LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Besremi (Ropeginterferon alfa-2b)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Besremi (Rpz) roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu 250 µg/0,5 ml 1 wstrzykiwacz
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Besremi

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

AOP Orphan Pharmaceuticals AG

Co zawiera lek Besremi?

Lek Besremi to roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu. Lek jest dostępny na receptę.
1 wstrzykiwacz półautomatyczny napełniony zawiera 250 mikrogramów ropeginterferonu alfa-2b w 0,5 ml roztworu. Lek zawiera alkohol benzylowy, który może powodować reakcje alergiczne.

Jak działa lek Besremi?

Ropeginterferon alfa-2b należy do grupy leków zwanych interferonami.

Kiedy stosować lek Besremi?

Lek Besremi stosuje się w monoterapii w leczeniu czerwienicy prawdziwej u osób dorosłych.

Jak stosować lek Besremi?

Lekarz ustali dawkę indywidualnie dla każdego pacjenta i jego stanu. Nie należy przerywać stosowania leku bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek Besremi jest podawany we wstrzyknięciu podskórnym. Po przeszkoleniu przez lekarza lub pielęgniarkę w wykonywaniu wstrzyknięć podskórnych pacjent może sam wykonywać wstrzyknięcia. Należy przestrzegać instrukcji podawania leku zawartej w ulotce dołączonej do opakowania. Możliwe miejsca wstrzyknięcia leku to brzuch (w odległości ponad 5 cm od pępka) oraz udo. W przypadku konieczności użycia dwóch wstrzykiwaczy, każde wstrzyknięcie należy wykonać w inne miejsce (np. w prawą i lewą stronę brzucha lub w prawe i lewe udo). Nie należy wykonywać wstrzyknięć w miejsca, w których skóra jest podrażniona, zaczerwieniona lub zakażona albo gdzie widoczne są siniaki lub blizny. Wstrzykiwacz z lekiem jest przeznaczony tylko do jednorazowego użycia.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Besremi?

W przypadku pominięcia zastosowania leku należy jak najszybciej wstrzyknąć dawkę. Po upłynięciu 2 dni od pominiętej dawki nie należy jej uzupełniać, lecz wstrzyknąć kolejną zgodnie z planem leczenia. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Kiedy lek Besremi nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (ropeginterferon alfa-2b) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie wolno stosować w połączeniu z telbiwudyną (lek stosowany w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu B). Nie wolno go także stosować u pacjentów z chorobą tarczycy, która nie jest kontrolowana lekami; u pacjentów, u których występują lub występowały poważne choroby psychiczne (takie jak ciężka depresja, myśli samobójcze lub próby samobójcze); u pacjentów z poważnymi chorobami serca (takimi jak zawał serca lub udar); u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi (jak reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczyca lub nieswoiste zapalenie jelit); u pacjentów po przeszczepie; u pacjentów z bardzo ciężką chorobą wątroby lub nerek.
Leku Besremi nie należy podawać dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Besremi?

Leczenie będzie rozpoczynane pod nadzorem lekarza z doświadczeniem w leczeniu czerwienicy prawdziwej. Przed podjęciem decyzji o leczeniu lekiem Besremi lekarz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Przed rozpoczęciem leczenia i w trakcie stosowania leku Besremi u pacjenta będą wykonywane regularne badania krwi w celu sprawdzenia czynności wątroby oraz badania okulistyczne. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku.

Jak stosować lek Besremi z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Besremi w ciąży i okresie karmienia piersią?

O stosowaniu leku Besremi u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią decyduje lekarz. Lekarz omówi z pacjentkami, które są w okresie rozrodczym, , czy w trakcie leczenia tym lekiem należy stosować skuteczne metody antykoncepcji.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Besremi?

Działania niepożądane powiązane z terapią lekiem Besremi są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane to zmniejszenie liczby krwinek białych i płytek krwi, ból mięśni i stawów, uczucie zmęczenia, objawy grypopodobne i podwyższone stężenie enzymu gamma-glutamylotransferaza we krwi. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Besremi?

Należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent przyjął większą niż zalecana dawkę leku.

Czy lek Besremi wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn w przypadku wystąpienia zawrotów głowy, senności lub dezorientacji podczas stosowania leku Besremi.

Jak przechowywać lek Besremi?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w lodówce (w temperaturze 2-8°C), nie zamrażać. Przechowywać w opakowaniu zewnętrznym w celu ochrony przed światłem. Po otwarciu wstrzykiwacz można przechowywać przez maksymalnie 30 dni w lodówce (2-8°C) pod warunkiem nałożenia nasadki wstrzykiwacza i przechowywania w opakowaniu zewnętrznym w celu ochrony przed światłem. Wstrzykiwacz należy wyjąć z lodówki 15 minut przed wykonaniem wstrzyknięcia, aby lek osiągnął temperaturę pokojową; nie należy go ogrzewać w żaden inny sposób. Nie należy używać wstrzykiwacza, jeśli roztwór jest mętny, zawiera cząsteczki lub jest koloru innego niż bezbarwny do jasnożółtego.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Besremi - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Besremi - powiązane artykuły

Piątek, 16 grudnia 2022

Nowości refundacyjne w programach lekowych od 1 stycznia 2023 Lista refundacyjna na dzień 1 stycznia 2023 r. – informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 stycznia 2023...

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem