergiczne zapalenie spojówek
 • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
  Zazwyczaj stosowana dawka to 1 kropla leku Azel-Drop Alergia do każdego oka 2 razy dziennie (rano i wieczorem). W razie konieczności dawkę tę można zwiększyć do 1 kropli do każdego oka podawanej 4 razy dziennie.
 • Dzieci
  Lek Azel-Drop Alergia nie powinien być stosowany u dzieci w wieku poniżej 12 lat do leczenia niesezonowego (całorocznego) alergicznego zapalenia spojówek.
Sposób podawania

Lek jest przeznaczony tylko do stosowania do oka. Należy unikać dotknięcia oka końcówką zakraplacza.

Kiedy lek Azel-Drop Alergia nie może być stosowany?

Leku Azel-Drop Alergia nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (azelastynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Azel-Drop Alergia?

Jeśli po upływie 2 dni objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli nie ma pewności, czy zaburzenie oka jest wynikiem alergii. Dotyczy to szczególnie takich sytuacji, gdy objawy dotyczą tylko jednego oka, występuje pogorszenie widzenia, ból oka, lecz nie występują żadne objawy dotyczące nosa. Lek Azel-Drop Alergia nie jest przeznaczony do leczenia zakażeń oczu. Osoby z zapaleniem spojówek nie powinny nosić soczewek kontaktowych. Przed zakropleniem leku należy usunąć soczewki kontaktowe i odczekać co najmniej 15 minut przed ponownym założeniem.

Jak stosować lek Azel-Drop Alergia z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Azel-Drop Alergia w ciąży i okresie karmienia piersią?

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku Azel-Drop Alergia.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Azel-Drop Alergia?

Często może wystąpić łagodne, przemijające podrażnienie oczu (np. pieczenie, swędzenie, łzawienie). Niezbyt często: gorzki smak w ustach. Bardzo rzadko obserwowano reakcje alergiczne, takie jak wysypka i świąd.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Azel-Drop Alergia?

W razie przypadkowego połknięcia leku (zwłaszcza u dzieci) należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy lek Azel-Drop Alergia wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jeśli po zakropleniu leku Azel-Drop Alergia wystąpi przemijające zaburzenie widzenia, nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn, do momentu powrotu prawidłowej ostrości wzroku.

Jak przechowywać lek Azel-Drop Alergia?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać butelkę w opakowaniu zewnętrznym w celu ochrony przed światłem. Po pierwszym otwarciu butelki lek można stosować przez 4 tygodnie.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Azel-Drop Alergia - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Azel-Drop Alergia - powiązane artykuły

W łagodzeniu objawów alergicznego nieżytu nosa i zapalenia spojówek stosowane są leki przeciwalergiczne w postaci aerozolu lub kropli do nosa lub oczu.

Więcej »

W łagodzeniu objawów alergicznego nieżytu nosa i zapalenia spojówek stosowane są leki przeciwalergiczne w postaci aerozolu lub kropli do nosa lub oczu.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem