LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Belogent (Betamethasone + Gentamicin)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Belogent (Rp) krem 0,5 mg + 1 mg/g 1 tuba 15 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 19,00 Cena 100% (zł): 19,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Belogent (Rp) krem 0,5 mg + 1 mg/g 1 tuba 30 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 25,00 Cena 100% (zł): 25,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Belogent (Rp) maść 0,5 mg + 1 mg/g 1 tuba 15 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 19,00 Cena 100% (zł): 19,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Belogent (Rp) maść 0,5 mg + 1 mg/g 1 tuba 30 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 25,40 Cena 100% (zł): 25,40 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Belogent

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Belupo s.r.o.

Co zawiera Belogent?

Lek Belogent występuje w postaci kremu i maści na skórę. Obie pozycje leku są dostępne na receptę.

  • Belogent krem
    1 g kremu zawiera 0,5 mg betametazonu (w postaci dipropionianu) oraz 1 mg gentamycyny (w postaci siarczanu). Lek zawiera alkohol cetostearylowy i może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry). Lek zawiera chlorokrezol i stąd mogą wystąpić reakcje alergiczne.
  • Belogent maść
    1 g maści zawiera 0,5 mg betametazonu (w postaci dipropionianu) oraz 1 mg gentamycyny (w postaci siarczanu).

Jak działa Belogent?

Lek Belogent zawiera dwa składniki - betametazon i gentamycynę. Betametazon należy do grupy leków nazywanych kortykosteroidami o silnym działaniu; zastosowany na skórę łagodzi stan zapalny i świąd. Gentamycyna jest antybiotykiem aminoglikozydowym o działaniu przeciwbakteryjnym.

Kiedy stosować Belogent?

Lek Belogent jest wskazany u pacjentów w wieku powyżej 13 lat w miejscowym leczeniu powikłanych zakażeniem bakteryjnym chorób skóry reagujących na leczenie kortykosteroidami.
Lek stosuje się w przypadku podejrzenia lub bakteriologicznego potwierdzenia zakażenia skóry wywołanego bakteriami wrażliwymi na gentamycynę.

Jak stosować Belogent?

Sposób dawkowania leku Belogent i czas stosowania określa lekarz. Lekarz dobierze odpowiednią dla pacjenta postać leku.

Sposób podawania

Lek jest przeznaczony tylko do stosowania na skórę. Cienką warstwą leku należy pokrywać chorobowo zmienione miejsca na skórze. Po nałożeniu leku należy umyć ręce, chyba że lek jest stosowany do leczenia zmian na skórze dłoni.

Kiedy Belogent nie może być stosowany?

Leku Belogent nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (betametazon i gentamycynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Belogent nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku do 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Belogent?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Belogent lekarz oceni przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz objaśni pacjentowi zasady prawidłowego stosowania leku. W razie zaostrzenia zmian należy skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować leku Belogent na owłosioną skórę głowy. Nie zaleca się stosowania leku na skórę twarzy. Nie należy stosować okładów i opatrunków zamkniętych (uszczelniających). Należy unikać stosowania leku na dużej powierzchni ciała, na uszkodzoną skórę, stosowania w dużych dawkach, długotrwałego leczenia, stosowania u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby. Unikać kontaktu leku z oczami i śluzówkami. Nie stosować leku do oczu ani wokół oczu. Należy zwrócić się do lekarza w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku.

Jak stosować Belogent z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.

Czy można stosować Belogent w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Belogent w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Belogent?

Działania niepożądane leku Belogent zawarte są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Jeśli po zastosowaniu leku Belogent wystąpi skórna reakcja alergiczna (np. świąd, pieczenie lub zaczerwienienie skóry), należy poinformować o tym lekarza.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Belogent?

Podczas stosowania leku przez dłuższy czas (powyżej 2 tygodni), stosowania na dużych powierzchniach skóry lub na uszkodzoną skórę a także w razie stosowania okładów zamkniętych, może dojść do przedawkowania i wystąpienia ogólnych objawów niepożądanych leku. W przypadku zastosowania dawki większej niż zalecana należy skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać Belogent?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem