LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Azelamed krople (Azelastine)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Azelamed (OTC) krople do oczu, roztwór 0,5 mg/ml 1 but. 6 ml n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): Cena 100% (zł): Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Azelamed krople

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Sun-Farm Sp. z o.o.

Skład

1 ml roztworu zawiera 0,5 mg chlorowodorku azelastyny. 1 kropla zawiera 0,015 mg chlorowodorku azelastyny. 1 ml roztworu zawiera 0,125 mg chlorku benzalkoniowego.

Wskazania

Leczenie i profilaktyka objawów sezonowego, alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku 4 lat i powyżej.
Leczenie objawowe niesezonowego (całorocznego), alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i powyżej.

Dawkowanie

Leczenie sezonowego alergicznego zapalenia spojówek nie powinno trwać dłużej niż 6 miesięcy bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sezonowe alergiczne zapalenie spojówek
 • Dorośli, młodzież i dzieci w wieku 4 lat i powyżej
  Zalecana dawka to 1 kropla do każdego oka 2 razy na dobę. W razie konieczności dawkę tę można zwiększyć do 1 kropli podawanej 4 razy na dobę. Preparat można podawać profilaktycznie przed przewidywanym narażeniem na alergen.
 • Dzieci w wieku poniżej 4 lat
  Nie należy stosować preparatu u dzieci w wieku poniżej 4 lat, ponieważ nie określono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności.
Niesezonowe (całoroczne) alergiczne zapalenie spojówek
 • Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i powyżej
  Zalecana dawka to 1 kropla do każdego oka 2 razy na dobę. W razie konieczności dawkę tę można zwiększyć do 1 kropli podawanej 4 razy na dobę. W badaniach klinicznych potwierdzono skuteczność i bezpieczeństwo stosowania preparatu podczas leczenia trwającego maksymalnie 6 tygodni, dlatego jeden cykl leczenia należy ograniczyć do 6 tygodni.
 • Dzieci w wieku poniżej 12 lat
  Nie należy stosować preparatu u dzieci w wieku poniżej 12 lat, ponieważ nie określono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności.
Sposób podawania

Krople do oczu należy podawać do worka spojówkowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Ciąża i karmienie piersią

Preparatu nie należy stosować w pierwszym trymestrze ciąży. W drugim i trzecim trymestrze ciąży preparat może być stosowany, jeśli jest to bezwzględnie konieczne i pod nadzorem lekarza. Nie zaleca się stosowania preparatu podczas karmienia piersią.

Działania niepożądane

Często: łagodne, przemijające podrażnienie oczu. Niezbyt często: gorzki smak w jamie ustnej. Bardzo rzadko: reakcje alergiczne (takie jak wysypka i świąd).

Uwagi

Należy usunąć soczewki kontaktowe przed zakropleniem i odczekać co najmniej 15 minut przed ponownym założeniem. Preparat należy stosować ostrożnie u pacjentów z zespołem suchego oka lub zaburzeniami dotyczącymi rogówki.
Jeśli podczas stosowania preparatu wystąpią przemijające zaburzenia widzenia, należy poinformować pacjenta, aby nie prowadził pojazdów ani nie obsługiwał maszyn do czasu ustąpienia tych objawów.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem